Chico a Rita (festivalový název)

• Španělsko

Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Bebo Valdés

Tenhle kubánský temperament nechápu. Chico si problémy způsobil sám (chlas a holky) a Rita vlastně taky (pořád někam utíkala). Naštěstí hudba je úžasná a celý film zvedná.(27.2.2012)

Pěkně zpracovaná tuctová zápletka. Krásně se na to kouká, kreslené erotické scény jsou fajn, ústřední dvojice jiskří, ale všechno je to stokrát omleté story o osudové lásce. Recenze zde.(13.2.2012)

Nádherný jazzový příběh s noirovým nádechem, který v každém z nás probudí city vyvolané hudbou. Kde jsou ty doby, kdy jsme my psali holkám písně a snažili se urvat jejich srdce. Mariscalova dovednost je patrná v obrazech, které jsou stejně výrazné jako jednoduché. Navíc doprovodná hudba jazzových velikánů od Theloniuse Monka a Dizzyho Gillespieho až po Colea Portera a Tita Puenteho je potěšením pro milovníky jazzu tak i pro nováčky.(6.2.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)

• xxmartinxx

Pěkná vizuální stránka obklopující nekonečně tuctový příběh. Tohle jsem viděl už tolikrát, až z toho bolí oči.(26.1.2012)

• - Snímek byl v roce 2011 oceněn v soutěži Evropské filmové ceny v kategorii nejlepší animovaný film. (*Elfík*)