Zatímco spíš

Španělsko, 2011, 102 min

Alberto Marini

Pablo Rosso

Lucas Vidal

Překvapivě nepříliš prezentovaný ale ve výsledku výborný "voyeurský" thriller o úchylném domovníkovi, který si dělá zálusk na mladou, atraktivní nájemnici. Film boduje nejen výbornou atmosférou ale hlavně uvěřitelností se kterou je prezentovaný. Hlavní hrdina sice provádí věci, které nedělá 99% normálních lidí a některé jeho manýry jsou slizké a sofistikované zároveň ale po celou dobu filmu si drží autentickou tvář a nesklouzne k podobě úchylné karikatury a dokonce si i dokáže získat a udržet divákovi sympatie natolik, aby mu nebyla přána nějaká opravdu brutální smrt. A autenticita, kterou vyzařují postavy má i celý film, díky čemuž se nestane aby se z hlavní postavy stalo vraždící monstrum a i přesto, že na smrt dojde, většina "odstraňování" nepohodlných je provedena mimořádně chytře. Film si po celou dobu drží napětí hororové, (temné místnosti, nějaká ta lekačka) tak i permanentní napětí z toho, že nikdy nevíte co čekat a ve spojení s přesnou režií a výbornými herci se jedná o velice příjemné překvapení.(5.5.2012)

Ľudí ako bol César je bohužiaľ na svete viac než dosť. Samozrejme, drvivá väčšina našťastie nedosahuje jeho thrillerovú, zakomplexovanú úroveň, ani sa nemenia na podposteľového nočného démona. Obyčajne si vystačia keď sa v duchu radujú nad cudzím nešťastím, pretože len vtedy dokážu byť naozaj šťastní. To je hotová ľudská tragédia. Čím menej má človek takýchto ľudí pri sebe, tým lepšie... Snímok si tu postupne buduje napätie i atmosféru, pričom Luis Tosar zahral svoju nešťastnú postavu veľmi dobre. V závere, aj keď bol dostatočne napínavý a tiež trochu krvavý, mi však niečo chýbalo. Chcelo to ešte niečím oživiť, tiež sa mi zdalo, že až moc ľahko dokázal César manipulovať s policajnými dôkazmi. Ale inak veľká spokojnosť. Za poslednú dobu konečne thriller s nejakým poriadnym nápadom. 75/100(23.1.2017)

Jste nešťastní, že jsou ostatní šťastní? Lehká pomoc - staňte se domovníkem! Nejlépe v echt nóbl secesním domě, tam bývá koncentrace šťastlivců největší a z toho plyne i víc práce pro jednoho neskutečně drzého parchanta... Mám ráda filmy co umí překvapit - a tento je jedním z nich. Nápaditý, skvělou hudbou podpořený thriller, kde se v dusivě klaustrofobní atmosféře cítíte jak v těsném prostoru pod postelí, krátce před děsivým odhalením, zároveň skřípete zuby nad mizivou šancí se skrytému teroru bránit, a co je nejhorší - může se to stát i vám. Přese všechno se přitom nelze nekochat chameleónskými výrazy v tváři výborného (a přiměřeně roli odpudivého) Luise Tosara, svěží přirozeností filmové Clary a nedětským výkonem malé Úrsuly - skvrnku na dokonalém obsazení vidím v poněkud prkenném Clařině příteli, který si částečně napravil reputaci bezchybným krvácením :-). A konec? Naprosto luxusní.(11.5.2012)

Ach Áno! Tomuhle Já říkám Kvalita! Opravdu skvělé geniální dílo..Které nemělo ani jedno hluché místo a já se bavil od začátku do Konce a proto také zvyšujii mé Hodnocení na 5*! Perfektní Nápad a o to víc Excelentnější Thriller. Balaguero, se spíše snažil člověka šokovat,než postrašit.. a Já mu to celé sežral!.. Zapotil jsem se nejednou.. A oči mi pomalu vyskákaly z důlku a na Konci mi ukápla jedna slza.. No dobře Dvě ! :D... A že se jedná o jeho nejslabší dílo s tím nesouhlasím, Jelikož nejsem Fanoušek filmů Rec.. Tak tohle řadím hned za Fragilie! Jo a Mala Uršulka,až vyroste bude Kočka! :D(15.4.2012)

FEBIOFEST 2012 -- César je můj nový hrdina. Jde si tomu štěstíčku naproti, tak se to v životě musí. Je fajn občas fandit záporákovi, zvlášt v působivém podání španělského sympaťáka Luise Tosara. Před filmem jsem čekal, že půjde o velmi seriózní psycho teror, ale dočkáte se i úsměvného černého humoru. Ode dneška spím pod postelí (nejlépe cizí). Balagueró a Filmax jedou dál. P.S. Zaujala mě kombinace "pomerančový džus s banánem" o který žádá po ránu Mimi svého přítele. Musím vyzkoušet.(24.3.2012)

• - Pracovným označením filmu bol názov Flatmate. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Ve filmu zemře pouze jediná osoba. (LEGACY)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v katalánskej metropole Barcelona. (MikaelSVK)