Sestra tvojí sestry

• USA Your Sister's Sister (více)
Trailer 1

Je to už rok od smrti Jackova bratra a smíření stále nepřichází. Iris cítí, že je její zodpovědností postavit svého nejlepšího kamaráda zpátky na nohy, a tak ho donutí sbalit to nejnutnější a vyšle jej na opuštěnou rodinnou chatku, aby zde v osamění hledal katarzi. Není však jediný, kdo také vyhledal útočiště na mlhavém ostrůvku. Irisina sestra Hannah má za sebou nepříjemný konec sedmiletého vztahu a s Jackem se v chatce potkávají. Prázdné lahve od alkoholu a rozvrzaná postel není však to jediné, s čím se musí dvojice další ráno potýkat. Do chatky totiž navíc přijíždí Iris. Zamotanější trojúhleník byste pohledali. (Brousitch)

Trailer 1

Fiftis

Ak chcete vidieť ako môže jeden outsider spôsobiť sesterskú rivalitu, pustite si tento film. Nehľadajte ale žiadnu senzáciu a nad hereckými výkonmi tiež nebudete nijako žasnúť. Je to podpriemerný príbeh bez prekvapení. Emily Blunt, Rosemarie Dewitt a Mark Duplass v nudnej komédii o romanci, zármutku a súrodeneckej rivalite. Ja som sa už dlho tak nenudil, snímka nemá čo ponúknuť a zo správania Rosemarie DeWitt mi bolo zle. Snímku som si pozrel len kvôli Emily Blunt a to rozhodne neľutujem. Je radosť dívať sa na ňu a jej herecké predvádzanie. A ešte neviem prečo je táto snímka aj v kategórií komédií, pretože sa pri nej ani len nepousmejete. ()

castor

Jasně, konec dobrý, všechno dobré, ale i přes všeobjímající závěr má v sobě tahle příjemně plynoucí konverzačka nejednu životní pravdu. A nemyslím onu životní pravdu, kterou za oceánem servírují do hlavy dětem dennodenně od snídaně po večeři. Iris, Hannah a Jack. Dvě sestry, jedna lesbička, dva nejlepší přátelé. Sejdou se na opuštěné rodinné chatě mimo civilizaci, kde se rozehraje velmi sympatický trojúhelník, jenž se umně pohupuje na nezávislé vlně. Divák tu pohodlně sedí v koutě a má pocit, že trojici hrdinů vidí do talíře, původně dokumentaristku Lynn Shelton bych pochválil mimo jiné právě za atmosféru. Trojlístek herců je výborný, autentický a naprosto uvěřitelný. A přeci šťastné konce k tomu už od pradávna patří!! ()

Roman.Ticka

Do poslední věty skutečné katarze, co by nedal ani stoletý stařík s 10 rozvody a 50 děcky, jsem měla na mysli odpad. Protože plácání se mezi sebou jako šestileté děti na písečku, kdo komu zbořil bábovičku, nebo desetileté děti, co nevidí rozdíl mezi chozením a kamarádstvím, kdyby ovšem nešlo o dospěláky přes 30, jež by měli takové děti dávno učit o životě, nedávalo smysl. Takže jedinou záchranou jak vyřešit zapeklitý trojhran bylo zvládnout to šalamounsky ku prospěchu všech, aby nikdo nepřišel zkrátka. Jelikož se tak stalo a ještě v několika stručných výstižných větách, z odpadu je rázem trojec, pěkně každému po jedničce. Lépe to dopadnout nemohlo a škoda, že takhle rozumně to nefunguje ve skutečnosti. Ubylo by mnoho bolesti, křiv a promarněných příležitostí. ()

misterz

Prišlo mi to tematicky banálne a s len povrchne a hrozne cukríkovo naznačeným riešením. V rámci konverzácie by sa tu síce našlo pár zaujímavejších dialógov, ale bolo ich hrozne málo. Našťastie sa na Emily Blunt veľmi dobre pozerá, tá by tuším zachránila dojem aj u totálne pokašlaného baletného predstavenia. Narozdiel od Duplassa, ktorý tu pôsobil ako päsť na oko, s charakterom niekde medzi človekom s bipolárnou poruchou a labilným, precitliveným deckom. 55/100 Videné v rámci - Priject 52 Films by Woman. ()

jhrasko

Dokonalá konverzačka, ktorú mohla napísať jedine žena. Jednoduché, účinné, s autentickými charaktermi a so zopár scénami, ktoré som si opakovane pustil niekoľkoX za sebou. Najmä Rosemarie´s(POILER): "I didn´t know U were in love with him! How I could I know U were in love with him? I would never have done that. I don´t want to hurt you. I didn´t know....I just wanted a baby.." A NAVRCH K TOMU: Breathe Owl Breathe....MaLý VeĽkÝ FILM. ()

• Mark Duplass původně chtěl, aby jeho postava v chatce narazila na matku své nejlepší kamarádky. (Brousitch)
  • Film byl natočen během 12 dní. Velká část filmování pak probíhala v duchu improvizace. (..Lucas..)