Nemocniční piráti (festivalový název)

• Švýcarsko

Stationspiraten

Bold Heroes

• slovenský

Nemocniční piráti

Drama / Komedie

Švýcarsko, 2010, 93 min

Taký pekný obyčajný film ... chlapci sympaťáci, použité pesničky vo filme pekné, príbeh smutný, po ktorom ale nezostanete smutní ... jediné čo mi vadilo bol otrasný slovenský dabing.(17.12.2013)

Už jsem od Švýcarů viděl pár filmů. Nikdy to ale nebyly filmy, které by mě vysloveně srazili na kolena. A to mimochodem většinou filmy, ve kterém je hlavním tématem rakovina, dělají. Tady jsem si přišel jak v nějaké epizodě Ordinace v růžové zahradě. Není to nic proti tomu příběhu, ani proti hereckým výkonům. Spíš proti samotnému způsobu natáčení, které nemělo emoce. A když ve filmu chybí emoce, těžko se to pak vyhání ostatními způsoby.(17.12.2013)

Velmi dojemný příběh. Co k tomu jiného říci. Život je nevyzpytatelný. Žijme ho proto naplno každý den.(23.2.2011)

Je to natočené presne tak, ako filmy s podobnou tematikou majú byť točené - správne dávkovanie emócií odľahčené humorom a k tomu výborné herecké výkony hlavných detských predstaviteľov. Ani neviem, čo chýbalo k tomu, aby som dal plné hodnotenie. Možno len to, že občas to vyzeralo, ako by boli chlapci na dovolenke a nie v nemocnici, ale švajčiarske zdravotníctvo je úplne niekde inde, ako to naše, asi je to tam normálne.(21.8.2014)

Pět dospívajících kluků se setkává v nemocnici, všichni mají společnou diagnózu - rakovinu. Každý z nich se se svým nelehkým osudem pere jinak a kromě praktických věcí (můžu hrát s protézou nohy dál fotbal?) je trápí i první lásky, touhy a přání, která se jim bohužel už asi nesplní. Fillm je to nesmírně smutný, i když se snaží o smutných věcech vyprávět s optimismem a nechybí humorné momenty (společný rentgenový snímek, závod na chodbách v kolečkových křeslech). Já to z půlky proslzela (jako u ostatních podobných filmů). Snímek získal cenu diváků na filmovém festivalu v Curychu v roce 2010.(25.6.2011)