poster

Mexiko 68

 • Československo

  Mexico 68

  (Československo)

Dokumentární / Sportovní

Československo, 1968, 64 min

(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Rodriguez
  ****

  Pěkná věc na odpolední oddechový čas u tv. Skvěle jsem se pobavil a i něčemu z naší historie přiučil. Paní Čáslavská na konci při gymnastice byla vynikající, smekám klobouk! 80%(18.8.2015)

 • Mylouch
  ****

  Po historicko-místopisném úvodu dokument provází přehledem disciplín s citlivým důrazem na československou účast a vrcholné výkony. Opomenuto není ani poděkování hostitelské zemi, ani souvislost s politickým děním v okupovaném Československu(21.7.2013)

 • lubospoti
  ****

  Skvělý dokument o jedné z nejzajímavějších olympiád v historii. Alespoň pro naši Zemi to byly z nejemotivnějších her. Dokument připomene zákulisí olympiády i ty nejdůležitější sportovní výkony, které se zapsaly do historie sportu. Namátkou třeba "skok do 21. století" Boba Beamona ve skoku do dálky nebo revoluční styl ve skoku do výšky, tzv. flop. A pro nás samozřejmě neuvěřitelný výkon Věry Čáslavské. Zajímavé je také sledovat jak se za těch 45 let změnila olympiáda co do velikosti, organizace apod.(5.5.2013)

 • bohemia_regent
  ***

  Začátek filmu vypadal díky absurdní hudební dramaturgii dost podezřele: Zatímco slovem komentáře i obrazem jsme v hlavním městě, nějaká mariachi kapela nám k tomu hraje píseň s textem opěvujícím krásy severomexického státu Chihuahua, teskně lkajícím nad krví Tarahumarů (indiánský kmen ze zmíněného státu) apod. Na vině je evidentně neznalost španělštiny, která se pak po celou dobu projevuje i legrační výslovností jmen, ať už osobních nebo místních. Jinak to ale není špatný film. Vzhledem k tomu, že štáb asi nebyl příliš početný (dva kameramani), se podařilo natočit docela pestrý průřez olympiádou a zachytit většinu medailových úspěchů československých reprezentantů.(8.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace