poster

Nemocniční piráti (festivalový název)

 • Švýcarsko

  Stationspiraten

 • anglický

  Bold Heroes

 • slovenský

  Nemocniční piráti

Drama / Komedie

Švýcarsko, 2010, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Taký pekný obyčajný film ... chlapci sympaťáci, použité pesničky vo filme pekné, príbeh smutný, po ktorom ale nezostanete smutní ... jediné čo mi vadilo bol otrasný slovenský dabing.(17.12.2013)

 • Malarkey
  ***

  Už jsem od Švýcarů viděl pár filmů. Nikdy to ale nebyly filmy, které by mě vysloveně srazili na kolena. A to mimochodem většinou filmy, ve kterém je hlavním tématem rakovina, dělají. Tady jsem si přišel jak v nějaké epizodě Ordinace v růžové zahradě. Není to nic proti tomu příběhu, ani proti hereckým výkonům. Spíš proti samotnému způsobu natáčení, které nemělo emoce. A když ve filmu chybí emoce, těžko se to pak vyhání ostatními způsoby.(17.12.2013)

 • Slidger
  ****

  Velmi dojemný příběh. Co k tomu jiného říci. Život je nevyzpytatelný. Žijme ho proto naplno každý den.(23.2.2011)

 • Dale
  ****

  Je to natočené presne tak, ako filmy s podobnou tematikou majú byť točené - správne dávkovanie emócií odľahčené humorom a k tomu výborné herecké výkony hlavných detských predstaviteľov. Ani neviem, čo chýbalo k tomu, aby som dal plné hodnotenie. Možno len to, že občas to vyzeralo, ako by boli chlapci na dovolenke a nie v nemocnici, ale švajčiarske zdravotníctvo je úplne niekde inde, ako to naše, asi je to tam normálne.(21.8.2014)

 • Sofia
  ***

  Pět dospívajících kluků se setkává v nemocnici, všichni mají společnou diagnózu - rakovinu. Každý z nich se se svým nelehkým osudem pere jinak a kromě praktických věcí (můžu hrát s protézou nohy dál fotbal?) je trápí i první lásky, touhy a přání, která se jim bohužel už asi nesplní. Fillm je to nesmírně smutný, i když se snaží o smutných věcech vyprávět s optimismem a nechybí humorné momenty (společný rentgenový snímek, závod na chodbách v kolečkových křeslech). Já to z půlky proslzela (jako u ostatních podobných filmů). Snímek získal cenu diváků na filmovém festivalu v Curychu v roce 2010.(25.6.2011)