poster

Jamie vaří rychlovky (TV pořad)

 • Velká Británie

  Jamie's 30 Minute Meals

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 2010, 20x25 min

Režie:

Martha Delap

Účinkují:

Jamie Oliver

Producenti:

Martha Delap
(další profese)
 • Honzeechec
  odpad!

  To se to machruje na znuděný maminy na mateřský, když mu všechny ingeredience nasypou do misek. Nechápu myšlenku dělat během půlhodiny menu o třech chodech, když musíš lítat jak fretka a dělat brambory v mikrovlnce! V českejch podmínkách je to celý spíše úsměvný a ne jen díky dementnímu dabingu (ani tak nemá Jamie moc širokou slovní zásobu - A to mě baví! řekne každou epizdou aspon 2x) - věty jako - obyčejného humusu už jste všichni určitě přejedění, tak si ho vylepšete mangovou pastou - v konfrontaci s českejma supermarketama působěj jako zlomyslnej vtip. ve výsledku bych musel strávit celej den po nákupech, vyjde to dráž než v restauraci a nádobí spotřebuju víc, než za celej týden běžnýho provozu. Méně je někdy více...(8.1.2013)

 • DocBrown
  ****

  Recepty podle mého gusta, sice se tu nedočkáme 4 hodiny vařeného fláku, ale na většinu super receptů ta půl hodina stačí bez zbytečného zjednodušování, až to někdy trochu zbytečně komplikuje. Ačkoli je to jeden z nejlepších Jamieho pořadů, žádný zázrak to taky není, když strčil klobásu (měkký salám) do mixéru, tak na mě taky šli mrákoty.(4.11.2020)

 • Košoun
  ***

  Jako moc se mi ta jídla líbí, vždy se mi sbíhají sliny (a to i nad jídly, u kterých bych to neočekával, doslova bych od Jamieho ochutnal COKOLIV, a to jsem docela vybíravý). Líbí se mi i sympatický elán Jamieho, je vidět, že vaření je jeho skutečná vášeň a láska... Navíc mě fascinuje jeho posedlost chilli a oliváčem :). Kazí mi to dvě věci, za které každou strhávám 1* z výsledného hodnocení: 1) nevěřím, že by kdokoliv celé to menu zvládl udělat za 30 minut, možná s dokonalou přípravou, ale ta také minimálně 30 minut zabere. a už vůbec nemluvím o závěrečném uklízení, protože Jamie na jeden chod spotřebuje více nádobí, než já za 14 dní. 2) v našich podmínkách je většina pokrmů téměř nerealizovatelná, pokud nechcete strávit celý den po obchodech a shánět kdejaké speciality, které v Británii běžně mají v supráči. A zajisté nechceme vařit jako Babice stylem "když nemáte sezamový olej, tak tam dejte slunečnicový". Prostě skvělý pořad pro inspiraci, ale že bych podle toho mohl smysluplně uvařit, to říct nemůžu.(10.4.2015)

 • Mr.nachos
  **

  Asi jsem divná, ale mě se tohle nelíbí. A to je Jamie můj oblíbenec. Ale už to prostě není to, co to bývalo. Není to takové uvolněné, pohodové a nenásilné jako dřív. Přijde mi, že to je jen takový "rychle smontovaný pořad na udržení popularity". Ale vzhledem k tomu, že jsem jediná, tak je chyba pravděpodobně u mě.(8.6.2013)

 • marhoul
  **

  Koukám ráda na pořady o vaření, ale Oliver mi vadí. Není mi sympatický. Vaří z potravin, které povětšinou sice znám, ale některé fakt ne... Namachrovaný frajírek a jasně, že vím, že dokázal toho hodně, že se zasadil o lepší stravu ve školních jídelnách a byl v tom úspěšný ... No já jeho pořady vždycky přepnu jinam.(6.5.2016)