poster

Pro větší slávu

 • Mexiko

  For Greater Glory: The True Story of Cristiada

 • Slovensko

  Cristiada - Na väčšiu česť a slávu

Drama / Historický / Válečný

Mexiko, 2012, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • muti
  ***

  Mexický Divoký západ nie je žiadna sranda - ak vláda zatlači príliš, všetci tasia kolty. Dokonca aj kňazi. Neviem si predstaviť že by sa Slováci takto postavili s mečom v ruke voči komunistom. To dokážu asi iba hispanci na druhej strane zeme. Avšak násilie plodí násilie, verbuju sa všetci bojachtivi a boj za Boha dostáva úplne iný rozmer. V hre sú samozrejme aj Američania a ohrozená ropa. Skutočný príbeh. Ktorý je dobre vykresleny a človek získa nejakú predsavu čo sa tam vlastne dialo. Minutaz je dosť prísna, ale nie tak ako česká kritika na náboženské témy v kinematografii. Ako čítam pri podobných filmoch, mínusy sa dávajú predovšetkým za náboženské dialógy a témy, ktoré by chceli ľudia úplne skrtnut, najlepšie radšej vôbec nevysielat.(30.10.2016)

 • Freemind
  odpad!

  Debilní, nesnesitelně sentimentální agitka na úrovni ruských propagandistických filmů. Rád bych ji ignoroval, ale v Polsku jsem narazil na křesťanské fanatiky, kteří se na tenhle škvár dívají jako na návod a tvrdí, že Evropa potřebuje novou kristiádu. 90.000 mrtvých kvůli imaginárnímu kamarádovi. Panenko skákavá.(7.6.2013)

 • kinderman
  ****

  Nejprve jsem slyšel Hornerův soundtrack, v němž se skladatel vrací do dob své největší slávy a recykluje Statečné srdce (téma ozbrojeného boje za svobodu proti vládě), Zorra (Mexiko) a třeba Nepřítele před branami (kristerové nikdy neminou, zatímco federales netrefí, ani když mají skupinu obklíčenou v atriu a pálí ze všech střech). Film samotný trpí útržkovitostí a přehnanou patetičností (jak už to u takto pojatých historických eposů bývá), ale A.Garcia příjemně překvapil. Nezapomněl, jak vypadat efektně před kamerou se zbraní (Neúplatní), a nepokazil ani nezbytné motivační proslovy.(14.10.2012)

 • Tormentor665
  ***

  Nejsem tak znalý mexických dějin, ale to ztvárnění mi přišlo přehnané od začátku. Od mexické kinematografie jsem nečekal zázraky, škoda, že se nejspíš inspirovala tou americkou. Viděl jsem to v angličtině, takže si jistě dovedete představit, jak to asi znělo. Přestože tam není žádná pořádná bojová scéna, navíc to má příliš dlouhou stopáž, zájemcům o historii bych to rozhodně doporučil, i když určitě až potom, co si o tématu přečtou nějakou pořádnou knihu, aby tu pak necancali nesmysly jako já:-)(18.4.2013)

 • Yardak
  ***

  Z historického pohledu je film docela realisticky zpracován a většina herců podává i slušné výkony, ale bohužel se režisér Wright příliš zaměřil na křesťanský fanatismus. 145 minut není zrovna krátká doba a vyplnit to hlavně křesťanskými dialogy nebyla ta správná volba, neboť člověk ztrácí už po čase pozornost. Lehce zkrátit délku snímku, pokrátit vedlejší příběhy, přidat jednu větší bitvu a mohl to být opravdu výborný historický velkofilm, ale i tak za lepší 3 hvězdy. Mexické dějiny by snad v budoucnu nemusely být dále přehlíženy filmaři, neboť mají opravdu hodně co nabídnout.(3.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace