Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Le_Chuck odpad!

Tak za tento film by Clark zaslúžil vyťahať minimálne za uši. Zvduchoprádzna onania zameraná na cieľovou skupinou zmätených teenagerov, ktorí pod šračkoidným obalom nedokážu vidieť vákum a humus. Po Kids (tiež žiadna sláva) je toto iba sprostý výkrik do tmy s jediným cieľom. Šokovať. Počul som v autobuse rozhovor dvoch 15 ročných faganov o tom, aký to je coolový film, že sa henten odj*bal na ihrisku a ako tamten poslal svoju babku do pi*e. To je fakt des. Úplné dno. ()

MartinNDL

Já proti experimentům, sexu atd. nic nemám, ale co je proboha tohle? Vždyť je to jenom sračka, nicneříkající sračka. Třeba u hororů nikdy nezavírám oči - jsem asi tvrdej kluk. Ale když máte před sebou týpka, co se škrtí a onanuje při poslechu vzdychajících tenistek, to mi přišlo nechutný. Proč se mám sakra koukat na masturbujícího hipíka? Jsem snad teplej? Ne. Proč se má kdokoliv koukat na masturbujícího hipíka? Vždyť to nemůže vzrušovat ani dívky. Ten hipík je nechutnej a hnusnej. Pánové režiséři, jděte s touhle sračkou do prdele. ()

InJo

Nesmyslná a rádoby šokující slátanina, plná velmi otevřených (ale přesto nijak zvlášť zajímavých) sexuálních scén. Larry Clark má jistě plnou hlavu nejrůznějších prasáren, ale určitě by nemusel každou svou "vizi" přetavit ve film (alespoň ne v takovýto). Kids jsou vynikající, ale tohle je ubohost hodně velkého kalibru. 40 % jen za to, že jsem se u toho skoro vůbec nenudil... ;-) ()

Trevor

3.333 komentár som priradil filmu ktorý v čase svojho vzniku spôsobil pomerne veľkú kontroverziu a ktorého premietanie bolo minimálnev Austrálii zakázané. Keď som ho videl ako 20-ročný zanechal vo mne podstatne lepší dojem ako teraz s odstupom času. Svojim spôsobom je to film ktorý mladej generácii ukazoval skupinu mladých ľudí ktorých život bol iba o sexe a najmä sexuálnych úchylkách, incestnom vzťahu či vzťahu so staršími ženami. Treba uznať že existuje mnoho oveľa lepšie spracovaných kontroverzných filmov o mladej generácii z ktorých mňa najviac upútal Gummo ktorého autorom je Harmony Korine. ()

curunir

Pôvodne som očakával od tohto filmu niečo omnoho horšieho, samozrejme ten film nebol zase nič také úžasné, každopádne v niektorých veciach ma celkom príjemne prekvapil. I keď musím povedať, že prvých cca 5 minút vyzerá film ako veľmi nádejná sonda do toľkokrát zmapovaného prostredia života unudených amerických mladých ľudí (nenavidím slovo tínedžer), postupne sa režisér zvrháva ako to len ide i keď miestami sa opäť vráti k niekoľkým pôsobivým momentom o ktorých keby film naozaj bol, mohol by byť prijateľnejším. Takto sa s Ken Park stáva bezduchá skladačka v ktorej v troch štvrtinách nejde o nič iné len o sex a ďaľšie veci (ďaľší sex) s ním spojované - stále iba kto koho pretiahol alebo by chcel. Navyše aj napriek jeho netradičnému spracovaniu a 90-minútovej stopáži sa film niekedy vlečie až slimačím tempom. Ken Park by možno nemusel byť až tak zlým filmom, síce ukazuje pre niekoho až príliš nepríjemnú realitu, problém je v jeho prehnanej úchylnosti a tiež tím, že na konci sa vlastne ani nič nevyrieši len prekvapí poslednými 5 minútami, ktoré sú pridané do filmu akoby nasilu, aby šokoval ešte viac. Pre drvivú väčšinu divákov tak stačí iba jedno vzhliadnutie. ()

• Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)
  • Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)