poster

Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

 • USA

  DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 22 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
 • BadoXXII
  **

  Nemám rád Supermana a tu sú rovno dvaja! Inak to však má podarenú akciu (až na ten pád malého chlapca z obrovskej výšky do mora, veď to by ho na 100% zabilo), ale Captain Marvel (to je ten druhý Superman) je absolutne nezaujímavou postavou, ktorý je vlastne ešte dieťa, ale keď zahučí čarovné slovo Shazam! tak sa premení na dospelého lietajúceho vymakaného čarodeja podobného Supermanovi. Uff.(6.4.2012)

 • klerik
  ****

  Nie také dobré ako SUERMAN: SÚDNY DEŇ, lepšie ako LIGA SPRAVODLIVÝCH: DVE ZEME V OHROZENÍ (Justice League: Crisis on Two Earths). Filmík, kde je Superman vedľajšou postavou a ešte k tomu celkom slušne dostáva do držky. Jeho kolegovia sú zaujímaví a vedia rozpútať akciu, takže nevadí, že je to ten najklasickejší komiksový príbeh... S/S u nás vyšiel na DVD spolu s ostatnými kraťasmi DC Showcase a v kolekcii s ostatnými menej tradičnými hrdinami to vyznieva lepšie než samostatne...(16.12.2010)

 • Caszidy
  ****

  Povedený kraťas. Už jen tím, že jde vlastně až na kratičký úvod a intermezzo o 22 minutový souboj Supermana a Captain Marvela proti Black Adamovi. Potěšila mne trochu odlišná animaca oproti Superman/Batman: Apokalypsa a dalším snímkům. Samotné DVD je dobře provedené zkompletování série kraťasů od DC Showcase, navíc doplněné o jednotlivé díly z animovaných seriálů(Justice League: Unlimited, Batman: The Brave and the Bold a Batman: The Animated Series) v nichž Captain Marvel, Spectre, Jonah Hex a Green Arrow vystupují.(30.12.2010)

 • kaylin
  ***

  Tenhle snímek je zajímavý hlavně proto, že se zde objevuje postava, která umí zakřičet "Shazam!". Není to postava, která by alespoň u nás byla nějak známá, ale na druhou stranu je to postava celkem zajímavá v tom, jak je zvláštní. Superman je tu v podstatě jen navíc, aby se Shazam nepředstavoval jen sám. To by nemuselo tak táhnout.(16.1.2017)

 • liquido26
  ****

  3,5 Asi zatím nejslabší krátkometrážní animák ze série DC Showcase. Postava Kapitána Marvela mi nepřijde moc zajímavá, Black Adam taky ne a ten Superman je tam tak jakože trochu do počtu, takovej táta a mentor :-) Animace standartně skvělá, jedinou změnou je délka. Už se nejedná o 12ti minutový animák, ale jednou tak dlouhý. Ten příběh je v mnoha bodech podobnej epizodě ze seriálu Batman the Brave and the Bold, kde se taky vyskytujou Shazam, Black Adam a Kápo Marvel, akorát, že tady je místo Batmana Superman.(5.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace