Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Trellíno

No to už si radši půjčit nějaký regulérní porno, tam vám to aspon nebude rušit děj. Kids byly ve své době překvapivý a poměrně šokující, ted už musel Clark přijít s něčím novým a tak do toho pořádně praštil a výsledek je průměrný film s opravdovými pornografickými scénami. Nic co by stálo za vícenásobné vidění. I když na druhou stranu, kdy se vám poštěstí vidět porno na velkém plátně. 2,5* ()

Aluska88

Můj dojem a názor na toto dílo je nepatrně odlišný od většiny uživatelů. Tento film neukazuje nic jiného než realitu a to o tom, jak žijí mladí, hulí, provozují pohlavní styk a mají sadistické úchylky. Jistě, tyto aktivity se vyskytují ve spoustě filmů, ty ale nerežíruje kontroverzní Larry Clark. Jakýmsi mým filmovým smyslem je tento film lehce podceňované dílo, které má v sobě, i přesto, že to jediné, co se v něm děje, je "just fucking and fucking", jakýsi nevysvětlitelný umělecký náboj. ()

Chrustyn

No, je vidět, že se nás opět režisér pokouší šokovat tím jak se chová dnešní mládež. Avšak narozdíl od jeho starších \"Kids\" mi tohle přišlo o ničem a režisér nás akorát šokuje zbytečnými detaily (detailně natočená masturbace od začátku do konce, záběr na močícího chlapa, kde nám režisér s chutí ukáže jak ho bůh obdařil apod.) a nic nedává smysl. ()

curunir

Pôvodne som očakával od tohto filmu niečo omnoho horšieho, samozrejme ten film nebol zase nič také úžasné, každopádne v niektorých veciach ma celkom príjemne prekvapil. I keď musím povedať, že prvých cca 5 minút vyzerá film ako veľmi nádejná sonda do toľkokrát zmapovaného prostredia života unudených amerických mladých ľudí (nenavidím slovo tínedžer), postupne sa režisér zvrháva ako to len ide i keď miestami sa opäť vráti k niekoľkým pôsobivým momentom o ktorých keby film naozaj bol, mohol by byť prijateľnejším. Takto sa s Ken Park stáva bezduchá skladačka v ktorej v troch štvrtinách nejde o nič iné len o sex a ďaľšie veci (ďaľší sex) s ním spojované - stále iba kto koho pretiahol alebo by chcel. Navyše aj napriek jeho netradičnému spracovaniu a 90-minútovej stopáži sa film niekedy vlečie až slimačím tempom. Ken Park by možno nemusel byť až tak zlým filmom, síce ukazuje pre niekoho až príliš nepríjemnú realitu, problém je v jeho prehnanej úchylnosti a tiež tím, že na konci sa vlastne ani nič nevyrieši len prekvapí poslednými 5 minútami, ktoré sú pridané do filmu akoby nasilu, aby šokoval ešte viac. Pre drvivú väčšinu divákov tak stačí iba jedno vzhliadnutie. ()

Fanucci

Jaký je message tohoto filmu mi zůstává skryto. Nevím co si z něj mám vzít. Měl šokovat sexuálními scénami? Nic hrozného. Nebudu se nad tím pohoršovat...proč taky. Tyto a násilné scény (např. vražda v posteli) ale ve filmu působily dost samoúčelně. Celé to nepůsobí jako celek, nemá žádnou vypovídající hodnotu. Jde o jakési nahlédnutí do životů několika nešťastných lidí, kteří se nedokáží smířit s např. úmrtím blízkého, nevyjádřenou sexuální orientací, nudou, despotismem rodičů...Film bohužel nic nevyřeší (což by nevadilo), ale nepředkládá ani nějaké finální rozuzlení, myšlenku nebo názor k zamyšlení (což už vadí:-)...Pár námětů je tam zajímavých, ale brutálně nedotažených do konce. Takže pouze 2 hvězdy. Pro fanoušky Prison Breaku - ve filmu hraje Brad Bellick;-) ()

• Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)
  • Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)