Reklama

Reklama

7 dní života

  • Německo Seven Days to Live (více)
Trailer

Obsahy(1)

Přestěhovali se do nového domu na samotě, aby se oprostili od minulosti. Chtěli utéct před vzpomínkami na jejich mrtvého syna, schovat se před hlukem velkoměsta i před svými známými. Místo toho se jejich životy ještě mnohem víc zkomplikovaly. Prvotní pohodu, které si ze začátku s chutí užívali, brzy začala přerušovat podivná znamení, která jim naznačovala, jak málo jim ještě zbývá - pouhých sedm dní života. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Všetky suroviny a ingrediencie tohto receptu už poznáme. Horrory o "prekliatych domoch" mimochodom už svojim tematickým vymedzením veľký priestor na inováciu neposkytujú - a tak často prichádza na rad slovíčko klišé. (V tomto prípade si scenárista často pomáhal aj literárnymi inšpiráciami, celkom zjavne napríklad Kingom) Keby si tento filmík ponechal po celý čas atmosféru a zlovestné tajuplno z úvodu, išlo by o nadpriemer. Takto je to "iba" celkom odsýpajúce béčko, ktoré, bohužiaľ, úplne sťahuje za nohu dementné finále. Ale v piatok večer príde celkom vhod, určite viac, ako zostať v práci so sadistickým šéfom. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Teda dost jsem se bál jak dopadne horor ve kterém máme prsty my a Němci. No a moje obavy byly na místě, dopadlo to neslavně. A i přes to že tu hrály v hlavní roli moji oblíbenci Pertwee a Plummerová tak jsem bohužel dostal jen divnou míchanici Dramatu a hororu. A to dost nudnou. Je tu sice pár nepříjemných scén a atmosféra v některých scénách dost hustá, ale ve výsledku jsem z tohohle nic nedostal. Spíše jsem byl zklamaný. Jedna * za takovou vydřenou snahu a druhá * jen a jen Pertweemu. ()

Reklama

chalp 

všechny recenze uživatele

V podstate ide o nejaký zlepenec Kubrickovho osvietenia a hororu 3:15 zomrieš, predvídateľné kliše bez štipky inovácie.O strašidelnom dome do ktorého sa prisťahuje mladý manžuelský pár, ktorý prišiel o syna.Ponorková choroba na seba nenechá dlho čakať a „desivé“ znamenia o ostávajúcich dňoch života samozrejme tiež nie :).Z bažín odpadu to vlastne vyťahuje len výborná Amanda Plummer, ale tá by zachránila snaď každý šmejd :) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Niemann si natočil takové vlastní malé Osvícení a přidal k němu notnou dávku klišé ze strašidelných domů. Napětí si tu člověk neužije, atmosféra je tu solidní jen sem tam a trochu lepších bubáků jsem se dočkal až v závěru a jen na prchavý moment. Ale zase je fakt, že Amanda Plummer a Sean Pertwee zahráli solidně a i když se jedná o skrznaskrz průhledné béčko, tak především díky nim dvoum se na něj dalo koukat. 50% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Zápletka tohoto filmu není ničím originální, spíše bych se nebál říci, že je tuctová. Zaujala mě však především německo-česko-americká spolupráce a řada známých jmen v obsazení. Takže jsem byl hlavně zvědavý, jaký bude výsledek. Jména jako Pertwee, Plummer či Brimble mi jsou dobře známá a jak se ukázalo, právě tato trojice je tím nejlepším (jejich herecké výkony) na celém filmu. Otázkou však zůstává, zda to není poněkud málo. Přece jenom začátek filmu, který se odehrává zhruba o dvacet let dříve, dokáže diváky docela zaujmout svým tajemným a psycho zpracováním, ovšem následná polovina filmu je spíše založena jen na nepříliš záživných dialozích – tu tam proložených nějakou tou lehce děsivou vidinou či znameními, odečítajícími jednotlivé dny. To mi však přišlo dost málo. Dost lidí to srovnává s Osvícením, no nevím možná pár náznaky, ale jinak tu většinou tře bída s nouzí. Závěrečná třetina filmu je však docela vydařená. Atmosféra začala houstnout, psycho hrátky a násilí se stupňovaly, konečně se dozvíme i něco víc o historii domu nebo samotného místa, na kterém stojí a herci se rovněž překonávali. Je však potřeba i tak říci, že nic navíc nám tu tvůrci nenaservírovali a to byla škoda. Tahle zůstal potenciál využit leda tak z poloviny. A to bylo k uspokojení diváků málo. 50% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v České republice v roce 1999, a to v Milovicích, Lysé nad Labem a Velkých Popovicích, ve spolupráci s produkční společností EIS Production. (Trajektt)

Reklama

Reklama