Ledová apokalypsa (TV film)

Ice

Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

• KateW

Plná optimismu jsem po prvním dílu dala filmu dvě hvězdy. Bylo mi jasné už když jsem na film narazila, že to žádná sláva nebude, avšak co si připravil druhý díl mě veškerého optimismu zbavilo. To je prostě splácanina bez děje, s tragickými hereckými výkony, kterou nemá smysl si pouštět ani na pozadí, když se věnujete něčemu jinému.(4.4.2017)

• ClapTrap

Kdyby se dalo hodnotit po dílech, tak za první díl, bych snad musel dát i 4*, protože to mělo pointu, dialogy nebyly až tak špatný, celkový spád filmu se ubíral zajímavým směrem a dalo se na to příjemně koukat, nato, že to jen další z katastrofických filmů v televizi. Ovšem udělal jsem takovou chybu, že jsem se díval na ten druhý díl. Zpočátku nevinná katastrofa, která se odehrává před kamerou především v Londýně, kde má být teplota nižíš než -40°c a oni si tam pobíhají mnohdy bez čepic, žádný extra oblečení. No jestli to nejsou eskymáci, kteří jsou zvyklý se v tomto počasí takřka opalovat, tak to nepobírám. Inu klišé, nelogičností a do očí bijících, doslova, debilních momentů bylo moc. 2* a to jen za první díl, jinak by to byl odpad. Televize(6.1.2012)

Viděl jsem zatím jen 1 díl. Po shlednutí druhého dílu možná ... změním hodnocení. Obrovský potenciál a opravdu velmi slušné herecké obsazení jsou to za což bych tomuto filmu dal mnohem vyšší hodnocení než 3 hvězdy, ale neuvěřitelně to snižuje rozpočet, který je velice znát na efektech. Třepotající se kamera se snaží vzbudit dojem velmi vážné situace .... (hernajz, nepoužívalo se toto před 10 lety???) V každém případě, děj filmu je celkem zábavný a jsem zvědavý na druhou část. Zatím hodnotím 55%(3.1.2012)

• Martrix

Pokud si v libujete v ekokatastrofických scénářích, tak tady si příjdete na své. Uvidíte jak by mohl svět vypadat, kdyby opravdu docházela ropa a kdyby vám to bylo málo, tak současně můžete sledovat jaké by to bylo, kdyby se opravdu ve velkém rozpouštěl Grónský ledovec. Podle Ledové apokalypsy půjde vše do kytek a vy můžete být u toho. Jak to nakonec dopadlo nevím, protože mě první díl nijak zvlášť nenadchnul, takže ten druhý probuble kolem mě. Nicméně z upoutávek na něj vím, že bude dvojice Tom a Sára i nadále konkurovat Jamesovi Bondovi i Ethanovi z Mission Impossible.(4.1.2012)

• Arassuil

Bože, takhle plýtvat svým časem, že já si nenafackuju. První díl byl za slabší 3 hvězdičky. Druhý díl byl opravdu zbytečný. Oni v tom filmu snad více křičeli strachy a vzdychali námahou, než aby normálně mluvili... A ty nelogické scény, např.: v mínus třiceti si jdou hezky přes pláň, bez čepic, rukavic, jídla... Nebo že nějaký pobuda nakope britskému vojákovi, kristepane, na co mají ten výcvik boje muže proti muži... A nejvíce mě dostal ten nádherný konec : ano, jsme na ostrově, který je oddělený od Evropy asi 20 km úžinou, ale my půjdeme na jih. Opravdu chvíle kdy si rvete vlasy a mlátíte hlavou do stěny.(6.1.2012)