TERRORDROME

Hovorím si že keď už som zase v tom, čumnem aj na túto podivnú japonskú inkarnáciu mutantných korytnačiek. Má to len dva diely po asi pol hodine, takže to bude v každom prípade rýchly proces. Nažltlé mozgy spotených micubiši animátorov z toho vyčarovali vskutku hardcore japonskú záležitosť. U nás by sme im dali miesto zbraní fujary, miesto pizze by žrali halušky a ich úhlavným nepriateľom by boli rozťahovačné hordy z dimenzie Luník IX vedené krutým ninja vajdom s hruďou plnou zlatých reťazí. Japonci tam zas nabúchali všetko čím sú posadnutí oni. Nechýbajú typické zábery na vyhúkané xichty či epileptické kmitanie končatinami na zdôraznenie komického efektu a keď Trhač pred niečím uteká, vykrikuje pri tom "tatatatatatatata". Pod vplyvom magických kameňov morfujú korytnačky do podoby atletických superhrdinov ( čosi ako zelený Batman ) a v stave núdze sa dokonca všetci štyria spoja do jedného obrovského transformera. Záporáci tiež na seba berú podoby robodrakov a pred každým útokom musia prezentovať jeho bombastický názov. Úplnym vrcholom japonifikácie bola maličká víla s pišťavým hláskom čo poletovala okolo majstra Triesku. A to neskôr Krang vyvolá ešte aj jej zlé dvojča v podobe klasickej manga rohatice s netopierými krídlami. Tu som si všimol taký zaujímavý animačný detail a síce trasúce sa poprsia, to by Američania rozhodne nedali. Keď pominieme celý ten japonský bizár cirkus, ostane nám k dobru pár slušných fórov ako dovolenkujúci Foot clan na pláži, alebo obraz Mao Ce Tunga čo spadne zo steny pri zemetrasení. Vždy som bol síce fanúšikom japonských filmov, ale Japonec nie som a toto ma fakt rozomlelo. ()

blondboss

Prečo musí mať každý lepší hollywoodsky počin aj nejakú svoju japonskú, zväčša nepodarenú verziu, ako je tomu aj v tomto prípade. Akože animácie podobné, len trochu viac neohrabané, a je tam pridaná štipka tej pravej japonskej "crazy" kultúry, ale aj napriek tomu som sa pri tom nudil. Nečudujem sa, že vznikli len dve epizódy. A hlavne, keď si predstavím ten Krangov škrekot, tak o to horšie musím dať hodnotenie. Pre mňa slabý odvar amerického originálu. 35 % ()

Agent24

Japonská verze Želv Ninja. Začalo to skončení původního seriálu. Už je to dlouho co jsem to viděl. Mělo to tuším 2 díly. Podobá se to původnímu seriálu. Skoro stejná animace akorát prostě japonská. Želvy jsou přece želvy. 100% ()