poster

7 dní života

 • Německo

  Seven Days to Live

 • Slovensko

  Sedem dní života

Thriller / Horor / Drama

Německo / Česko / USA, 2000, 93 min

Scénář:

Dirk Ahner

Kamera:

Gerhard Schirlo

Hudba:

Egon Riedel

Producenti:

Thomas Häberle

Scénografie:

Matthias Müsse
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nick Tow
  ***

  Všetky suroviny a ingrediencie tohto receptu už poznáme. Horrory o "prekliatych domoch" mimochodom už svojim tematickým vymedzením veľký priestor na inováciu neposkytujú - a tak často prichádza na rad slovíčko klišé. (V tomto prípade si scenárista často pomáhal aj literárnymi inšpiráciami, celkom zjavne napríklad Kingom) Keby si tento filmík ponechal po celý čas atmosféru a zlovestné tajuplno z úvodu, išlo by o nadpriemer. Takto je to "iba" celkom odsýpajúce béčko, ktoré, bohužiaľ, úplne sťahuje za nohu dementné finále. Ale v piatok večer príde celkom vhod, určite viac, ako zostať v práci so sadistickým šéfom.(8.10.2006)

 • dagyšpandr
  ***

  Příjemné béčko od německých sousedů. Kdyby nebylo pár scén, vůbec bych nepoznal, že to natáčelo u nás v ČR. První polovina filmu se nese v příjemném pocitu mrazení v zádech. Neustále připomínání, že za pár dnů hrdina zemře (hlas moderátora v rádiu, cedule u cesty, důchodkyně v nemocnici atd.) jsou příjemné prvky v budování atmosféry. Stejně tak přítomnost římského pohřebiště v blízkosti domu. Jenže pak se vyprávění přehoupne do druhé poloviny a dostaví se zklamání. Finále ve sklepě je naprosto neděsivé a plné klišé. Kdyby nebylo hezkého triku, v němž se malý klučina před zraky svého otce rozpdne na hnilobné kousky, není o co stát. Přesto jsem se u tohoto snímečku nenudil.(21.1.2007)

 • chalp
  ***

  V podstate ide o nejaký zlepenec Kubrickovho osvietenia a hororu 3:15 zomrieš, predvídateľné kliše bez štipky inovácie.O strašidelnom dome do ktorého sa prisťahuje mladý manžuelský pár, ktorý prišiel o syna.Ponorková choroba na seba nenechá dlho čakať a „desivé“ znamenia o ostávajúcich dňoch života samozrejme tiež nie :).Z bažín odpadu to vlastne vyťahuje len výborná Amanda Plummer, ale tá by zachránila snaď každý šmejd :)(6.2.2009)

 • Campbell
  **

  Teda dost jsem se bál jak dopadne horor ve kterém máme prsty my a Němci. No a moje obavy byly na místě, dopadlo to neslavně. A i přes to že tu hrály v hlavní roli moji oblíbenci Pertwee a Plummerová tak jsem bohužel dostal jen divnou míchanici Dramatu a hororu. A to dost nudnou. Je tu sice pár nepříjemných scén a atmosféra v některých scénách dost hustá, ale ve výsledku jsem z tohohle nic nedostal. Spíše jsem byl zklamaný. Jedna * za takovou vydřenou snahu a druhá * jen a jen Pertweemu.(13.12.2012)

 • Morholt
  ***

  Niemann si natočil takové vlastní malé Osvícení a přidal k němu notnou dávku klišé ze strašidelných domů. Napětí si tu člověk neužije, atmosféra je tu solidní jen sem tam a trochu lepších bubáků jsem se dočkal až v závěru a jen na prchavý moment. Ale zase je fakt, že Amanda Plummer a Sean Pertwee zahráli solidně a i když se jedná o skrznaskrz průhledné béčko, tak především díky nim dvoum se na něj dalo koukat. 50%(27.6.2015)