Krátke dokumenty o významných ľuďoch z rôznych oblastí života, o ktorých médiá hlavného prúdu neinformujú a širšie masy ľudí ich nepoznajú. Dokumenty opisujú ich životné príbehy a ponúkajú pohľad na ich prácu a činy, ktorými sú prínosom pre spoločnosť. Tieto osobnosti reprezentujú pozitívne hodnoty a svojimi neobyčajnými skutkami sú inšpiráciou pre ostatných v jednotlivých oblastiach života. (Marek1991)

Hedka

Videla som zatiaľ iba jeden diel o MUDr.Jitke Mačalovej, vedúcej lekárke košického pracoviska Národnej transfúznej služby. V desiatich minútach bolo povedané a ukázané všetko podstatné. Aj v tomto prípade totiž platí, že menej je niekedy viac. Vynikajúci projekt o vynikajúcom človeku. ()

Marek1991

Na krátky dokument o významných ľuďoch, ktoré nie sú skoro vôbec mediálne známe a nie sú to tie typické komerčné celebrity, je to dosť dobré a človek sa prakticky dozvie skoro všetko podstatné. ()

tommy187

(Ne)celebrity je skvelý program, ktorý pochopiteľne patrí na obrazovky štátnej televízie. Narozdiel od komerčnej televízie (keby dostala takýto formát určite by to premenila na program o celebritách) produkuje informácie o ľuďoch, ktorí sú úplne bežní laici. A to ľudia oceňujú. Dobré je na tom aj to, že má to "iba" 10 minút, človek sa nestihne nudiť. No bohužiaľ ani poriadne zabaviť na to, aby som dal viac ako ***. 65%. ()