Lovecká sezóna 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2010, 74 min

Boog, Elliot a všichni jejich přátelé z lesa se vrací v novém, dosud nejdivočejším a nejchlupatějším dobrodružství, které je zavede do velkého špičkového cirkusu! Nadešla doba pro každoroční pánskou dovolenou, ale ani jeden z Boogových přátel si nenašel čas, proto se Boog rozhodl vyrazit sám. Při náhodné návštěvě cirkusu si Boog vymění místo s cirkusovým grizzlym, který je mu k nerozeznání podobný. Když se ale cirkus začne chystat na návrat do Ruska, pro Elliota, veverku McSquizzyho, Buřtíka a zbytek bandy začíná závod s časem, aby zachránili Booga dřív, než bude pozdě! (oficiální text distributora)

draggo odpad!

Jednička se dala s výhradami přežít (2*), ale už ta byla jedním z těch slabších animáků. Dvojka už byla naprosto zbytečný hnůj (odpad!). V klidu mohu říct, že trojka se už oproti dvojce nezhoršila. Ono to už snad horší být nemůže. Protivné postavy, nevtipný humor, odfláknutá hnusná animace atd. Fujtajksl. /viděno na PC(DVDrip): 0% a odpad!/ ()

kaylin

Proč se to ještě jmenuje "Lovecká sezóna", už je těžko říct, ale je jasné, že to je dáno postavami. Postavami, které už nejsou ani trochu vtipné a které jen ukazují, že pro vytvoření animovaného celovečerního filmu není nutné mít dobrý scénář, ale prostě jen setrvačnost. Jestli bude ještě pátý film, tak už je možné všechno. ()

AGAMENON

Dovolil bych si dát tvůrcům malou radu. Měli by změnit žánr z komedie na horor, či snad dokonce teror, neboť právě tato slova nejlépe vystihují výsledek jejich činnosti. Je přirozené, že s přibývajícími díly jakékoliv série, jde kvalita nezadržitelně dolů. Proto je nutné si vždy na začátku položit stěžejní otázku. Stojí to za to? Stojí věškeré snažení lidí pracujících na filmu za konečný výsledek? Nevzniká další díl jenom kvůli finančnímu obohacení? Samozřejmě nejsme takoví bloudové a dokážeme rovnou odpovědět, že ano. Kvůli čemu jinému, než penězům by to vznikalo, přesto otázka směřuje k něčemu jinému. Zda budou vznikat další, další a další pokračování, jenom kvůli ziskům, ať bude výsledek jakýkoliv. Právě Lovecká sezóna se na toto rozcestí dostala. První díl nebyl ničím extra a dost překvapivě se stal diváckým hitem, proto logicky následovalo pokračování, které byť primárně určené na video, šlo v mnoha zemích, nás nevyjímaje, do biografů. Nelze se ubránit pocitu úlevy, že tentokráte byly promítačky ušetřeny a třetí díl si to zamířil rovnou tam kam patří, tj. do videopůjčoven. Největším zádrhelem je scénář, který je snůškou bezradností a trapností. Není se čemu divit, neboť jej má na svědomí stejný člověk, který je podepsán i pod předchozím dílem, v kterém ze sebe evidentně vydal absolutní maximum. Většina postav z předchozích dobrodružství je upozaděna a je jim svěřena role statistů, neboť na scénu přicházejí nové postavy, jež mají dodat příběhu novou krev. Myšlenka to je vcelku logická, teď je ovšem otázkou, zda neustále slintající a prskající maniodepresivní lama, je tou novou krví, mající za cíl dodat příběhu další komickou postavu, či spíše v divákovi nevyvolá dávivý reflex. Po technické stránce se film drží kvalit předchozího dílu, takže animace má k dokonalosti daleko, přesto může být klidně film uveden v kině se sníženým vstupným, neboť takovou Barbie převyšuje nejméně o pět loktů. Tak jako každý animák uvedený do kin, byly i předchozí díly opatřeny českým dabingem, který se rozhodně povedl. Aby taky ne, když na něm spolupracovala naše dabingová legenda Olga Walló. Tentokráte bohužel již její služby využity nebyly a na výsledku je to dosti znát. Obsazení některých rolí je odlišné, byť moje averze k Bohdanu Tůmovi se stále stupňuje, přesto mi jeho hlas chyběl a hlavně počet dabérů klesl, což má za následek, že si experti jako je Libor Terš dábli asi tři, čtyři postavy. Pokud vznikne i čtvrtý díl, rozhodně si rozmyslím, zda se na něj podívám. ()

Z0oMb3E

Takúto homosexuálnu rozprávku, s tak výrazným gay posolstvom som hádam ešte nevidel. Baby ničia partiu, a nieje nič lepšie, ako uzavretá pánska jazda v lese. A ak aj na vás letí nejaká, respektíve jediná superkočka široko ďaleko, nechajte ju riadne oplieskať o zem a pokračujte v homopáre s lamou, mimochodom tak isto so stejným pohlavím. Ak si už zo začiatku uvedomíte tento fakt, čo vo vás môže zbudiť čo i len jednu kladnú reakciu na film? Vydarených fórov tam ozaj nieje na potkýnanie animácia už v súčastnosti tak isto veľmi neohúri, tak potom čo? Tak ako to býva viac menej zvykom pokračovania majú výrazne klesajúcu tendenciu. Lovecká sezóna nieje výnimkou. Jednotka bola dobrá, dvojka na seba nenechala dlho čakať a trojka je zbytočná. 1* za králiky, ktoré sú tu asi najvtipnejšie je až až. ()

pufina

3. díl a už proboha, u všech skřetů doufám, že poslední! Ruská medvědí baletka byla naprosto příšerná jako zvířecí postava. Boog a plivací lama se mi líbili a tím to končí. Kdyby byl děj propracovanější a nebylo by všechno tak strohé a převídatelné, pak by si to zasloužilo lepší hodnocení, ale s tímhle to jináč nejde, promiň Boogu.. ()

• Film měl premiéru nejdříve v ruských kinech 21. 10. 2010 a pak v USA 25. 1. 2011. (Terva)