Sestra tvojí sestry

Steven Schardt

Nat Sanders

Scénografie:

John Lavin

Mám rád takéto komorné filmy. Výborný scenár, v pohode herci, záver na hrane, ale úplný koniec filmu je zase super. Dobre sa na to pozerá a má to hlbší obsah za relatívne nenápadným konfliktom (hoci emocionálne silným). Škoda len, že je to taký film na jedno použitie. Ale to jedno zhliadnutie - veľká spokojnosť.(26.5.2013)

• LiborGondek

Katastrofa. Komedie ani náhodou. Spíš nuda bez děje s neustálými keci okolo, truchlení na nesprávném hrobě a nekonečným vyléváním citů, které na mě působí jako typická labilní teenagerovská slátanina, tak říkajíc klasický oplodňovák. Sprosté nadávky, krize střídající krizi, jen proto, že nikdo neřekne nic, leč v zápětí všichni řeknou vše. A přestože je to, co všichni chtějí, raději o tom půl filmu popřemýšlí...(8.8.2013)

Jasně, konec dobrý, všechno dobré, ale i přes všeobjímající závěr má v sobě tahle příjemně plynoucí konverzačka nejednu životní pravdu. A nemyslím onu životní pravdu, kterou za oceánem servírují do hlavy dětem dennodenně od snídaně po večeři. Iris, Hannah a Jack. Dvě sestry, jedna lesbička, dva nejlepší přátelé. Sejdou se na opuštěné rodinné chatě mimo civilizaci, kde se rozehraje velmi sympatický trojúhelník, jenž se umně pohupuje na nezávislé vlně. Divák tu pohodlně sedí v koutě a má pocit, že trojici hrdinů vidí do talíře, původně dokumentaristku Lynn Shelton bych pochválil mimo jiné právě za atmosféru. Trojlístek herců je výborný, autentický a naprosto uvěřitelný. A přeci šťastné konce k tomu už od pradávna patří!!(14.1.2013)

Do poslední věty skutečné katarze, co by nedal ani stoletý stařík s 10 rozvody a 50 děcky, jsem měla na mysli odpad. Protože plácání se mezi sebou jako šestileté děti na písečku, kdo komu zbořil bábovičku, nebo desetileté děti, co nevidí rozdíl mezi chozením a kamarádstvím, kdyby ovšem nešlo o dospěláky přes 30, jež by měli takové děti dávno učit o životě, nedávalo smysl. Takže jedinou záchranou jak vyřešit zapeklitý trojhran bylo zvládnout to šalamounsky ku prospěchu všech, aby nikdo nepřišel zkrátka. Jelikož se tak stalo a ještě v několika stručných výstižných větách, z odpadu je rázem trojec, pěkně každému po jedničce. Lépe to dopadnout nemohlo a škoda, že takhle rozumně to nefunguje ve skutečnosti. Ubylo by mnoho bolesti, křiv a promarněných příležitostí.(21.7.2013)

Tohle pro mne bylo pohlazení po duši. Příjemná, přirozená, ničím nerušící konverzačka, která mne chytla za srdce. Vždyť takhle se my lidé opravdu bavíme, takhle jednáme a tohle cítíme. A i když nám to v životě připadá naprosto nesnesitelné, při dodívání si myslím, že můžeme být rádi za to, co jsme. Ámen!(16.3.2013)

• - Původně obsazená Rachel Weisz byla nahrazena Rosemarií DeWitt. (Lenny.M)

• - Film byl natočen během 12 dní. Velká část filmování pak probíhala v duchu improvizace. (..Lucas..)

• - Mark Duplass původně chtěl, aby jeho postava v chatce narazila na matku své nejlepší kamarádky. (Brousitch)