Nigel Marven a invaze obřích hadů (TV film)

• Česko

Invaze obřích krajt: Florida s Nigelem Marvenem

• Česko

Za obřími krajtami s Nigelem Marvenem

Invasion of the Giant Pythons: Florida with Nigel Marven

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 45 min

Nigel Marven

Obří krajty, malinkaté ještěrky, varani na zahradách, leguáni a také jiní cizí tvorové, kteří byli zavlečeni an Floridu, jsou představeni v tomto skvěle pojatém dokumentu. Překrásné záběry na tyto plazy (ale také na jiné živočichy, jako jeleny, hlodavce nebo aligátory), spousta velice zajímavých informací i nádherné scenérie floridské krajiny, zaznamenané na kameru. Zpomalené záběry útoku krajty na balónek napuštěný vodou působí vskutku impozantně, při pitvě krajty lze zjistit, co takový živočich až dokáže ulovit a během toho Nigel cestuje po mokřinách Floridy. A pak, když výzkumný tým společně s Nigelem najde obří krajtu v trávě a vytáhne ji, to je taky úžasné. Rozhodně se jedná o jeden z vůbec nejlepších Nigelových dokumentů, které kdy mohl natočit.(6.6.2013)

Excelentný Nigel Marven na výprave za zvieratami, ktoré by na Floride mali byť maximálne tak na dovolenke, poprípade v klietke, voliére či teráriu. Oni sa však dostali von a rozhodli sa usadiť na Floride natrvalo. Najviac priestoru dostal samozrejme škrtič pytón. Atraktívne obrázky, zaujímavý slovný doprovod a téma - invázne zvieracie druhy, o ktorej som doposiaľ toho príliš veľa nevidel a ani nevedel.(9.8.2014)

Nigel Marven a jeho niekedy až príliš odvážne či ľahkovážne výstupy v štýle strčiť ruku do každej diery, čo je po ceste či ponoriť sa do akejkoľvek hlbokej a kalnej bažiny sú známe z mnohých ďalších výborných dokumentárnych seriálov, k tým najlepším a najoriginálnejším patrí určite viacdielne Putovanie s dinosaurami. Jeho nebojácnosť ako aj pozoruhodnú skutočnosť, že zatiaľ sa mu pri realizovaní často šialených kúskov nič vážnejšie nestalo, treba obdivovať, nech už si o ňom pomyslíte čokoľvek ďalšie. Práve film o invázii obrích hadov na Floride patrí k mojím najobľúbenejším s Marvenom v hlavnej úlohe. Problém premnoženia nepôvodných obrovských pytónov vo floridských močariskách nie je veľmi známy a určite ho riešiť treba, inak hrozí narušenie pôvodnej fauny a ohrozenie existencie domorodých biologických druhov. Mnohé zábery sú fascinujúce a pre milovníkov hadov je film zaujímavým zdrojom poznatkov ako aj zábavy.(15.7.2012)

Tak trochu mě mrazilo. Jo a konečně někdo naznačil, že film Anakonda http://www.csfd.cz/film/16454-anakonda/ by mohl mít tak trochu pravdu.(3.8.2011)

Blazoooon :)))(18.5.2015)