poster

Ledová apokalypsa (TV film)

 • Velká Británie

  Ice

 • Slovensko

  Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Režie:

Nick Copus

Kamera:

Richard Bluck
 • MickeyStuma
  ***

  Tříhodinová televizní vize o vzniklé ledové katastrofě vlivem po zisku dychtícího člověka rozdělena do dvou dílů se v podstatě veze na současných předpovědích vědců o rizikách vlivem globálního oteplování a tak se dá říci, že má námět reálný základ. U toho však pochopitelně zůstalo. Šablonovitý děj nepřináší nic nového, jen je to tentokrát roztažen na dvojnásobek jinak typické stopáže. Spousta nereálných situací a na žánr očekávaných klišé bez napětí, bez atmosféry, zkrátka bez sebemenšího potenciálu zaujmout. Před sledováním tohoto televizního skvostu se musí divák naprosto vypnout, jinak si nechápavě hlavu ukroutí. Nikam nespěchající plynulost to sice má, ale chybí tomu nějaký zásadní vývoj. Ona roztaženost je na takový scénář zbytečná. Spousta hluchých míst přivádí myšlenku, že střihač zřejmě někde musel ztratit nůžky. Jako odpočinkový dvojdílný televizní biják snad posloužit může, jen u toho proboha nepřemýšlet.(21.4.2017)

 • mil@n.fanatik
  **

  Žádná velká sláva to nebyla, ale vzhledem k tomu, že jsem fanoušek katastrofických filmů, zvlášť v oblastí ledovců a sněhů, tak se to dalo. Nicméně to bylo hodně zdlouhavé. Koukal jsem na oba díly najednou a místy se nudil a převaloval... Ale dodíval jsem se..:-). Jak už jsem psal dalo se to, ale souhra náhod byla až až, a tak z toho jsem měl i sci-fi :-) Slabší 2 hvězdy. ..35%(29.2.2012)

 • Phietros
  ***

  Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film...(4.1.2012)

 • dereksmart
  *

  Je to skutečný masochismus, či asi záliba v absurdnu, po tak mizerném prvním dílu se dodívat na ještě horší druhý.. scénář je skutečná apokalypsa, logika nám zřejmě někde zamrzla a herci to tedy rozhodně nezachraňují...jednu hvězdičku za závěrečnou jízdu na pekáči a načasované shledání anžto poslední ránu z milosti zdravému rozumu....(5.1.2012)

 • Ceberus
  ***

  Ano, svým tuctovým a hloupoučkým scénářem patří to do té kategorie béčkových katastrofických filmů (Vesmírná exploze, 10,5 stupně, Potopa, Obří sopka...), nicméně nutno podotknout, že z celé této sady filmů jsem byl s vizuálními efekty nejspokojenější zde. Je docela zajímavé srovnávat Londýn pod vodou v Potopě a pod sněhem v Ledové apokalypse. Některé věci byly poněkud přitažené za vlasy (zvláště pobíhání v tričku nebo bez čepice a rukavic v údajném -30stupňovém mrazu). Pokud chcete sledovat podobnou zápletku, ale v top kvalitě, nelze nevzpomenout starší Emmerichův Den poté.(6.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace