Ledová apokalypsa (TV film)

Ice

Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Nick Copus

Richard Bluck

Typická dvoudílná televizní katastrofárna natočená podle obvyklého jednotného žánrového mustru, kde se mění pouze živel ohrožující lidstvo, v tomto případě tající ledovce hrozící spustit novou dobou ledovou. Dějově se tedy divák, mající za sebou alespoň dva podobné filmy, ničeho nového nedočká, přesto Ice nepatří k nejhorším zástupcům svého druhu. Samozřejmě pokud mu odpustíte dějový stereotyp a nesmyslnost předkládaných událostí, kdy to, co by se odehrávalo v řádu let a desetiletí stihne během několika hodin. Jinak má totiž první díl slušně budované napětí a sympatického hrdinu, druhá značně přehnanější a tlačící logiku daleko za hranice pravděpodobnosti, zase svižné tempo a lavinu efektů, které nepatří v dané rozpočtové kategorii k nejhorším.(4.12.2011)

• rikitiki

Takové drama, všechno zamrzá, problémy s imigranty, padání po ledových krách, do toho trocha vztahů a přitom taková nuda! Jak je to možné? Patrně proto, že tvůrci zkopírovali už sám o sobě nijak úžasný Den poté a vyhodili z něj všechno příliš drahé, protože přece jen britská televizní produkce není americký film. Charaktery hlavních hrdinů jsou tak klišovité a jejich osudy tak předvídatelné, že nevzbuzují žádné sympatie a tudíž je jedno, jak skončí. Což se dá vlastně odhadnout už krátce po začátku filmu, takže jediná zábava u tohoto snímku snad může být, kdyby se divácký veterán vsadil s někým filmově nepoučeným, které postavy v průběhu děje zahynou. /6. 1. 12./(6.1.2012)

Pokud se budeme starat o planetu, ona se pak postará o nás. V posledních letech ale touha po zisku převýšila pud sebezáchovy, a životní prostředí je to poslední, co člověka zajímá. I když Thom Archer varuje, že pokud nebudou ihned zastaveny vrty v oblasti Grónska, hrozí urychlení tání grónských ledovců a díky tomu zpomalení golfského proudu, který zajišťuje stabilní počasí na severní polokouli. Ale majitel firmy, která vrty provádí, udělá vše, aby vrty pokračovaly. A pak už je příliš pozdě cokoliv řešit, nová doba ledová nastává ... Za prvé musím přiznat, že Den poté patří k mým nejoblíbenějším filmům, a Ledová apokalypsa je stoprocentní (dobře, možná jen devadesátiprocentní) kopií. A to i včetně takových detailů, jako je úvodní scéna s pádem do ledové propasti, řešení rodinných problémů, nevěřícím politikům či závěrečnému pohledu z vesmírné stanice. Ale jak říkám, takovéto filmy mám hodně rád a nad některými nelogičnostmi dokáži přimhouřit oko. Z obou dílů mne zaujal více ten druhý, páč Anglie pod sněhem působí opravdu kouzelně (aneb jak říká i jedna z hlavních hrdinek - Neměla bych to říkat, ale vypadá to nádherně). Co se týče zbytku (herecké výkony, efekty, atd) - je to prostě televizní film, a jako takový je ho třeba brát...(12.1.2012)

• Orlau32

Z geofyzikalního hlediska absolutní kravina. Amen.(8.1.2012)

První díl přijemné překvapení, druhý už jen polystyrénová taškařice. Koulování musela obstarat příroda, sáňkování nic moc a sněhuláka nestavěl vůbec nikdo:-(.(8.6.2013)