Kabaretní zpěvohra autorů J. Dietla a Z. Podskalského prezentuje snad všechny slavné staropražské písničky ve výborném provedení známých zpěváků a herců té doby. Texty písní jsou volně spojeny do děje, který začíná v kabaretu a zase se do něj vrací. Všechny ženy tohoto příběhu milují Emanuela Přibyla, který je však odsouzen za vraždu Anežky Hrůzové. Slavné staropražské prvorepublikové písničky ("K Šusterovům do Karlína", "Všechny myši", "Pražští Pepíci", "Sebrala patrola", "Na Marjánce" apod.) jsou zapojeny do děje, slouží i ke změně prostředí a k dějovým zvratům. (Česká televize)

raduna01

Hudební zpěvohra se spoustou známých písní ze staré Prahy v podání předních českých herců a zpěváků té doby. Paráda. ()

curil

Zdeněk Podskalský byl mistrem svého řemesla. Kabaret a šantánové písničky mu vždycky seděly a pak stačilo přidat humorný děj, obsadit populární herce a zpěváky ze šedesátých let. Zejména Miloš Kopecký (téměř jako vždy) byla trefa do černého. ()

Pitryx

Film se zpěvy, to není nic pro mne, ale tohle se jakž takž dalo. Viděl jsem horší kusy. Tohle trošku povyšuje účast velmi dobrých herců. A že jsem se občas zasmál. ()