poster

Saša

 • Německo

  Sascha

 • USA

  Sasha

 • Velká Británie

  Sasha

Komedie / Drama

Německo, 2010, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • Bluntman
  ****

  (Mezipatra 2010) Práce se schématy a klišé, která jsou ozvláštňována realistickým pojetím s určitou autorskou stylizací, je pro německou kinematografii charakteristická (viz COMING OUT (Heiner Carow, 1989) a LETNÍ BOUŘE (Marco Kreuzpaintner, 2004)). SAŠA je toho velice dobrým příkladem, protože od začátku do konce víme, jakým směrem se vyprávění bude ubírat a že i když dojde na emocionálně vypjaté dramatické scény, ty budou odlehčeny humorem. Jako komedie je snímek neselhávající, protože vykazuje smysl pro načasování i pointování situace, zábavné jsou především running gagy (tj. vtipy objevující se v průběhu celé stopáže, které jsou dále rozvíjeny, např. „bidetový leitmotiv“). S dramatem, které do tématu coming outu vnáší srbsko-chorvatskou mentalitu, by ale mohl mít někdo problém, protože se máme smát kulturním stereotypům, což je značně xenofobní. Otec od rodiny musí být opilecké macho s násilnickými tendencemi, matka musí být ušlápnutá a projektovat své touhy do syna, nesmí chybět zábavná vedlejší postavička strýčka, který je úplně mimo. _____ Přes žánrovou stylizovanost v podobě typizace postav, herectví, které je založeno na přehrávání ze strany jedné a záměrném „podehrávání“ ze strany druhé, dialogů i hladkosti vývoje je forma ozvláštňována realistickými prvky, které svou neokázalostí potěší, protože odpovídají náladovému rozpoložení titulního hrdiny. Hudba vtipným způsobem komentuje zobrazované a odpovídá Sašově náladě, i svícení je na něj výrazně napojeno, a tak obraz zalije sluneční záře, když pociťuje radost. Závěr, i přes tragickou událost, končí optimisticky, což vyjádří dětská píseň, a tak divák odchází z kina spokojen a pobaven, protože nebylo nic, co by ho rozrušilo, i když došlo ke střelbě a rodinnému neštěstí.(4.12.2010)

 • Aluska88
  ****

  Sascha v sobě mísí lehký, příjemný humor s dobře vystavěným dramatem, aniž by přitom sklouzával k patosu. Predrag Bjelac je borec a Sasa Kekez mi připomínal něco mezi mladým Dustinem Hoffmanem, Al Pacinem a Demetri Martinem. Moc hezký to muž:) Filmy s gay tématikou mají Němci zmáknuté, tento byl o to příjemnější, že dokázal i pobavit.(13.8.2017)

 • troufalka
  ****

  Někdo spletl název, mělo se to jmenovat Vlado. Jinak dobrý.(13.3.2015)

 • Aky
  ***

  Nic tomu vcelku nechybí, ale všechno jako by už někde někdy bylo. Emigranti z Jugošky žijící v ekonomicky vyspělém Německu, stesk po rodné Černé Hoře, lehce hysterický táta, problém s homosexualitou. Tak to nějak podle pravidel uplývá, nic neruší, nic nepřekvapuje...(17.1.2014)

 • Disk
  *****

  Predrag Bjelac si ukradl celý film pro sebe.(16.11.2010)

 • sochoking
  *****

  '' Není nad dobrou černohorskou snídani! '' Tak takto som sa už pekne dlho nebavil a to je gayovský film ( nič v zlom , stiahol som si to omylom, ale neľutujem )! Je to nadupané vtipnými hláškami a scénkami tak, že jedna valí za druhou až som plakal od smiechu! Doporučujem všetkým heteráčom, vôbec bych sa toho nebál ! '' Slyšelas ho? Menšina si stěžuje.'' Buhahaaaaa....(5.2.2012)

 • nascendi
  **

  Ani náhodou. Znervóznel som už vo chvíli, keď film začali zapĺňať štylizované balkánske figúrky. A keď bola do deja vnesená homosexuálna problematika, tak som film vypol. Nie som tolerantný a nebudem predstierať, že je v poriadku, aby sa menšinové žánre dostávali ich zastúpením na úroveň ostatným. A netýka sa to iba problematiky gayov, ale aj rôznych foriem násilia a pod.(16.12.2014)

 • =woody=
  ****

  Pěkný páteční večer. Nečekaně pohodový a vkusný filmek, toto.. Jemný humor byl dávkován postupně, homosexualita nebyla zbytečně zesměšňována, postavy byly uvěřitelné, dobře zahrané. Bjelac byl trefou do černého, jeho scény mě vskutku bavily! A Sascha mi děsně připomínal mladého Dustina Hoffmana. :-) No co víc si přát od německého filmu? ;-) Mějte se filmově, Woo.(11.11.2011)

 • Stanislaus
  ****

  Saša mě podobně jako Letní bouře, která je rovněž z německé produkce a pojednává o coming outu, velmi zaujal svým námětem a hereckými výkony. Kde Letní bouři pomáhal skvělý soundtrack, tak u Saši je přítomna humorná stránka, kterou zaopatřuje linie z rodinného života rodiny hlavního hrdiny. Film je to na první pohled opravdu emocionálně nabitý, ale jak už jsem říkal, vše je zde vyrovnáváno komediálními vložkami (jinak by to byla vážně tragédie). Z herců mě nejvíce zaujal Sasha Kekez a samozřejmě Predrag Bjelac (ten hraje snad po celém světě). Zkrátka milý a sympatický film, který nabízí divákovi silný příběh s vtipnými odbočkami.(25.6.2013)

 • Khalesi
  ****

  Musím sa priznať, že nemecká filmová tvorba ma obvykle necháva chladnou, ale tentokrát som urobila výnimku a neľutujem. Veľkú časť úspechu zapríčinili dobre zvolení herci a ľahkosť s akou bola téma homosexuality a homofóbie podaná. Predrag Bjelac bol ako otec famózny a jeho rola mu sedela ako uliata. Jediné, čo mi nesedí tak úplne je žáner komédie, pretože som film vnímala hlavne ako drámu a nedá sa povedať, že by som sa nejako zvlášť zasmiala. Inak však veľká spokojnosť.(10.12.2014)

 • snoopik
  *****

  Nejveselejší film letošních Mezipater ;-)(15.11.2010)

 • tomeš
  ***

  Je to takové přímočaré, ale velmi dobře se na to kouká a jako portrét členů jedné balkánské rodiny a jejich vzájemných vztahů je to velmi přijemné. Herecky za vyzdvihnutí stojí zejména role otce v podání původem srbského nestora Predraga Bjelace. Svěží film, na autorský debut to téměř nemá chybu. Vzhledem k národnostnímu zakotvení průkopnické dílko, že by ale člověk odcházel z kina omráčen, to zase ne.(15.8.2011)

 • easaque
  ****

  určitě netradičně natočený coming-outový film, a to myslím v tom pozitivním smyslu. Příjemný byl i vhled do života přistěhovalců v Německu a děj, který působil na mně hodně přirozeně a uvěřitelně. Rodiče Sashy předvedli v tomto filmu velmi dobré herecké výkony a v jejich podání mi přišla balkánská rodina hodně blízká a poctivá, i když nevím, zda bych takového otce vystál ;-). Podle mne je to však drama, tak ať se na to potencionální diváci raději připraví, protože by je to mohlo zklamat.(28.11.2011)

 • Roman Albach
  *****

  Vážné téma zpracované s humorem a nadhledem. Navíc přeskakování z němčiny do srbochorvatštiny má svoje kouzlo. Především pro nás, Slovany.(9.11.2010)

 • Loooki
  ****

  Trocha dramatický film s komediálnym obsahom, hlavne vykreslenia šialenej rodinky. Nezabudlo sa ani na trocha klišéovitého gýču, ale filmu to vôbec neuškodilo. Bola by potreba točiť viacej takýchto snímkov, s danou tématikou, pretože ponuka na trhu je podľa mňa veľmi chabá :/(16.5.2011)

 • onlavu
  ***

  Predrag Bjelac je jak český Bolek Polívka...(12.2.2013)

 • Brumlak
  ****

  Dobře zvládnuté téma. Pár klišé, ale to se dá omluvit. Přeci jen je to debut. Trocha mi to připomnělo "Díky za každé nové ráno" s dominantním otcem.(18.11.2010)

 • JK77
  ***

  mohlo to byt trosku vtipnejsie, ale inak super film na dane tema(26.2.2013)

 • girasollle
  ***

  Spíše než příběh samotného Saši, mě bavil pohled do rodiny balkánských přistěhovalců. Na oko příjemné vizuální zpracování filmu a výborná typizace postav. Průměr na tři hvězdy.(14.10.2012)

 • Starlionx
  *****

  Dobre napsany scenar, skvele zvladnuta rezie a pekne zahrane se spoustu humoru. Podareny debut. Dlouhy potlesk na Mezipatrech.(16.11.2010)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace