2012: Čas na změnu

2012: Time for Change

Dokumentární / Animovaný

USA / Brazílie / Francie / Mexiko, 2010, 85 min

• teutates

A já po své dávce LSD si myslím, že ON přijde a nás kukuřiční lidi posype pesticidama, následně mi do toho v běhnul Kenny ze South Parku a začal řvát "všichni tady chciíipnem". V mé fantazmagorii nás zachrání velká koala, černo bila koala, která sejme ruku a zachrání Kennyho, taky postraší nadnárodní společnosti a nakonec vyvrátí veškeré konspirace a vše uvede do blízké prdele. 4/10 za daný pohled feudální společnosti, Ellen Page a Stinga, který se pořád cítí na dvacet.(31.12.2011)

Ano, bez pochyby se řítíme do pěknejch hoven. Snad se to dá ještě nějak zastavit, snad... Tahle dokumentární věcička nám ukazuje jednu z mnoha cest. Spousta lidí v ní mluví o spoustě věcech, navíc mluví vcelku srozumitelně a chytře. Jediné co mě docela zaráží je, že mluví hlavně o "své" naší generaci. Generaci, která je sprzněná studenou válkou, komunismem, jadernými pokusy po celém světě, atd, atd.. Ale vůbec nemluví a nezaměřuje se na budoucí generaci, na naše děti a vše kolem nich.... Proto jsem hodnotil "pouze" 4 slunci. 80%(23.8.2013)

Dokument, který obsahuje myšlenky, se kterými můžu souhlasit, podnětné věci, ale objevuje se tam ještě víc blbostí. S naší civilizací to vypadá bledě, ale řešením nebude Iboga. Pozitivismus budiž připočten k dobru, ve srovnání s tím, jak černě rok 2012 (a budoucnost) bývá viděn. Přítomnost Davida Lynche mi mnohé objasnila (o jeho osobě), ale poslouchat Ellen Page, jak si užívala kydání hnoje, bylo zvláštní, ale rozumím jí:-)(2.2.2012)

Vynikající dokument o tom, v jakém světě to dnes vlastně žijeme. Překvapilo mě množství nových informací, které jsem až doposud nevěděl a množství lidí, kteří se o stav světa a jeho nápravu zajímají a dělají pro ni vše, co je v jejich silách. Zajímavá filmová vložka bylo vystoupení Ellen Page, o které jsem její zájem o svět dosud netušil. V tomto dokumentárním filmu můžete spatřit skutečně ohromné množství inteligentních lidí, kteří dokážou vše pravdivě vysvětlit, odůvodnit a motivovat k lepšímu životnímu stylu. Informací o látkách jako je iboga a ayahuaska si velice vážím, stejně tak o myceliu. Do chemie skutečně velký přínos. Také zveřejnění vědce Buckminstera Fullera a jeho názorů stálo za to. Skutečně tento dokument považuji za velmi kvalitní a díky němu věřím, že lidstvo možná ještě není úplně ztraceno.(1.7.2013)

Takéto filmy proste môžem. Žiadne nezmyselné apokalyptické teórie, žiadne nezmyselné konšpiračné teórie, žiadne vymývanie mozgov, proste len pozitívne rozprávanie o tom, kde sú chyby a ako ich napraviť, ako urobiť svet lepším. Napriek tomu, že sa to nevenuje nejakej oblasti konkrétne, ale je to všeobecné, tak som si to užil. No ja osobne neverím na nejaké zmeny myslenia ľudí, lebo čas, lebo životné cykly, lebo príroda, proste nemám pocit, žeby svet bol lepší od roku napríklad 2010, či od roku 2000, ale určite sa zmenil, tak ako sa bežne mení a dobro aj zlo sa prejavujú často inak. Keď to porovnám s dokumentom Cultural Creatives 1.0: The (R)evolution tak je to obsahovo plnšie, no nesúhlasím s tým tak ako pri tom. Dokument je hravý, nie je to nuda, má rôzne formy v scenári, no akosi ma to nezmenilo, len by som chcel vedieť nejaké typy, triky, či informácie k tým postupom, či prístrojom, ktoré vo filme boli, aby som nejaké, či všetky mohol uplatniť. Divím sa tým nízkym hodnoteniam. K dnešnému dňu na imdb.com to má 6,4 a tu 78%, akoby to niektorí ohodnotili bez toho, aby to videli alebo dopozerali, proste stádovité správanie ako u oviec. Je to totiž kvalitné, pozitívne a myslím, že do veľkej miery neškodné, že sa tu nie je čoho obávať. Kaleráby vám to tlačiť do hlavy podľa mňa nebude, ja som to tak aspoň nevnímal.(29.5.2013)