poster

Ledová apokalypsa (TV film)

 • Velká Británie

  Ice

 • Slovensko

  Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Režie:

Nick Copus

Kamera:

Richard Bluck
 • dereksmart
  *

  Je to skutečný masochismus, či asi záliba v absurdnu, po tak mizerném prvním dílu se dodívat na ještě horší druhý.. scénář je skutečná apokalypsa, logika nám zřejmě někde zamrzla a herci to tedy rozhodně nezachraňují...jednu hvězdičku za závěrečnou jízdu na pekáči a načasované shledání anžto poslední ránu z milosti zdravému rozumu....(5.1.2012)

 • Londi
  ***

  Postapokalyptické filmy jsou mé oblíbené, nicméně tento patří k těm slabším a abych byla upřímná, měla jsem i trochu problém ho dodívat až do konce. První část mohla být klidně i kratší, druhá polovina filmu zase byla dost předvídatelná, apokalyptická atmosféra podle mého gusta nedostatečně vykreslená. Film hodně kopíruje Den poté, což by mi ani tak nevadilo, kdyby byl trochu míň předvídatelný.(27.1.2014)

 • Phietros
  ***

  Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film...(4.1.2012)

 • Fawkes
  **

  Přišel jsem na to, že Britové neumí točit katastrofické filmy. Největší problém je ve stopáži. Ono sice 180 minut je pro velkofilmy typickou délkou, ale v tom případě nesmí nudit. První 90minutová část podle mně šla zkrátit tak na 30 minut, zbylá hodina je pouze snůškou nesmyslných nicneříkajících keců, a ta druhá zase kopírovala Emmerichův snímek Den poté. Efekty teda nestály vůbec za nic. Chápu že Velká Británie nemá takové rozpočty na film jako Amerika, ale u některých pasáží, které vyžadují speciální efekty, jsem se až smál, jako se tohle může objevit ve filmu 21. století. Umělý sníh, a polystyrénové kroupy by rozpoznalo i děcko. Je pravdou, že tento film vznikl podle ověřených událostí, pod Arktickými ledovci se údajně nalézá ropa, tuto informaci by však chtělo obalit zajímavějším scénářem a dražšími efekty. A nebo ještě líp, vůbec se do toho nepouštět, a práci přenechat raději američanům. Ze všech katastrofických filmů, které sem doposud viděl se tento zařadil na poslední příčku. (30%)(6.1.2012)

 • Martrix
  **

  Pokud si v libujete v ekokatastrofických scénářích, tak tady si příjdete na své. Uvidíte jak by mohl svět vypadat, kdyby opravdu docházela ropa a kdyby vám to bylo málo, tak současně můžete sledovat jaké by to bylo, kdyby se opravdu ve velkém rozpouštěl Grónský ledovec. Podle Ledové apokalypsy půjde vše do kytek a vy můžete být u toho. Jak to nakonec dopadlo nevím, protože mě první díl nijak zvlášť nenadchnul, takže ten druhý probuble kolem mě. Nicméně z upoutávek na něj vím, že bude dvojice Tom a Sára i nadále konkurovat Jamesovi Bondovi i Ethanovi z Mission Impossible.(4.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace