poster

Chico a Rita (festivalový název)

 • Španělsko

  Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Hudba:

Bebo Valdés
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  *****

  Milujem animované filmy tohto druhu. Nieje to ani rozprávková animácia ani počítačová ale dalo by sa povedať komixová animácia. A čo scénka to zážitok, naozaj krásne prevedené. Prostredia sa krásne striedajú a každé je niečím iné. Ocitnete sa od horúcej Kuby, cez zasnežený New York až po nočný Paríž. Niekedy som až zabudol na fakt, že film je animovaný a nejedná sa o skutočných hercov. Hlavne tomu bolo pri scénkach s Chanom Pozom. Film obsahuje aj pár nahých scén, som rád že sa niečo také nebáli do filmu zakomponovať, ale úplne najlepšie a najkrajšie sú takzvané "on board" scénky s autami a že ich nieje málo. Čo sa hudby týka, užijú si ju hlavne fanúšikovia Jazzu. Spevácke scény síce film spomaľujú ale nenudia. Ak vás nejaký z vyššie uvedených faktov zaujal a nemáte nič proti animovaným filmom, tak si určite tento film nenechajte ujsť.(3.10.2014)

 • predators
  *

  Pokud nejste fanoušky jazzu podobně jako já, asi vás na Chico & Rita kromě grafické stránky nic nezaujme. Příběh je totálně o ničem a tak tu máme dvě stránky, dle kterých můžeme tento animák hodnotit. Tedy grafika, která jakoby z oka vypadla ručně kreslené pc gamese Brocken Sword a již zmiňovaná hudební složka. Ze začátku mi klavírní tóny nevadily, ale postupem času už mi lezly na nervy. V podstatě zde ale není nic, o co by se dalo "opřít" a citové napětí taktéž nefunguje...ale je se na co dívat. 20%(12.5.2011)

 • strougy
  *

  Nezajímavé střetávání se bezkrevného pianisty a otravné zpěvačky odehrávající se v sekvenci potkají se-pohádají-pomilují-rozejdou a tak stále dokola, které postrádá jiskru či aspoň kapku vášně a postupem času člověka svou předvídatelností vyloženě ubíjí. A výtečná jazzová hudba sama film bohužel zachránit nedokáže.(3.3.2012)

 • Dreadd
  ****

  Animace je velmi jednoduchá, je samozřejmě adekvátní nízkému rozpočtu, ale vůbec jí to neubírá na efektivitě, svým stylem a hravostí připomíná některé starší dětské animáky. Příběh o neustálých rozkolech a návratec působí tuctově, je to typická old school romance, což evokuje i závěr, kdy se během polibku hlavních hrdinů objevuje nápis the end, tedy přibližuje se romantickým filmům, které vznikaly v době, ve které se tento příběh odehrává. Děj nás přenese do doby kolem poloviny minulého století, avšak problémy těchto časů, jako je těžké postavení černochů nebo později i kubánskou revoluci přechází téměř bez povšimnutí a stále se vrací jen k tomu jednomu - k jazzové hudbě. Právě nádherná hudba, která hraje téměř neustále, osvěžuje milostný příběh, který se mohl zdát dávno okoukaný. Navíc bylo příjemné poslouchat pro změnu zase jednou španělštinu.(8.4.2012)

 • Ilhan
  ***

  Na jednu stranu se tomu musí přičíst k dobru opravdu zajímavá animace, která je taková nečekaně hodně prostorová, skoro bych se chtělo říct 3D :D, ale to zas ne. Potom hodně potěší, jak dospěle ten film působí, na to že jde o animák. Zápletka je bohužel na úrovni Ordinace v růžové zahradě a jen konec to trochu po tom všem zachraňuje, viz. politické změna na Kubě atd. To tomu dalo trochu větší a zajímavější rozměr. Potom konečně zcela zazpívaná Lily (Rita) byla úžasná. Jen by mě zajímalo, co opravdu vedlo Ramona k tomu, co udělal. Btw. nejzrušivější animovaný girlfight ever :D. 69 %(3.2.2012)

 • - Snímek byl v roce 2011 oceněn v soutěži Evropské filmové ceny v kategorii nejlepší animovaný film. (*Elfík*)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace