Ledová apokalypsa (TV film)

Ice

Ľadové peklo

• Norsko

Ice 2020

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Tříhodinová televizní vize o vzniklé ledové katastrofě vlivem po zisku dychtícího člověka rozdělena do dvou dílů se v podstatě veze na současných předpovědích vědců o rizikách vlivem globálního oteplování a tak se dá říci, že má námět reálný základ. U toho však pochopitelně zůstalo. Šablonovitý děj nepřináší nic nového, jen je to tentokrát roztažen na dvojnásobek jinak typické stopáže. Spousta nereálných situací a na žánr očekávaných klišé bez napětí, bez atmosféry, zkrátka bez sebemenšího potenciálu zaujmout. Před sledováním tohoto televizního skvostu se musí divák naprosto vypnout, jinak si nechápavě hlavu ukroutí. Nikam nespěchající plynulost to sice má, ale chybí tomu nějaký zásadní vývoj. Ona roztaženost je na takový scénář zbytečná. Spousta hluchých míst přivádí myšlenku, že střihač zřejmě někde musel ztratit nůžky. Jako odpočinkový dvojdílný televizní biják snad posloužit může, jen u toho proboha nepřemýšlet.(21.4.2017)

• ClapTrap

Kdyby se dalo hodnotit po dílech, tak za první díl, bych snad musel dát i 4*, protože to mělo pointu, dialogy nebyly až tak špatný, celkový spád filmu se ubíral zajímavým směrem a dalo se na to příjemně koukat, nato, že to jen další z katastrofických filmů v televizi. Ovšem udělal jsem takovou chybu, že jsem se díval na ten druhý díl. Zpočátku nevinná katastrofa, která se odehrává před kamerou především v Londýně, kde má být teplota nižíš než -40°c a oni si tam pobíhají mnohdy bez čepic, žádný extra oblečení. No jestli to nejsou eskymáci, kteří jsou zvyklý se v tomto počasí takřka opalovat, tak to nepobírám. Inu klišé, nelogičností a do očí bijících, doslova, debilních momentů bylo moc. 2* a to jen za první díl, jinak by to byl odpad. Televize(6.1.2012)

• Arassuil

Bože, takhle plýtvat svým časem, že já si nenafackuju. První díl byl za slabší 3 hvězdičky. Druhý díl byl opravdu zbytečný. Oni v tom filmu snad více křičeli strachy a vzdychali námahou, než aby normálně mluvili... A ty nelogické scény, např.: v mínus třiceti si jdou hezky přes pláň, bez čepic, rukavic, jídla... Nebo že nějaký pobuda nakope britskému vojákovi, kristepane, na co mají ten výcvik boje muže proti muži... A nejvíce mě dostal ten nádherný konec : ano, jsme na ostrově, který je oddělený od Evropy asi 20 km úžinou, ale my půjdeme na jih. Opravdu chvíle kdy si rvete vlasy a mlátíte hlavou do stěny.(6.1.2012)

Postapokalyptické filmy jsou mé oblíbené, nicméně tento patří k těm slabším a abych byla upřímná, měla jsem i trochu problém ho dodívat až do konce. První část mohla být klidně i kratší, druhá polovina filmu zase byla dost předvídatelná, apokalyptická atmosféra podle mého gusta nedostatečně vykreslená. Film hodně kopíruje Den poté, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byl trochu míň předvídatelný.(27.1.2014)

Ano, svým tuctovým a hloupoučkým scénářem patří to do té kategorie béčkových katastrofických filmů (Vesmírná exploze, 10,5 stupně, Potopa, Obří sopka...), nicméně nutno podotknout, že z celé této sady filmů jsem byl s vizuálními efekty nejspokojenější zde. Je docela zajímavé srovnávat Londýn pod vodou v Potopě a pod sněhem v Ledové apokalypse. Některé věci byly poněkud přitažené za vlasy (zvláště pobíhání v tričku nebo bez čepice a rukavic v údajném -30stupňovém mrazu). Pokud chcete sledovat podobnou zápletku, ale v top kvalitě, nelze nevzpomenout starší Emmerichův Den poté.(6.1.2012)