poster

Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

 • USA

  DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 22 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
 • HiddenDragon
  ***

  Nijak vyjimecny kratas zajimavy spis tim, ze predstavuje mene znameho hrdinu DC universa - Shazama, tedy maleho kluka Billy Batsona, ktery je poveren carodejem byt v dospelem tele ochrancem Zeme. A jeho prvnim ukolem je celit podobne mocnemu nepriteli, Cernemu Adamovi. Story je jednoducha a prevazne se sklada z pestnich bitek po boku Supermana. Trochu matouci pro neznalce je, ze carodej nejdriv rika klukovi Captain Marvel, coz bylo oznaceni hrdiny do roku 2011.(5.5.2015)

 • Arkanoid
  ***

  Pre fandov, ktorým si vo filme chcú pozrieť origin Captaina Marvela. Príliš dlhé, dĺžkou chceli tvorcovia asi ukázať všetky možné schopnosti zobrazených superhrdinov a všetky ich pády, chvaty a bitky. Originalitou však zobrazené udalosti veľmi neoplývajú. Dá sa na to pozerať, stále sa niečo deje, k superhrdinom sa dajú cítiť sympatie, len toto béčko vyznieva totálne do stratena.(31.5.2018)

 • liquido26
  ****

  3,5 Asi zatím nejslabší krátkometrážní animák ze série DC Showcase. Postava Kapitána Marvela mi nepřijde moc zajímavá, Black Adam taky ne a ten Superman je tam tak jakože trochu do počtu, takovej táta a mentor :-) Animace standartně skvělá, jedinou změnou je délka. Už se nejedná o 12ti minutový animák, ale jednou tak dlouhý. Ten příběh je v mnoha bodech podobnej epizodě ze seriálu Batman the Brave and the Bold, kde se taky vyskytujou Shazam, Black Adam a Kápo Marvel, akorát, že tady je místo Batmana Superman.(5.11.2010)

 • Liznic
  ****

  Není to nic, co byste neznali odjinud. Hlavně souboje nejsou nijak originální, ale přesto.. Jako představovačka zrodu Captaina Marvela to funguje výborně! Bitky mají kinetiku a celý kraťas má příjemný spád a uteče velmi rychle až si budete pohrávat s myšlenkou... nenajdu někde o Shazamovi celý film :) Ve ýsledku sice mírně dětská, ale pořád velmi sympatická záležitost. PS: konečně znám nějakou Supermanovu slabinu - jinou než kryptonit.(27.4.2013)

 • Richard_Ba
  ****

  Nepoznal som veľmi Captaina Marvel, ale musím povedať, že mi je vskutku sympatický...i keď sa moc podobá na Thora. Na krátkometrážny film je dej podľa mňa dosť obsiahli, a vskutku zabavi. Je to jeden z tých zaujimavejšich pribehov so Supermanom, keďže tam nie je typická rutina (Zloduch - Superman - zatknutie zloducha - zloduch ziska kryptonit - zloduch s kryptonitom da Supermana do pasce - niekto obycajny oslobodi Supermana - Superman chyta zloducha)(21.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace