Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 22 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Nijak vyjimecny kratas zajimavy spis tim, ze predstavuje mene znameho hrdinu DC universa - Shazama, tedy maleho kluka Billy Batsona, ktery je poveren carodejem byt v dospelem tele ochrancem Zeme. A jeho prvnim ukolem je celit podobne mocnemu nepriteli, Cernemu Adamovi. Story je jednoducha a prevazne se sklada z pestnich bitek po boku Supermana. Trochu matouci pro neznalce je, ze carodej nejdriv rika klukovi Captain Marvel, coz bylo oznaceni hrdiny do roku 2011.(5.5.2015)

Pre fandov, ktorým si vo filme chcú pozrieť origin Captaina Marvela. Príliš dlhé, dĺžkou chceli tvorcovia asi ukázať všetky možné schopnosti zobrazených superhrdinov a všetky ich pády, chvaty a bitky. Originalitou však zobrazené udalosti veľmi neoplývajú. Dá sa na to pozerať, stále sa niečo deje, k superhrdinom sa dajú cítiť sympatie, len toto béčko vyznieva totálne do stratena.(31.5.2018)

3,5 Asi zatím nejslabší krátkometrážní animák ze série DC Showcase. Postava Kapitána Marvela mi nepřijde moc zajímavá, Black Adam taky ne a ten Superman je tam tak jakože trochu do počtu, takovej táta a mentor :-) Animace standartně skvělá, jedinou změnou je délka. Už se nejedná o 12ti minutový animák, ale jednou tak dlouhý. Ten příběh je v mnoha bodech podobnej epizodě ze seriálu Batman the Brave and the Bold, kde se taky vyskytujou Shazam, Black Adam a Kápo Marvel, akorát, že tady je místo Batmana Superman.(5.11.2010)

Není to nic, co byste neznali odjinud. Hlavně souboje nejsou nijak originální, ale přesto.. Jako představovačka zrodu Captaina Marvela to funguje výborně! Bitky mají kinetiku a celý kraťas má příjemný spád a uteče velmi rychle až si budete pohrávat s myšlenkou... nenajdu někde o Shazamovi celý film :) Ve ýsledku sice mírně dětská, ale pořád velmi sympatická záležitost. PS: konečně znám nějakou Supermanovu slabinu - jinou než kryptonit.(27.4.2013)

Nepoznal som veľmi Captaina Marvel, ale musím povedať, že mi je vskutku sympatický...i keď sa moc podobá na Thora. Na krátkometrážny film je dej podľa mňa dosť obsiahli, a vskutku zabavi. Je to jeden z tých zaujimavejšich pribehov so Supermanom, keďže tam nie je typická rutina (Zloduch - Superman - zatknutie zloducha - zloduch ziska kryptonit - zloduch s kryptonitom da Supermana do pasce - niekto obycajny oslobodi Supermana - Superman chyta zloducha)(21.11.2010)