Život je jen jeden (festivalový název)

• Indie

Zindagi Na Milegi Dobara

You Don't Get Life a Second Time

• Indie

Running with the Bulls

(neoficiální název)

Road movie / Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2011, 154 min

Niekde úplne inde ako väčšina Bollywoodskej produkcie a zároveň je to film nesúci v sebe všetko to, čo na nej zbožňujem. Roshan vo fantastickej forme a rovnako aj hudba, perfektne napísaný scenár a podmanivá hudba. To, že je film zasadený do Španielska bol výborný ťah a pri pozeraní som mal niekoľko krát zbaliť si to najpotrebnejšie a ísť si sadnúť do nejakej milej krčmičky na španielské červené vinko. Ani jedno negatívne slovo. Takto by sa mali robiť filmy a takto by v človeku mali pekne doznievať.(18.7.2014)

JESTLI NOSÍŠ NEKLID VE SVÉM SRDCI ... JSI NAŽIVU. JESTLI NOSÍŠ ZÁBLESKY SVÝCH SNŮ V OČÍCH... JSI NAŽIVU. JESTLI NOSÍŠ NEKLID VE SVÉM SRDCI... JSI NAŽIVU..... /// Tři tejdny ve Španělsku. Indická reklama na pláže, krásný silnice, moře, kuře (restaurace), stavení (hotely). Cestopis s lákadlem na potápěčskej kurz, rajčatovou bitvu či proběhnutí se s bejky (ale no tak ty bejku – tady jde o zvířátka...). A ROMANTIKA! Romantika ve vodě, romantika pod hvězdami, romantika v autě, romantika mezi rybičkama (– aha takže vlastně ve vodě, to už jsem říkal...) a romantika dívky jedoucí na fichtlu za zvuku – no to je jedno – za svým klukem, aby mu vlepila francouzáka (páč nesnáší říkat sbohem). Každá minuta filmovýho času trvá pět těch mejch, nechyběj ani popěvky a já tuším, že tolik lásky si nezasloužím!!! (ale díky tlačítkům se tomu dá pomoct). Film o kamarádech, kteří jsou donuceni přehodnotit svý životní postoje či citový hodnoty a vymlátit kostlivce ze svý minulosti je určenej hlavně romantickejm duším. Nečekejte stupidní rozlučku se svobodou! TADY JDE O VÍC! (a já si jdu pustit něco náročnějšího!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju barvu indický (chlapský) kůže. 2.) Zjistím, že i v Indii jsou muži, kteří nenávidí ženy (který jim chtěj řídit život). 3.) Thx za (dokonalý) titule ,,DavidKruz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(5.3.2012)

Nečítal som csfd komentáre, takže neviem s istotou povedať, ale som jediný, komu Hrithik Roshan strašne moc pripomína Bradleyho Coopera (špeciálne vidím aj spojitosť medzi Hangooverom a Život je len jeden)? Dokonca aj vekovo sú si podobní (40/41)! Film sám o sebe považujem za oslavu života, priateľstva a zamyslením sa nad niektorými aspektami ľudského chovania. Arjun, Imran, Kabit, tí všetci si so sebou nesú určité bremeno, s ktorým sa postupom času snažia vyrovnať. No nemyslite si, že by sa jednalo o snímok pochmúrneho typu, práve naopak, môžete očakávať oddychovú a veľmi príjemne odsýpajúcu, netradične natočenú komédiu.(20.8.2015)

Přišlo mi to ve většině filmu hodně tuctové, průměrné. Tedy krom chvil (delších :) ) kdy zrovna trio přátel absolvuje nějaký ten sport. První mě hodně překvapil, krásná kamera, taková poetičost, prostě nádherně pojaté. Při druhém zcela odlišném jejich výstřelku to bylo to samé, jen v jiném prostředí, taky se na to dobře koukalo, ačkoliv člověk musí brát s rezervou, že by jim to shora dolů trvalo tak dlouho. No a třetí, to bylo možná až moc uvěřitelně vypadající a drsná podívaná. Ovšem to mezitím a to je prakticky skoro vše, bylo takové akorát snesitelné, ale ne příliš zábavné. Mé první setkání s Katrinou Kaif a moc se mi nelíbila, ani nijak herecky nezaujala. Hrithik Roshan viděn potřetí a poprvé i trochu snesitelný, přesto ty jeho skřeky a kreace mě nějak míjejí, ale zde mi zatím sedl nejvíce. Naseeruddin Shah skromná rolička, kde neměl moc co předvést, ale vypadal dědula dobře. Kalki Koechlin se mi opět líbila jako zatím asi vždy a to zde měla takovou nepříjemnější roli. Putování po Španělsku mohlo skýtat mnohem více zábavnosti i ve směru k divákovi, přišlo mi že herci si to užívali, já už tolik ne. 6/10(11.1.2014)

• rikitiki

Život je jen jeden, tak proč ho marnit na film, kdy se indická kinematografie opičí po evropsko-americké a bohužel si k nápodobě vybrala jen nejprovařenější klišé a nudu. Trojice přátel na dovolené odhaluje své charaktery a záměry do budoucna, do toho trochu adrenalinově sportují a potkají pár holek. Ano, i cesta může být cíl, ale tohoto závodu se už opakovaně nezúčastním.(1.2.2017)

• - Pro natáčení rajčatové bitvy La Tomatina muselo být letecky dopraveno téměř 16 tun rajčat z Portugalska. (Raztubyl)

• - V písni „Señorita“ jsou namísto obvyklého využití profesionálních zpěváků slyšet hlasy všech tří hlavních protagonistů. Režisér jim namluvil, že jde jen o zkoušku. Protože však zněl výsledek dobře, byl ve filmu použit. Pro Abhaye Deola je to navíc poprvé, co ve filmu sám zpíval. (Raztubyl)

• - Natáčení hudební scény Señorita probíhalo v noci v městečku Alajár a jeho obyvatelé byli předem varováni, že bude hlučné. Třetí noc natáčení přišli někteří obyvatelé včetně starosty na plac v kostýmech a pokračovali se štábem v natáčení. (Raztubyl)