Nejnebezpečnější cesty

• Česko Po nebezpečných cestách kamionem: Himaláj (více)

Tři ostřílení američtí řidiči nákladních aut se rozjedou po nejextrémnějších silnicích světa, protože se snaží se svými vozidly přejet Himaláje, jedno z nejnebezpečnějších pohoří na naší planetě. Na krkolomných indických cestách budou muset vzít do hrsti všechen rozum a budou se muset opřít o všechny šoférské zkušenosti nasbírané za více než 40 let, aby vyzrály na vysoce nepříznivé podmínky: 300metrové strmé skalní stěny, kamenné laviny, mráz a tropická vedra kolem 40 stupňů. A jako by toto všechno ještě nestačilo, jsou naši muži občas i nuceni komunikovat nesrozumitelnými a neznámými cizími jazyky, nebo si alespoň zvyknout na to, že na protější straně vozovky platí úplně jiné dopravní předpisy...

Tři ostřílení američtí řidiči kamionů, které už známe z himalájských cest, se vydávají na další pouť po nejextrémnějších silnicích světa. Tentokrát zamíří se svými vozidly na krkolomné serpentiny v Andách. Aby však zvládli nelítostné jihoamerické dopravní komunikace, budou muset mobilizovat všechny své znalosti a schopnosti, všechny šoférské zkušenosti nasbírané za celkem 40 nebo ještě více let jejich společné odborné praxe, nemluvě už ani o tom, kolik ze sebe budou muset vydolovat vynalézavosti, aby přemohli a přežili extrémní podmínky, jaké dosud nikde nezažili, a dopravili svůj náklad bez úhony do cíle. (TV Spektrum)

BMAJTZ

Nikdy bych podobnou show nenazval dokumentem, to rozhodně ne, přesto je to zajímavá show. Stejně jako původní IRT se i Nejnebezpečnější cesty rychle okoukají, naštěstí má však první série jenom 10 dílů, tak to člověka tak rychle nenudí. Je fakt, že čím víc se opakují stejné cesty tím víc se opakují i komentáře řidičů. Naštěstí asi 5. dílem se změní i cesta, kterou musí řidiči projet a na chvíli to člověka zase popadne. Dost taky záleží který z řidičů je zrovna v záběru a s jakou situací se musí vyrovnat, ale střihači odvedli skutečně dobrou práci a z věcí, kterým bych osobně nevěnoval ani špetku pozornosti, dokážou vyždímat skutečně maximum. Přesto smekám řidičům poklonu, protože probojovat se šílenou dopravní situací v Indii je skutečně úctyhodné. Oproti originální IRT má tahle show ještě jednu výhodu, druhá série se odehrává opět jinde a tak zase na chvíli dokáže člověka zabavit. Druhou sérii jsem ještě neviděl, ale po první dávám tři hvězdy kvůli polovině napínavých dílů a polovině poměrně opakujících se. Uvidíme jak se hodnocení změní po druhé pokud na ni budu tedy koukat. Tak mám za sebou i část druhé série (asi polovinu) a upřímně řečeno nevím zda ji dokoukám. Druhá série se přesunula do Bolívie a změnila se tedy i trasa. Problém je to, že se změnila celá řada dalších aspektů. Bolívie už není taková díra jako Indické Himaláje a ztrácí tak na zajímavosti. Tím nemyslím záběry na krajinu, které jsou stále neuvěřitelné. Nicméně řidiči už mají svoje parťáky, takže žádné spottery, kteří téměř nemluví anglicky. Taky dostanou poměrně nové náklaďáky a ne rozpadající se kus šrotu jako v Indii. Tím jsme ochuzeni o celou řadu zajímavých situací. Zatímco v první sérii jsme byli svědky nejenom zajímavé interakce s prostředím, lidmi a technikou, tak v Bolivii nic takového není. Čímž se z této série stala naprosto nudná zábava ve které se neděje nic jiného než převáží zboží z bodu A do bodu B, sice po nebezpečné cestě, ale to je asi tak vše. To, že druhá série je taky o pár dílů delší jenom toto utrpení zvyšuje. Co mě ale vytáčí v druhé sérii úplně nejvíc jsou v řidiči. Samozřejmě vrátila se celá původní parta a teď budu trochu spoilovat. Nevím zda to bylo nahrané nebo ne, ale spíše bych řekl, že ano. Kromě Lisy totiž hned záhy odstoupí veteráni, přestože k tomu nemají skoro žádný důvod. Cesty nejsou tak hrozné a na Indii to skutečně nemám, tak je mi záhadou co je tak zlomilo. A potom tu máme nové řidiže, je tu Hugh (kterého známe z IRT) což je řidičské prase s naprosto tupýma hláškama, který se hlavně snaží zviditelnit. Potom tu máme novou partu Tima a Tina. Tino je asi Mexičan, takový normální típek ale za parťáka má Tima což je exhibicionistický hovaďák, jehož jediná úloha je dělat krávoviny a být co nejvíce na kameře. Poslouchat jeho životní pravdy je taky vyloženě utrpení. Potom je tam ještě jeden nový, kterého jsem si ani nezapamatoval. Takže máte pouze dva lidi na které se dá dívat je to Lisa a Tino, což je sakra málo. Taky mi neskutečně leze na nervy jak si řidiči neustále stěžují. V jednom díle jim zapadne truck do bláta a to řidiče tak namíchne, že chtějí s pořadem seknout a nakonec Rick s tím taky sekne. Jestli se takhle chovají všichni truckeři v americe tak to potěš. Mno nebudu to prodlužovat, druhá série je jednoznačně průser a jestli jsem se u první bavil skvěle tak druhá to nemůže už zabíjet více. Bohužel si toho nejspíše všimli i producenti a tak 90% všech situací působí skutečně nahraným dojmem a řekl bych, že taky jsou. Jestli na tohle někdy někdo bude koukat tak to ukončete první sérií, druhá za to nestojí. Hodnocení nechám na třech hvězdách a druhou sérii budu osobně ignorovat. () (méně) (více)

MM_Ramone

V tejto sérii úspešného amerického TV reality seriálu sa vyberie trojica skúsených a odvážnych profesionálnych vodičov do indickej časti Himalájí. Tam budú medzi sebov súťažiť v tom, kto z nich skôr dopraví po mimoriadne nebezpečných cestách náklad z bodu A do bodu B. Niekedy to tam vizeralo naozaj veľmi nebezpečne. No ja viem ešte o omnoho nebezpečnejšej ceste. Tá vedie cez usadlosť najnižšej kočovnej indickej kasty parazitujúcej aj u nás na Slovensku. Mám na mysli cesty cez cigánske osady. Takou trasou by svoj zverený náklad v poriadku nepreviezol ani ten najdrsnejší americký kamionista. Zvlášť keby bol plne naložený pálenkou a cigaretami. To by nemal absolutne žiadnu šancu. * ()

ainny

Jo, řidič ten tvrdej chleba má... Kdyby tohle viděl pan Vodička, tak by se ujistil v tom jak velkou pravdu zpíval. A to písnička ani zdaleka nebyla o "těchhle" kamioňácích. Adrenalinová podívaná, která nenudí a po které vám nezbývá než smeknout. Momentálně sleduju Bolívii a cesty v Andách. Jeden tým se zasekl v zatáčkách, druhý musí čekat až se uvolní to čemu tam říkají silnice a Lisa balancuje na hraně propasti. Ufff... ()

ARI50

Dost v pohodě seriál, někdy o hubu někdy bych řekl v pohodě někdy přece šílený masakr, tohle prostě nechceš zažít i když proč ne. ()

helloween93

Poutavý seriál o řidičích, kteří jezdí v jihoamerických Andách po vysokohorských cestách z nejhorších nočních můr. Klobouk dolu před jejich schopnostmi. Osobně jsem měl nejradši smolaře Tima a Tina, kteří měli pořád jen smůlu (vylomení kola, zapadnutí v bahně..). Seriál stále běží na kanálu History HD. ()

Slidger

Dost dobrý. Na tomhle dokumentu, aspoň lidi uvidí, jak velký prasta můžou vlastnit řidičák. Hlavně ty v těch autobusech. To u nás jsou řidiči zlatý o proti indům.Tohle bych psychicky nezvládl, to s čím se tam potýkají každý den oni. ()

walkingdead

Když vidím, jak to "funguje" na indických silnicích, tak se musím aspoň v duchu omluvit všem těm dobytkům a kreténům, které jsem při setkání na českých silnicích nazval dobytky a kretény. Trucky mě baví a když už se při neustálém sledování kanadsko-amerických cest člověk začínal chvílemi nudit, přišla Indie jako živá voda. Druhá série v Andách je trochu slabší. ()

djrewerz

Zatiaľ mám za sebou len prvú časť, ale myslím, že aj zvyšné budú rovnako napínavé. To čo tí vodiči zaživajú na cestách je neskutočný stres. Obdivujem. ()