V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd. (Das Filmfest)

J*A*S*M

Trochu jsem uvažoval i o třetí hvězdě, ale ta by byla spíš za Alpy, než za samotný film. Sennentuntschi pracuje s jakousi horskou bájí o ďáblem oživené dívce, kterou si pro vlastní potěchu sestrojí trojice alpských vidláků. V ideálním případě by měl divák váhat, zda-li je hlavní postava snímku právě onou bájnou postavou, jiným nadpřirozeným stvořením, anebo normálním homo sapiens sapiens, kterému jen někde mírně šiblo. Teoreticky jsem cílovým divákem, protože podobné náměty opravdu můžu. Prakticky jsem film sledoval bez většího zájmu, kochal jsem se krajinou, ale žádné výraznější emoce se nedostavily. Závěrečné "šokující" pointování překvapilo jen svou zbytečností. S tímto kouskem se Švýcarsko do mapy žánrově významných zemí nezapíše :) ()

Bloody13

Absolutně vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a kam se to má vlastně ubírat, takže mě závěrečná třetina dost mile překvapila. Ona totiž ta první hodina nenasvědčuje nic tomu, že by se mělo jednat o horor - tam je to hlavně mysteriózní drama, co jen zlehka otevírá náruč zničující posedlosti a sexu. Správně, přátelé, dojde i na znásilněníčko. Tenhle bod je v podstatě začátek konce pro několik (nebo většinu?) postav, které následně padají jako ovce ze skály. A to doslova. Přes počáteční pomalé tempo tudíž čekejte solidní napětí, zajímavé rozuzlení a hlavně překrásné prostředí švýcarských Alp - některé obrazy bych z fleku rámoval. ()

ricci.s

Vlastne to bolo veľmi podobné ako švajčiarsky Marmorera, akurát sa presúvame zo zatopenej dedinky do krásnych Álp. V mestečku sa objaví záhadná neznáma a prináša zo sebou len problémy (a smrť). Poniektorí ju chcú zabiť, iní pomôcť, a nájdu sa aj takí, ktorí si chcú len užiť, na čo možno aj doplatia. Je podľa mňa škoda, že taký zaujímavý námet bol tak nezaujímavo spracovaný, aj keď nakrútené to bolo pekne, tá stopáž to zase pochovala. Dosť som sa nudil, najmä v prvej polovici to bolo fakticky o ničom. Aspoň v tej druhej som sa dočkal nejakých zaujímavých zvratov, ale v závere sa tam motali viaceré časové pásma a napokon som ostal domotaný aj ja. Dá sa to síce bez väčších problémov pozerať - už len vďaka príbehu, peknému horskému prostrediu a pár mŕtvolám, ale žeby som to nejako odporúčal, to povedať nemôžem. ()

Asia_Power

Kdyby se za mnou táhla jak smrad naprosto šukézní černovláska, co by se mi chtěla dostat do kalhotek a jako bonus by věčně držela hubu a reagovala agresivně na všechno a všechny okolo, byla bych štěstím bez sebe, zamkla bych se s ní doma a od rána do noci skotačila. Místní polda neni tak chytrej jako já a tak místo, aby panenku prznil tak chce pořád něco vyšetřovat a veškeré jasně dané nabídky k mrdu odmítá. To naopak vypečená dvojice v horách, s jedním retardem navíc jako bonus, ví zcela přesně co má dělat a tak si naše panenka zašoustá víc než jí je nakonec libo. No a jelikož je drobátko mstivá a kam čert nemůže, tam nastrčí kun...ženu, tak se jí celkem obstojně daří poštvat lidi proti sobě, bafnout tolik, až by z toho jedna potratila nebo se nadšeně vrhne do umění taxidermie. Nejlepší na tom je její bezelstnej pohled, jasně říkající, že na vycpávání lidí slámou není nic špatnýho a s úsměvem Vám k tomu nabídne kafe, co se naučila vařit. No nežrali by jste jí? Já jo, já chci pozvat na kafe a budu mrtvoly vycpávat klidně s ní, však je to celkem zábava na dlouhý večery, kdy zrovna blbne wifi. ()

verbal

Kožené pozdravy se srdečných kalhot, aneb pokud si švýcarští horalé chtějí kapku zpestřit svůj sexuální život něčím, co nemečí, nebo má Milka krámy, nezbývá jim, než si z metly a pár otepí slámy uplácat sukubu. Ďábel ty prdelky docela umí, takže to není žádná vydojená, bigotní a upejpavá Eva, nýbrž kulantní pichna, kterou když pokoušíte hadem, tak neváhá a nasouká ho do sebe dřív, než jí stihnete nabídnout jakékoliv ovoce k nakousnutí. Navíc i skvěle troubí na alpský roh, tudíž ji ani místní pan farář nechce vyhnat z vysokohorského ráje a dle nejlepších římskokatolických tradic bez váhání naskočí do rozjetého swingru, aniž by se musel cely bát. K tomu trocha potutelně vypálené Wiliamsky, někdy též nazývané Budižtma, a máme tu krásně natočený, nijak neurážející a docela zábavný Rock na vsi a kulantní, mystickou globální mrdanici s kriminálními následky. ()