poster

Ledová apokalypsa (TV film)

 • Velká Británie

  Ice

 • Slovensko

  Ľadové peklo

 • Norsko

  Ice 2020

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

 • Vědma
  **

  V rámci podobných televizních katastrofáků lepší průměr, dala bych i víc, ale v prvním díle se hodinu vůbec nic nestalo, potom plavali v arktickém oceánu a skoro jim nebyla zima a ještě ušli několik desítek kilometrů v mokrém oblečení....? Druhý díl byl akčnější, ale zase to byla brutální vykrádačka slušného Dne poté.... Dočkám se do prosince než bude skutečný konec světa dobrého katrastofického filmu? Asi ne, protože je to nákladné a většinou je to potom sračka. My fanoušci tohoto žánru musíme vytrpět opravdu hodně.(6.1.2012)

 • dereksmart
  *

  Je to skutečný masochismus, či asi záliba v absurdnu, po tak mizerném prvním dílu se dodívat na ještě horší druhý.. scénář je skutečná apokalypsa, logika nám zřejmě někde zamrzla a herci to tedy rozhodně nezachraňují...jednu hvězdičku za závěrečnou jízdu na pekáči a načasované shledání anžto poslední ránu z milosti zdravému rozumu....(5.1.2012)

 • Phietros
  ***

  Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film...(4.1.2012)

 • Deganawidah
  *

  Škvár nejvyššího kalibru... Nejdřív plavou pod vodou s právničkou v Anarktidě a ve zdraví dorazí na základnu, pak zase s právničkou lezou po skalách, vystřelej výtah plynem asi až do vesmíru, bobujou na nějakém igelitu a nakonec happy end - samozřejmě, že nikdo nikde a jen jeho rodina v Londýně.... Prostě totální shit....Nezlobte se na mě prosím....(5.1.2012)

 • Omnibus
  *

  Nick Copus sehnal jedno obstarožní sněhové dělo, manželce šlohnul fén na vlasy, koupil velký sud stříbřenky a jal se páchat apokalypsu. Katastrofálně slabý katastrofický film à la Tučňáci z Westminster Abbey šmrncnutý Grónskem v plamenech. Další pracovní názvy: Big Ben Freezer, London Iced Eye, v Čechách distribuováno pod názvem Mrazík II: Na čaji o páté. Slabé triky, zmrzlé, čili bezvýrazné držky herců, děj neměl koule (pro Nettrass: sněhuláka bez koulí zkrátka nepostavíš ;-). Prý v Londýně uhodila zima jako v Rusku? Zlatý voči! Herci i komparz sice cvakali zubama jak při Parkinsonovi a byli zmrzlí jak sobolí hovno, ale to jim nebránilo běhat Londýnem, mezi baráky natřenými stříbřenkou a zasypanými peřím, jako ti debilové – BEZ ČEPIC ! Producenti filmu byli asi ze Skotska, protože nekoupili žádnou ušanku dokonce ani premiérovi! Ten měl pak jinovatku na pleši, což ho nasralo natolik, že řekl: "Londýn? Na odpis..." A odletěl do teplých krajin. Fakt charakter :-) Zhodnocení: Třeskutý námět, silný mráz, slabý film. Zkrátka filmařská obleva.                                                  Moje poznámka k Angličanům: V roce 2009 jsem bydlel v Anglii a jejich pojetí apokalypsy znám. Tenkrát, po mnoha letech pauzy, omylem napadlo 10 cm sněhu. Hysterik by začal lomit rukama, pragmatik by si vyhrnul rukávy a chopil se hrabla. Angličani pokrčili rameny a postavili na čaj. Na pět dní (to nekecám!) se ve stotisícovém městě zastavil veškerý život. Dabldekry nevyjely :-), utichly stroje ve fabrikách, osiřely úřady i banky. A myslíte, že se Angličani, ti studení čumáci, aspoň zaradovali a začali stavět sněhuláky? Ani náhodou! To my, české rodiny z projektu, jsme s dětmi stavěli a hecovali se, kdo bude mít hezčího či originálnějšího . Sýrově bledí domorodci seděli u oken, jen na nás blbě čuměli skrz jednoduché sklo (viděli jsme je, protože na záclony u nich nehrajou), chroupali sušenky, srkali čaj a se stoickým klidem čekali, až ten bílej sajrajt roztaje. Po pěti arkticky mrazivých dnech (ve dne dva pod nulou, v noci i tři!) sníh konečně roztál a život ve městě se obnovil. A bylo po apokalypse.(3.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace