poster

Medvědí ostrovy

 • anglický

  Bear Islands

Dokumentární

Česko, 2010, 62 min

Režie:

Martin Ryšavý

Scénář:

Martin Ryšavý

Kamera:

Martin Ryšavý
(další profese)
 • hazaba
  ***

  Kladem tohoto dokumentu jsou záběry na krajinu, která je sama o sobě úžasná. Úsměvné jsou úryvky záznamů členů stanice na ostrově Čtyřsloupý (hlásím, že 150 litrů lihu, které jsem dostal, jsem vypil; soudruh utopil taktor v moři...). Bohužel se za celou dobu nedozvíme, kdo jsou lidé, které sledujeme - pochybuji, že by si jen tak udělali výlet do pustiny. Rovněž není jasné, jestli záběry opuštěné stanice jsou záběry z meteorologické stanice na ostrově Čtyřsloupý nebo z jiné stanice na pevnině.(6.7.2011)

 • feeme
  ***

  Velmi autentické. Skoro nemám chuť hodnotit, protože se mi do toho plete nejen požitek z filmu, ale i samotný režisér, kterého jsme měli možnost v našem maloměstském kině vidět a slyšet osobně, a díky jehož čtení mi připadal film čitelnější a o dost prohloubenější, nikoliv už pouze záznamový, původně medvídků, posléze jiného tématu. Ač to možná překvapí, kromě dokumentu je snímek také slušná komedie!(27.11.2011)

 • Sarkastic
  ****

  Pomalu a velmi pozvolna ubíhající dokument o životě několika lidí na Sibiři. Mluveného slova tu není zase tak moc, ale přece jenom se zde nějaké najde, a to během historek upovídaného strýčka Váni a také při čtených písemností z opuštěné stanice-mimochodem nanejvýš zábavných. Jinak je tento snímek o nasávání hutné a skoro až magické atmosféry, k čemuž velmi napomáhá zvuk spolu s hudbou dua DVA. Nadprůměrný dokument, jehož zhlédnutí ztěžuje určitý uspávací potenciál, celkově slabší 4*.(14.3.2014)

 • Crawler-D
  ****

  Výlet mezi trosky ruských stanic rozesetých v polární krajině, jejichž současná zachovalost i rozbitost působí fascinujícím dojmem místa, ze kterého najednou zmizeli lidé a vy nevíte kam. Mimo to jsme ale svědky rohovorů zdejších obyvatel, nezabívají se denní všednostmi, ale spíš obyčejným lidským zájmem. vyzdvihnout se musí i vysoká technická kvalita, dobrý střih i zapojení zvukové stránky.(15.1.2011)

 • salalala
  ***

  Musim říct, že se mi tenhle dokument líbil a jako jeden z mála nepůsobí televizně. Určitě je to tou tajemnou a zároveň romantickou krajinou, kde byl natočen. Úžasný obrazy a krásný tvary, které dovede vytvořit jen příroda. Ta zima je skutečně přenositelná i mimo plátno a celková atmosféra je nejlepší na celém filmu. Jinak jsem se nějak po celou dobu nemohl dostat pod kůži těm účastníkům - vyprávěli dlouho a někdy to až nudilo. Vždycky se ale střihlo na nějakou krajinu a bylo hned líp. Zajímavý jsou taky ty opuštěný místa, který vypadaly opravdu hodně zpustle, měly své kouzlo. Takže Medvědí ostrovy jsou relativně dobrý dokument, kde mám problém s postavami, kterým jsem se nemohl dostat pod kůži a tak nějak mě jejich osudy nezaujaly. Jinak ale stojí za vidění i v kině, což se o moc dokumentech říct nedá. 60%(10.12.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace