Bangawoon salinja

• Jižní Korea 가운 살인자 (více)

Pan Kim byl dva roky pohřešován. Před třemi měsíci se vrátil domů k ženě a dceři. Nemá práci, dcera ho nenávidí, žena odchází za jiným. Podle ní se jen potlouká venku a nic nedělá. Přitom toho dělá víc než by kterýkoli občan musel. V jejich části města útočí po nocích za deště vrah. Oběťmi jsou mladé dívky s deštníkem, aby ho neslyšely, jak zezadu přichází. Snaží se ho dopadnout sám bez policie, až se sám stává podezřelým a dcera se jej rozhodne udat. Kim chce přitom jen získat peníze pro dceru na studium klavíru v Americe nebo ve Francii. (maty-maty)

Fr

,,...ALE KDYŽ PRŠÍ, OBĚT ZA SEBOU NIC NESLYŠÍ, PROTOŽE DEŠTNÍK TLUMÍ VŠECHNY ZVUKY. STEJNĚ TAK ZVUK DEŠTĚ PŘEKRYJE KŘIK OBĚTI. PODEZŘELÝ SI JE TĚCHTO FAKTŮ VELMI DOBŘE VĚDOM.....“ /// Já už málem zapomněl, že existujou podivní korejští filmaři a občani. (Ne snad, že by za to mohla odměna 100 tisíc peněz za dopadení vraha.) Chvíli mi trvalo rozseknout rébus, jestli ,,vtipný skeče“ spadaj do škatulky humor nebo trapas. Později jsem poznal, že to je vlastně takovej (pokus) o vtipnej thriller, prošpikovanej několika korejskejma podivnostma, který z filmu sice nedělaj nijak výjimečnou událost, ale zaměstnaj mysl celkem dostatečně. Fandové podivností (a pršiplášťů) dívejte se! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už mě omrzelo čumět na obyčejný kriminálky, kde policie je normální a vrahem je zahradník. 2.) Chtěl bych poslat dceru (možná i syna) studovat do USA a nemám prachy. 3.) Thx za titule ,,Pablitofracek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná kriminálna dráma z juhokórejskej produkcie. Má dobrý príbeh o mužovi, ktorý bol dlho nezvestný, pretože nechcel svoju rodinu zaťažovať svojimi problémami, ale po návrate ho žena aj dcéra nenávidia a myslia si, že nič nerobí, ale on nechce nič iné, len dostať veľmi nebezpečného sériového vraha, ktorý v ich meste už dlhší čas beztrestne vraždí mladé ženy a polícia ho nevie dostať, aby zaistil svoju rodinu. Ale keďže sa po vonku pohybuje v tom istom čase, kedy aj vrah, stáva sa z neho hlavný podozrivý. Spracovanie ale pôsobí skôr len priemerným dojmom, na film sa celý čas bez problémov pozerá, ale dlho trvá, kým stanoví svoj jasný smer, väčšinu času iba dáva menší priestor rôznym prvkom, ktoré často nakoniec ani pre film nemajú nejaký väčší význam a tak to dôležité sa pomerne stráca, ale časom sa to už predsa len vylepší a posledné polhodina je už dosť vydarená a dojem z filmu zlepšuje. A aj jednotlivé žánre tu nie sú dostatočne výrazné, na thriller chýba napätie, na krimi zase zaujímavejšie vyšetrovanie, humor nie je zlý, ale je ho málo a je až príliš zvláštny na to, aby skutočne zaujal, jedine tá dráma sa celkom drží. Herecké obsadenie nie je zlé, ale sklamal ma hlavný hrdina, jeho postava je dosť zaujímavá, ale v jeho úlohe by to chcelo niekoho herecky schopnejšieho, Yu Oh-Seong na to moc nestačí a tak ho zastupujú vedľajšie postavy ako jeho dcéra Shim Eun-Kyung, alebo detektív Kim Sun-Hyuk. A prekvapí, že vrah tu ani nemá moc priestoru. Réžia a technická stránka sú tiež iba priemerné, s týmto námetom sa dalo urobiť aj podstatne viac. Po väčšine stránkach pôsobí Hello murder len priemerne, ale určite neľutujem, že som si ho pozrel, viaceré postavy ma zaujímali a tá záverečná fáza sa mi páči, keby bol taký celý film, dám o hviezdu viac. 64% ()

sochoking

Dávam preto za tri, lebo niektoré scénky boli idiotské, typické pre šikmákov, ktorých mentalitu nikdy nepochopíme a mne sa zdali trápne a pribrzdené. ()

Lacike

Hned na zaciatok treba upozornit, ze aj ked je to mix zanrov, tak v drvivej väcsine scen sa to tvari ako komedia. Percentualne to vyzera zhruba takto: 90% - komedia, 5% - drama, 5% - krimi thriller. Rôzne mixy zanrov mam rad a v Korei ich vedia dobre, lenze tentokrat detektivna linia, ktora by mala spojovat jednotlive postavy a ich podzapletky, je prilis upozadena a nevyrazna. Vdaka tomu film posobi ako zlepenec miestami vtipnych a miestami menej vtipnych scen, ktore nemaju poriadne gradaciu. Samotni herci tiez nemaju moznost nejak extremne zaziarit, lebo postavy su dost fadne nacrtnute. V tomto smere dopadol najhorsie hlavny hrdina, ktory posobi nemastne neslane. Z komedialnych scen ma najviac bavila zapletka s distributorom novin. Skoda ze nedostala viac priestoru. Vysledkom je film na ktory rychlo zabudnete, ale raz sa v pohode pozriet da. 6/10. ()