poster

Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

 • anglický

  Earthlings, who are you voting for?

  (festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Kamera:

Aleš Koudela
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  ***

  V dnešnej spoločnosti majú aj mentálne postihnutí možnosť voliť a rozhodovať o budúcnosti národov, volebné právo nie je ohraničené inteligenčným kvocientom, čo je síce spravodlivé, no možno nie až tak rozumné. Niekedy som mal pocit, že postihnutí tam boli iní, niekedy som mal pocit, že je to dobré zrkadlo do spoločnosti, no pozorovateľné boli aj stereotypy. Občas som sa celkom pobavil, občas mi prišlo milé ako sa správali politici a to nielen Paroubek, ale aj Schwarzenberg, ktorý svojím prejavom akoby medzi nich zapadol. Blbosť súčasného systému dosť dobre vystihli, je to práve blbosť, ktorá bráni tomu, aby tu fungovala priama demokracia, je to práve blbosť, ktorá bráni aj v posune spoločnosti vpred a myslím, že mentálne postihnutí na tie chyby celkom poukázali svojou úprimnosťou, no problémom nie je len blbosť. Zaujímavé a priam experimentálne dielo, ktoré sa len tak nevidí.(29.9.2013)

 • Jakubisko
  ****

  LFŠ 2011 ... Ohromná sranda, občas trochu na úkor mentálně postižených, ale to snad nevadí. Na celém - vskutku unikátním - dokumentu bylo asi nejpůsobivější, že ukázal na "retardech", že smýšlejí v podstatě stejně jako většinová populace ČR s tím rozdílem, že zmínění aktéři umí své názory aspoň celkem jasně a hlavně upřímně zformulovat. Rozhodně sofistikovaněji než volič KSČM pokřikující cosi o Baníku a Pyče. :)(2.8.2011)

 • czejny
  *****

  Výborný námět. Lidé s mentálním postižením zkoumají naší politickou scénu těsně před volbami. Nic nedovede politiky vyvést z míry víc, než prosté otázky, o nichž si každý myslí, že na ně každý zná odpověď. Navíc sympatické zahrávání si s mimozemskou sférou, když se jeden z aktéru ptá kolemjdoucích, kdo z politiků je největší mimozemšťan, když v tom se za ním na celoplošné obrazovce zjeví mistr Paroubek. Milé, vtipné, vede k zamyšlení. Škoda, že některým politickým stranám nebylo věnováno zrovna příliš prostoru, v němž by se mohli ukázat v ostřejším světle.(7.11.2010)

 • Spinosaurus
  *****

  Doufám, že si na základě tohoto dokumentu voliči uvědomí, koho vlastně volí. Abych to shrnul. Nejlépe co se týče vystupování dopadla ODS, Vandasův sbor mě překvapil, že od něj nedošlo k žádné agresy. Zato KSČSSD se zase ztrapnila. Nicméně je přesně vidět rozdíl mezi voliči "normálních stran" a voliči komunistů. Paroubek už je jen taková třešnička na dortu, pardon, na hovnu.(10.6.2011)

 • TomasKotlant
  ****

  Výborný námět, který je věrně přenesen do výsledného filmu. Krásný důkaz o tom, že hendikepovaní lidé mají často mnohem objektivnější a pochopitelnější názory, než lidé, kteří se považují za zcela normální. Akorát místy je lehce na pochybách, zda je dokument zcela objektivní, zejména co se týká mítinků politických stran. *** Ve zkratce: Pozemšťané, správná volba.(21.3.2011)

 • - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace