Reklama

Reklama

Jamie vaří rychlovky

(pořad)
  • Velká Británie Jamie's 30 Minute Meals
všechny plakáty
Reality-TV / Rodinný
Velká Británie, 2010, 20x25 min

Režie:

Martha Delap

Účinkují:

Jamie Oliver
(další profese)

Obsahy(1)

Kuchařská show jednoho z nejznámějších šéfkuchařů bez čepice, sympatického Jamieho Olivera. V této sérii se snaží ukázat, že i za pouhou půlhodinu se dají uvařit vynikající a chutné pokrmy... (oficiální text distributora)

Recenze (29)

redwik 

všechny recenze uživatele

Prestaňte si už čítať tento komentár a bežte si radšej niečo dobré uvariť. Za čas strávený čítaním by ste si stihli pripraviť chutný burger, urobiť skvelé cestoviny s rajčinovo-mäsovou omáčkou alebo mleté rezne s uhorkovým šalátom. Mnoho receptov sa mi z tohto seriálu veľmi páčilo, a to z viacero dôvodov: jedlo vyzerá byť chutné, zdravé, je urobené rýchlo a jednoducho. Ideálne pre študentov alebo pre mamičky s malými deťmi. Už sa neviem dočkať, ako si zajtra niečo od Jamieho urobím. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Jamie vás nenaučí, jak vařit pořádně, ale jak vařit rychle. Všechno do mixéru. Často je půl hodina dostatečná, někdy to ale šidí pořádně. Ačkoli je to jeden z lepších Jamieho pořadů, žádný zázrak to taky není, když strčil klobásu (měkký salám) do mixéru, tak na mě taky šli mrákoty. A když rozřízl hovězí svíčkovou vejpůl, ten nejdražší kus masa, jen aby se udělal rychleji, tak mě to utvrdilo, že tohle na 4* nestačí. ()

Reklama

Košoun 

všechny recenze uživatele

Jako moc se mi ta jídla líbí, vždy se mi sbíhají sliny (a to i nad jídly, u kterých bych to neočekával, doslova bych od Jamieho ochutnal COKOLIV, a to jsem docela vybíravý). Líbí se mi i sympatický elán Jamieho, je vidět, že vaření je jeho skutečná vášeň a láska... Navíc mě fascinuje jeho posedlost chilli a oliváčem :). Kazí mi to dvě věci, za které každou strhávám 1* z výsledného hodnocení: 1) nevěřím, že by kdokoliv celé to menu zvládl udělat za 30 minut, možná s dokonalou přípravou, ale ta také minimálně 30 minut zabere. a už vůbec nemluvím o závěrečném uklízení, protože Jamie na jeden chod spotřebuje více nádobí, než já za 14 dní. 2) v našich podmínkách je většina pokrmů téměř nerealizovatelná, pokud nechcete strávit celý den po obchodech a shánět kdejaké speciality, které v Británii běžně mají v supráči. A zajisté nechceme vařit jako Babice stylem "když nemáte sezamový olej, tak tam dejte slunečnicový". Prostě skvělý pořad pro inspiraci, ale že bych podle toho mohl smysluplně uvařit, to říct nemůžu. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Koukám ráda na pořady o vaření, ale Oliver mi vadí. Není mi sympatický. Vaří z potravin, které povětšinou sice znám, ale některé fakt ne... Namachrovaný frajírek a jasně, že vím, že dokázal toho hodně, že se zasadil o lepší stravu ve školních jídelnách a byl v tom úspěšný ... No já jeho pořady vždycky přepnu jinam. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak který díl. Je vidět, že Jamie ví, co dělá, a že se pokouší skutečně spoustu věcí si ulehčit a zrychlit, takže tacos, placky apod. už má koupené dopředu z obchodu, rýži kupuje předvařenou, aby byla co nejrychleji, a časem zjistíme další "zjednodušující" vzorce. Oněch dvacet dílů je ale moc - časem se začíná opakovat a jídla už nevynikají originalitou, jde prostě o směs těstovin, omáčky a zeleniny, případně rýže, omáčky a zeleniny, a vše vypadá na jedno brdo. A rovněž přesně, jak píše Košoun - už se zde nemluví o přípravě, už se zde nerozebírá mytí nádobí, a hlavně spousta ingrediencí je hodně exotických a v českých zemích nedosažitelných. A co mě uzemnilo, jak kuchař jeho renomé používá mikrovlnku! ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama