Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Sara Crew musí opustit Bombaj, kde dosud šťastně žila se svým otcem. Otec ji umístí do přepychového londýnského penzionátu. Když vyjde najevo, že otec přišel o veškerý majetek a zemřel, z „malé princezny“ se rázem stává služka pro všechno. Spřátelí se s Becky, další služkou, se kterou sdílí všechny radosti a strasti. Blíží se Vánoce a dívky toužebně sledují přípravy... (wero1000)

(více)

Recenze (2)

Belsazar 

všechny recenze uživatele

Naivní, ale moc hezký film. Líbil se mi nápad se snem, který zabral asi třetinu času. A pětadvacetiletá Mary Picford byla nejen krásná, ale i schopná herečka. Je pravda, že dnes se hraje jinak. A mladá žena hrající malou holku je přinejmenším podivné. Ale je zkrátka jiná doba a jiný přístup k Umění. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Na fenoménu Mary Pickfordové je rozhodně z dnešního úhlu pohledu cosi zneklidňujícího a fetišistického. Třicátnice hraje desetiletou holku s větším důrazem na nenucená bezprostřední gesta než skutečné děti, což obzvlášť v interakci s dospělými (tím spíš dospělými muži) může působit opravdu podivným dojmem. V době vzniku to bylo samozřejmě bezelstné snění o nevinnosti, teda "prý". Koukat se na její filmy se každopádně dneska nese už výhradně na vlně neustálého zhodnocování onoho fenoménu, jinou hodnotu nemají. ()

Reklama

Reklama