poster

Jak vznikla Země (TV seriál)

 • Velká Británie

  How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Kamera:

Wade Muller

Hudba:

Tim Garland
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

 • LolopelS
  *****

  Dokument nenudí ani na chvíľu, veci podáva z vedeckého hľadiska, doplnené o názorné ukážky na pokusoch a spôsoboch, ako to funguje na jednoduchých príkladoch. Nie je tam síce pokrytá každá téma a vedel by som si predstaviť aj 20krát toľko dielov, no čo som dostal, nezostane pri jednom pozretí. Definitívne.(22.2.2014)

 • Gimli
  *****

  Vynikající seriál, na němž kromě velmi dobré prezentace nejnovějších poznatků oceňuji, že ukazuje, jak se vědci k daným poznatkům dopracovali. To se odráží v osnově každého dílu - na začátku se představí nějaký jev, který je potřeba vysvětlit, a pak se postupně kumulativně hromadí důkazy a s každým dalším poznatkem se vytvářejí hypotézy, které se pak ověřují dalším výzkumem, až se z toho nakonec vyloupne komplexní obraz. Nádhera!(24.1.2014)

 • MM_Ramone
  ****

  Výborný dokument pojednávajúci o tom „Ako vznikla Zem“. Prostredníctvom odborného, ale zrozumiteľne spracovaného výkladu a za podpory názorných animácií a kamerových záberov je divákovi vysvetlené ako mocné prírodné sily formovali počas miliónov rokov našu krásnu, modrú planétu. Pre mňa osobne to bol cenný zdroj informácií, ktoré ma zaujali a rozšírili moje všeobecné vzdelanie. Teší ma, že si Spektrum Channel stále drží svoju úroveň. ****(20.12.2012)

 • pevico
  *****

  Skvělý seriál, který celkem podrobně vysvětluje vznik jednotlivých útvarů zemského povrchu, soudržnost různých horninových komplexů, výskyt anomálií a ukazuje lidem, že geologie není nudná věda, ale dobrodružství... Ale zase ten český dabing, proboha! I v geologické historii je milión a miliarda let poměrně rozdíl..(4.4.2013)

 • cariada
  *****

  Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

 • arbitr
  ****

  Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.(28.10.2010)

 • Ebon
  ****

  Rozsáhlý seriál se dvěma řadami. Pěkné záběry, dobré animace a srozumitelný výklad i pro obyčejné lidi. Lekce geologie pro obyčejné lidi.(14.2.2014)

 • lareinna
  ****

  Hodnotená epizoda: New York. Ďalší zo skvelých dokumentárnych filmov, vďaka ktorým si divák doplní mnoho nových, fascinujúcich informácií.(7.10.2012)

 • loki5
  ****

  Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

 • lubospoti
  ****

  Tento seriál možná nenabízí až tak divácky vděčná témata jako třeba seriály zaměřené na život zvířat apod., ale přesto jde o parádní dílo. Srozumitelný a hodně poučný seriál.(11.8.2013)

 • Arsenal83
  ***

  Z vedeckého hľadiska to je naozaj dobré, ale myslím, že mnohým laikom nemusí tento dokument veľa povedať, podľa mňa to pre bežného človeka nie je až tak pútavé.(30.6.2018)

 • sarfian
  *****

  Táto téma ma zvlášť zaujíma a nenechám si újsť jediný dokument tohto typu. Parádička. VIDENÉ 1x(2.7.2012)

 • Domonte
  *****

  Vynikající a naučný dokument o vzniku všeho okolo nás včetně naší planety. Například epizoda o Velkých jezerech, kde se dozvíme, že v oblasti, kde se dnešní Velká jezera vyskytují bylo kdysi dávno moře a zanechalo tu po sobě obří solný důl, který je dnes největší na světě. Vůbec bych neváhal pouštět tyto epizody všem studentům geologie ve školách.(1.1.2014)

 • ill
  ****

  Sledování vyvěrající lávy na oceánském dně mi velmi silně evokovalo pocit učasti na něčem zcela nadpozemském.(26.10.2013)

 • Xaeroo
  *****

  Na toto téma druhý, nebo možná i první nejlepší dokument, zajímavé a hlavně nové poznatky, logičnost a forma podání výborná, navíc celé ve skvělé grafice.. 100% (ve druhé řadě mi možná přišli méně zajímavá témata, jen můj názor :) )(24.12.2014)

 • marrrrian
  *****

  Pútavo natočený dokumentárny seriál, rozoberajúci minulosť zaujímavých svetových lokácií. Vďaka sumarizovaniu faktov, si z toho divák aj čo-to môže odniesť... A pre takéto veci, sa dnes ešte oplatí pustiť telku.(14.1.2012)

 • Lukoh
  ****

  Veľmi pekne spracovaný dokument, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť... Veľmi jednoducho a pútavo vysvetlené inak zložité veci, kde je použitá výborná grafika vám určite nedovolí odísť od obrazovky... Vrele odporúčam...(3.3.2012)

 • kuce
  *****

  Každá epizóda ukáže čo chcete vedieť, jednoducho, ľahko, zaujímavo a nenáročne vás prevedie ako sa naša planéta vyvíjala. Ukáže vám najzaujímavejšie deje na zemi a jednoducho ich podá i človeku, ktorý v živote nepočul o láve :) . Páči sa mi rôznorodosť jednotlivých častí ich komplexnosť a náučnosť.(18.2.2013)