Skvělá příležitost

Vít Janeček

Vít Janeček

Braňo Pažitka

skvělá bytová projekce:-)(31.10.2010)

Priznám sa, že som po zhliadnutí nemal pocit, že sú Mongoli u časti českých zamestnavateľov vystavení obzvlášť nepríjemnému zaobchádzaniu. Niekde je teda asi chyba a tvorcovia mohli pritvrdiť. Je ale jasné, že na to by museli mať iné podmienky. To a mnoho ďalších vecí mi ozrejmila až diskusia s režisérom po premiére (25. 10. 2010), niečo podobné ale zrejme nezažijú ďalší diváci. Po technickej stránke by to chcelo vylepšiť titulky, keď boli na pozadí bieleho trička ap., mal som značný problém ich prečítať. Celkovo tento dokument či skôr za praktickým (informačným) účelom natočený film musím hodnotiť len ako priemer (***).(26.10.2010)

Použiju hlášku ze Čtyři vraždy stačí, drahoušku: "Pane, proč jsem vůbec chodil?" Jinak by mě zajímalo, na co ti Mongolci vynaloží třeba 18 tis. na ostatní výdaje?? Já myslím, že čtyřčlenná rodina dokáže po zaplacení bydlení v nouzi vyžít v pohodě na desítku...(6.11.2011)

Film na zakázku - jakýsi návod na přežití v české republice pro Mongoly... Nehledejme žádné formální inovace ani hluboký obsah.(4.11.2010)