poster

V zemi krve a medu

 • USA

  In the Land of Blood and Honey

 • Slovensko

  V krajine krvi a medu

Romantický / Válečný / Drama

USA, 2011, 127 min (Alternativní: 122 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $303,877Tržby Celosvetovo $1,142,000▐ Veru, neveril by som ale Angelina Jolie to po režisérskej stránke zvládla, samozrejme štýlom prevedenia je to skôr taká hollywoodska štylizácia než drsný rukopis, po ktorom by ste absolútne znenávideli Srbov ale aj tak má to svoje silné momentky, pri ktorých človeku nie je všetko jedno, sú natočené s citom nie pre zdesenie v obraze ale skôr pre domyslenie následkov odohrávajúcich sa mimo obrazu, príbeh a jeho podanie sústredené na dve osoby ani na chvíľu nestratí tempo. Spokojnosť, šikovná práca. /60%/(3.9.2012)

 • Ketri
  **

  Jsem ráda, když v Hollywoodu někdo vyrobí vzdělávací videomateriál pro zaostalé obyvatele divokých částí světa. Bez těchto didaktických pokladů by ti nebožáci jistě zapomněli, proč se vlastně nenávidí. A v tomto případě se Angelina dokonce i začetla do dějin Balkánu (zvládla cca 2 nadpisy kapitoly 4 a kapitoly 8). Musím uznat, že jisté náznaky, že ti muslimové až tak košér nejsou, tam byly. Jestli to ale nebude tím, že teď už zase strýček Sam s muslimy nepeče a tak vlastně nemůžou být úplně bez poskvrny? Však už dokonce dávno nahradili Srby v jejich rolích drsných hochů záporáků. Ale aby bylo jasno, každá válka je hnus, a tady prostě dřímalo mnoho emocí. Závěr týkající se samotného filmu - dvouhodinová nuda.(17.4.2012)

 • Kmotr
  ****

  Na téma balkánského konfliktu (1992-95) vzniklo několik filmů a tento není optickým pohled nějak vyjímečný, avšak nabízí zajímavá témata, autenticitu a dobře vybudovanou tíživou atmosféru války. V In the Land of Blood and Honey je násilí denní rutinou v zemi, kde téměř odumřel cit člověka k člověku. Hnací sílou filmu je původní prostředí, jazykový dialekt a herci, kteří některé situace ve filmu sami prožili a v realitě stáli na různých stranách válečného konfliktu. Silnou atmosféru války se Angelině povedlo vybudovat díky zachycení kultury dané země, tradice a předsudků, které v autentickém prostředí nabývají na důležitosti. Film se točí kolem vztahů (ať jsou milenecké, mateřské, sourozenecké nebo jen přátelské), které ani vášeň před válkou nezachrání. Prostor patří především ženám (matkám, milenkám, sestrám), které uprostřed válečných hrůz transformují svou lásku na touhu vzít někomu život. Angelina ve svém režijním debutu neukazuje na jedné straně ty dobré a na druhé zlé, vykresluje pouze lidi, věřící, že dělají to nejlepší pro svůj národ a zemi. Jádro příběhu tvoří vztah Daniela a Ajly, kteří se snaží vytvořit vlastní svět v zemi plné násilí, ale pochybnosti je dostanou do pozice, kdy se snaží jeden druhého zabít. V jejich milostném vztahu oba projdou pod vlivem války změnou odrážející se na jejich osobnosti, kterou se však nepodařilo zachytit. Vnitřní pnutí postav, jejich pochybnosti, boj se zodpovědností a morálkou, která je silnější než emoce není zřejmá a tak se z ústředních postav nestane nic víc než jen prázdné postavy v prázném prostoru. (Berlinale 2012)(16.2.2012)

 • pm
  ***

  Hej, živote! Úvodní informační titulek naprosto mimo, milostné scény jako z jiného filmu, ale rozhodně nejde o špatně natočený film a výprava i herci zaslouží ocenit. Emocionálně rozbitá jsem rozhodně nebyla, ani ohledně násilných scén. Ale vlastně se mi líbí ta snaha bohaté holky, která má srdce a svědomí, podat svědectví o velmi smutném úseku moderní evropské historie. A v tom je taky největší problém: příběh vztahu muslimské malířky a srbského četnika je hollywoodsky rámovaný a vyprávěný film plný náhod a osudových momentů, tlumočící představy naivní Američanky o lásce za časů etnické války, kterou sama neprožila. Taková nezamýšlená celovečerní hraná agitace? Každopádně přiznávám, že na „Zemi krve a medu“ jsem čekala od chvíle, kdy se začala točit, proto jsem taky drama viděla hned první den, kdy jsem to vidět mohla. Jisté je, že film ještě uvidím znovu, třebas budu názorově jistější… ale spíš ne. Ale nebudu zlá ani nevstřícná, přestože se to nabízí. Nakonec znám i hodně špatné, otevřeně propagandistické filmy o balkánské válce… a jsou přímo z jihu.(14.3.2012)

 • Bobik9
  ***

  Velmi kontroverzní režisérský debut Angeliny. Vytáhla stále ještě aktuální téma. Šrámy z války pořád nebyly zahojeny a tak se nedivím, že tento film způsobil v bývalé Jugoslávii takový poprask. Velmi naturalistiky natočený film anjehož poprředí se odehrává tragická love-story. Rozhodně bylo zajímavé vidět kompletně jugoslávské herecké obsazení a bylo fajn nechat se překvapit jejich kvalitními herekými výkony. Velmi smutný a emocionální snímek, který rozhodně nebude svědčit slabším povahám. Romantika 3*, akce 2*, herci 4*, režisérský debut se ale Angelině celkem podařil, takže určitě bych čekal a relativně se těšil na další film.(26.1.2013)

 • - Pracovní název snímku, pod kterým natáčení v roce 2010 probíhalo, byl United Love Story, tedy Společný příběh lásky. (oje)

 • - Projekci filmu dne 14. 02. 2012 v Sarajevu bojkotovala naprostá většina bosenských Srbů z Republiky Srbské. (JoranProvenzano)

 • - Angelina v rozhovoru pro Vanity Fair prozradila, že film byl její soukromý projekt, do kterého si od nikoho nenechala radit. První osoba, která si hotový scénář přečetla, byl její muž Brad Pitt. (Patw)