Jak vznikla Země (TV seriál)

How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Wade Muller

Tim Garland

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

Dokument nenudí ani na chvíľu, veci podáva z vedeckého hľadiska, doplnené o názorné ukážky na pokusoch a spôsoboch, ako to funguje na jednoduchých príkladoch. Nie je tam síce pokrytá každá téma a vedel by som si predstaviť aj 20krát toľko dielov, no čo som dostal, nezostane pri jednom pozretí. Definitívne.(22.2.2014)

Vynikající seriál, na němž kromě velmi dobré prezentace nejnovějších poznatků oceňuji, že ukazuje, jak se vědci k daným poznatkům dopracovali. To se odráží v osnově každého dílu - na začátku se představí nějaký jev, který je potřeba vysvětlit, a pak se postupně kumulativně hromadí důkazy a s každým dalším poznatkem se vytvářejí hypotézy, které se pak ověřují dalším výzkumem, až se z toho nakonec vyloupne komplexní obraz. Nádhera!(24.1.2014)

Výborný dokument pojednávajúci o tom „Ako vznikla Zem“. Prostredníctvom odborného, ale zrozumiteľne spracovaného výkladu a za podpory názorných animácií a kamerových záberov je divákovi vysvetlené ako mocné prírodné sily formovali počas miliónov rokov našu krásnu, modrú planétu. Pre mňa osobne to bol cenný zdroj informácií, ktoré ma zaujali a rozšírili moje všeobecné vzdelanie. Teší ma, že si Spektrum Channel stále drží svoju úroveň. ****(20.12.2012)

Skvělý seriál, který celkem podrobně vysvětluje vznik jednotlivých útvarů zemského povrchu, soudržnost různých horninových komplexů, výskyt anomálií a ukazuje lidem, že geologie není nudná věda, ale dobrodružství... Ale zase ten český dabing, proboha! I v geologické historii je milión a miliarda let poměrně rozdíl..(4.4.2013)

Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.(28.10.2010)

Rozsáhlý seriál se dvěma řadami. Pěkné záběry, dobré animace a srozumitelný výklad i pro obyčejné lidi. Lekce geologie pro obyčejné lidi.(14.2.2014)

Hodnotená epizoda: New York. Ďalší zo skvelých dokumentárnych filmov, vďaka ktorým si divák doplní mnoho nových, fascinujúcich informácií.(7.10.2012)

Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

Tento seriál možná nenabízí až tak divácky vděčná témata jako třeba seriály zaměřené na život zvířat apod., ale přesto jde o parádní dílo. Srozumitelný a hodně poučný seriál.(11.8.2013)

Z vedeckého hľadiska to je naozaj dobré, ale myslím, že mnohým laikom nemusí tento dokument veľa povedať, podľa mňa to pre bežného človeka nie je až tak pútavé.(30.6.2018)

Táto téma ma zvlášť zaujíma a nenechám si újsť jediný dokument tohto typu. Parádička. VIDENÉ 1x(2.7.2012)

Vynikající a naučný dokument o vzniku všeho okolo nás včetně naší planety. Například epizoda o Velkých jezerech, kde se dozvíme, že v oblasti, kde se dnešní Velká jezera vyskytují bylo kdysi dávno moře a zanechalo tu po sobě obří solný důl, který je dnes největší na světě. Vůbec bych neváhal pouštět tyto epizody všem studentům geologie ve školách.(1.1.2014)

Sledování vyvěrající lávy na oceánském dně mi velmi silně evokovalo pocit učasti na něčem zcela nadpozemském.(26.10.2013)

Na toto téma druhý, nebo možná i první nejlepší dokument, zajímavé a hlavně nové poznatky, logičnost a forma podání výborná, navíc celé ve skvělé grafice.. 100% (ve druhé řadě mi možná přišli méně zajímavá témata, jen můj názor :) )(24.12.2014)

Pútavo natočený dokumentárny seriál, rozoberajúci minulosť zaujímavých svetových lokácií. Vďaka sumarizovaniu faktov, si z toho divák aj čo-to môže odniesť... A pre takéto veci, sa dnes ešte oplatí pustiť telku.(14.1.2012)

Veľmi pekne spracovaný dokument, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť... Veľmi jednoducho a pútavo vysvetlené inak zložité veci, kde je použitá výborná grafika vám určite nedovolí odísť od obrazovky... Vrele odporúčam...(3.3.2012)

Každá epizóda ukáže čo chcete vedieť, jednoducho, ľahko, zaujímavo a nenáročne vás prevedie ako sa naša planéta vyvíjala. Ukáže vám najzaujímavejšie deje na zemi a jednoducho ich podá i človeku, ktorý v živote nepočul o láve :) . Páči sa mi rôznorodosť jednotlivých častí ich komplexnosť a náučnosť.(18.2.2013)