Reklama

Reklama

V zemi krve a medu

  • USA In the Land of Blood and Honey (více)
Trailer

Pŕíběh o lásce, který se odehrává na pozadí války v Bosně... Během bosenské války, je zajatá Ajla přivedena s dalšími ženami do srbského tábora, aby sloužila vojákům. Velitel zajateckého tábora Danijel zjistí, že Ajla je dívka, se kterou se kdysi setkal v nočním klubu a zamiloval se do ní. Snaží se ji diskrétně  chránit. Jejich  láska znovu vzplane, ale mohou si navzájem věřit? Režijní debut herečky Angeliny Jolieové se soustřeďuje na to, jak válka ovlivňuje morální a emotivní stránku jedinců. (TV JOJ)

(více)

Videa (12)

Trailer

Recenze (81)

JFL 

všechny recenze uživatele

Jak snadné je vysmívat se režijnímu debutu Angeliny Jolie coby naivní fantazii luxusem obložené americké celebrity nebo obecně coby hollywoodské melodramatizaci evropského konfliktu. Na druhou stranu si ale přiznejme, že "V zemi krve a medu" není v zásadě v ničem odlišné např. od respektovaného či přímo vyzdvihovaného "Pianisty". Tedy pouze v tom ohledu, že "Pianistu" režíroval etablovaný tvůrce a spiklenecký miláček evropských festivalů, zatímco na snadném terči v podobě Angeliny Jolie si může evropská kritika brousit svůj ostrovtip, jak se ukázalo při premiéře na Berlinale. Jistě, že u Jolie, která se angažuje ve všemožných charitativních akcí, bude v jejím pohledu na jugoslávskou válku přítomná nějaká zkreslující ideologie, jenže zde je alespoň od začátku jasné, že se jedná o politický pamflet, což ale řada jiných tvůrců točících o válce, festivalového seladona Emira Kusturicu nevyjímaje, nepřizná. Přinejmenším lze uznat, že se novopečená režisérka a scenáristka zaměřuje na ženské aspekty války, jako je sexuální násilí, a nepředkládá jen další macho fantazii. 5/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JSOU LIDI, CO NEMAJÍ NA VYBRANOU....“ /// Bosna a Hercegovina, 1992. Obyvatelstvo rozdělit na muže a zbytek. Muže voddělat a zbytek rozdělit na hezký a nepotřebný…. (jo, jo, chlapi to maj vždycky jednodušší). Novodobej koncentrák v režii Srbáčů. Žádnej muslim nebude šlapat po zemi nasáklý JEJICH krví. Ale svět to všechno vidí … (jasně, jako vždycky). Ajla a Danijel. Ona muslimka, on srbský velitel. Na pozadí jejich příběhu sledujeme výpověď o těch, kdo ve válce nejvíc trpí. Trpí proto, že jsou bezbranní. Lidsky zajímavá, hnusná a pravdivá první hodina. SRBOVÉ JSOU HNUSNÍ VŠICHNI! A taky Češi a Poláci… (cože? Jako i já?) Porušování snad všech lidských práv, Ženevský úmluvy, lidskosti. Válečná love story o nocích (i dnech) s nepřítelem plná genocidy (,,Proč jsi se nenarodila jako Srbka?“). Ano, druhá půlka je trochu i cestou do duše, ale nečekejte žádný romantický rozjímání. Náhodou na to, že Angelina ten film udělala vlastně celej sama (kurva, jak si zahrála ty chlapy?), tak to není vůbec špatný! Má to emoce, sex i krev a navíc, kdo nevěří, ať se zeptá v Srebrenici. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že to Angelina Jolie myslí s UNHCR fakt vážně! 2.) Su tak trošičku sadista. 3.) Srbsko je nasáklý (i) mojí krví. 4.) Thx za titule ,,sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $303,877Tržby Celosvetovo $1,142,000▐ Veru, neveril by som ale Angelina Jolie to po režisérskej stránke zvládla, samozrejme štýlom prevedenia je to skôr taká hollywoodska štylizácia než drsný rukopis, po ktorom by ste absolútne znenávideli Srbov ale aj tak má to svoje silné momentky, pri ktorých človeku nie je všetko jedno, sú natočené s citom nie pre zdesenie v obraze ale skôr pre domyslenie následkov odohrávajúcich sa mimo obrazu, príbeh a jeho podanie sústredené na dve osoby ani na chvíľu nestratí tempo. Spokojnosť, šikovná práca. /60%/ ()

castor 

všechny recenze uživatele

Sarajevo. 1992 až 1995. Bosenská muslimka a talentovaná malířka Ajla, bosenský Srb a voják Danijel. Taková Julie s Romeem své doby. Scénář jim navíc napsala hollywoodská star Angelina Jolie. A postavila se i za kameru. Zvláštní kombinace, nabízí se podotknout. Navíc řada dramatických vrcholů, válka, brutální mordy, znásilnění. Jenže romantická linie na pozadí dramatických událostí si prostě nějak nedokáží vyhovět. Divák nezatíná ruku v pěst, ani nehledá suchou část kapesníku. Prostě jen sleduje příběh, který otevřel bývalým Jugoslávcům pomalu se hojící rány. Je chvályhodné, že autorka žijící v úplně jiných podmínkách, problematiku války v Bosně a Hercegovině intenzivně nastudovala, na hlavičku hřebíku ale uhodit nedokázala. V té etnicko-politicko-náboženské problematice jsem se navíc tu a tam ztrácel!! Na debut přesto velmi solidní!! ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Goran Montekovič a Šehrezáda Kapuletovičičová v zemi krve a smrdí aneb jak to vypadá, když vyrachtané hollywoodské kravce vypadne z huby stříbrná lžička, se kterou si ještě před chvíli ťukala o své porcelánové zuby při přemýšlení, kam toho svého tolik angažovaného harlekýna vlastně naprat. Ta bohužel dopadla na Barbie mapě válečných konfliktů rovnou k Sarajevu, a tak tu máme naprosto nestranný pohled (Kmotře, už to nehul!) na zlé, sadistické Srby, kteří se mstí snad ještě za Kosovo pole a masakrují ubohé mohamedány rychleji, než byste řekli Naser Orič. Nepochybuji, že nad tím nejedna stokilová americká hospodyňka, která si z dějepisu pamatuje akorát to, kdy má začít péct krocana, vydojí mastnou slzu, no a my ostatní, nevzdělaní romantici, si tohle šoupnem hned vedle pohádek o hodném Nelsonovi! ()

Galerie (56)

Zajímavosti (11)

  • Angelina v rozhovoru pro Vanity Fair prozradila, že film byl její soukromý projekt, do kterého si od nikoho nenechala radit. První osoba, která si hotový scénář přečetla, byl její muž Brad Pitt. (Patw)
  • Projekci filmu dne 14. 02. 2012 v Sarajevu bojkotovala naprostá většina bosenských Srbů z Republiky Srbské. (JoranProvenzano)

Související novinky

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo…

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

21.02.2014

Alfonso Cuarón se s loňskou Gravitací piplal mnoho let. Film měnil studiový dohled a složitě se pro něj vyvíjela nová filmařská technika, výraznými změnami potom prošlo i obsazení. Dvě stěžejní (a…

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

20.12.2012

Loni si vyzkoušela režii v balkánském romantickém dramatu V zemi krve a medu... a zdá se, že se jí za kamerou líbilo. Právě totiž rokuje se studiem Universal o režii filmu Unbroken. Půjde o adaptaci…

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro…

Reklama

Reklama