Život je jen jeden (festivalový název)

• hindský

(neoficiální název)

Road movie / Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2011, 154 min

• Frajer42

Bohužel se neplnily moje nejtemnější obavy a dle očekávání se jednalo o typický snímek ve stylu "kopněte kariéru do prdele, s penězi si vytřete tu svoji a užívejte si daný okamžik". Jen poněkud tvůrci zapomněli na to, že dobrodružství, která se hrdinům naskytla, by se jim jaksi nenaskytla, kdyby za ně patřičně nezaplatili. Nevím o nikom, kdo vás nechá zdarma skočit z letadla, či se potápět a poplavat si kolem korálových útesů. Taktéž mě zarmoutilo, že se toho na cestách příliš nedělo. Z dalších road movie jsme zvyklý na to, že přeci jen cestovatele potká pár šíleností a nečekaných nástrah. V tomto snímku nepotká cestovatele vůbec nic. Divák tedy sleduje naprosto tuctovou romantickou sračku. Bohužel ani herci moc sympatií nepobrali. Dívat se tak dá jen na Katrinu Kaif, která by určitě stála za bližší seznámení, které by klidně mohlo mít i zápornou vzdálenost. Velké zklamání a nekonečná nuda s několika málo fajn momenty.(18.3.2018)

Druhý krok (který jsem zaregistrovala) Hrithika Roshana artovým směrem. Dobré to bylo. Určitě jsem to neviděla naposled. Velká spousta vtipů nebyla otitulkovaná, takže se těším na DVD. Závěrečná píseň. Jen nevěřím tomu, že by někoho vzali do potápěčského kurzu, aniž by uměl plavat. V ČR by to rozhodně neprošlo.(5.8.2011)

Strašně moc prima road movie s bezvadnýma klukama Kabirem, Imraanem a Arjunem s jejich smyslem pro humor a každou blbinu a když přišlo na věc, tak to uměli suprově rozbalit i na parketu. Já byla nadšená i když bych klidně vynechala ty jejich oduševnělé chvilky a nechala to v té komediální rovině. Kdo si chce zarelaxovat a nechat se jen bavit a o ničem vážném nepřemýšlet, tak tohle je rozhodně to pravé.(18.2.2013)

Mainstreamový bollywoodský film, který svým divákům říká, aby hodili za hlavou izzat stejně jako požadavky rodičů, prarodičů a armády tetiček do padesátého kolena a místo toho se snažili užít si naplno život podle vlastních představ? Není tohleto náhodou větší revoluce, než když se v Love, Sex Aur Dhokha objevil jeden holý zadek?_____________ P.S: Film zafungoval i napodruhé na Festivalu bollywoodského filmu a ač jsem jej tam sledoval ve stavu extrémní únavy, ani jednou jsem u něj nezívl, ba ani oko nepřivřel.(10.9.2011)

Neskutečně pohodová komedie. Nejprve jsem se trochu bála... 2 a půl hodiny? To asi umřu nudou, ale opak byl pravdou... Parta tří Indů si zajede na tři týdny do Španělska, kde si každý pro ostatní připraví nějaký adrenalinový sport. Po cestě se přiadají další lidi, nějaká ta romatika, drama, napětí... k tomu fajn hudba, slunné počasí, krásné záběry krajiny z pohybujícího se vozu.... luxus.. dostala jsem úplně náladu někam vyjet pryč z ČR na výlet, dobrodružství, klidně i road trip. A indický flm nezklamal a na konci byl "bollywoodský taneček" i když tentokrát normální bych ještě řekla. Takže já dávám krásných 5*.(15.6.2013)

• - V písni „Señorita“ jsou namísto obvyklého využití profesionálních zpěváků slyšet hlasy všech tří hlavních protagonistů. Režisér jim namluvil, že jde jen o zkoušku. Protože však zněl výsledek dobře, byl ve filmu použit. Pro Abhaye Deola je to navíc poprvé, co ve filmu sám zpíval. (Raztubyl)

• - Natáčení hudební scény Señorita probíhalo v noci v městečku Alajár a jeho obyvatelé byli předem varováni, že bude hlučné. Třetí noc natáčení přišli někteří obyvatelé včetně starosty na plac v kostýmech a pokračovali se štábem v natáčení. (Raztubyl)

• - Pro natáčení rajčatové bitvy La Tomatina muselo být letecky dopraveno téměř 16 tun rajčat z Portugalska. (Raztubyl)