poster

Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

 • anglický

  Earthlings, who are you voting for?

  (festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Kamera:

Aleš Koudela
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yojimbo
  *****

  Svou zábavností, upřímností a "jiným pohledem" mě tento dokument naprosto odrovnal. Tleskám tvůrcům/vystupujícím, odvedli skvělou práci, protože nám představili politiky a jejich voliče z jiného úhlu. Tohle není politická agitka, byť nejlépe z toho vyšly pravicové strany. Naopak voliči komunistů se projevili, jak jinak, jako totální burani...(9.2.2011)

 • Jakubisko
  ****

  LFŠ 2011 ... Ohromná sranda, občas trochu na úkor mentálně postižených, ale to snad nevadí. Na celém - vskutku unikátním - dokumentu bylo asi nejpůsobivější, že ukázal na "retardech", že smýšlejí v podstatě stejně jako většinová populace ČR s tím rozdílem, že zmínění aktéři umí své názory aspoň celkem jasně a hlavně upřímně zformulovat. Rozhodně sofistikovaněji než volič KSČM pokřikující cosi o Baníku a Pyče. :)(2.8.2011)

 • Luke7
  ***

  Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

 • ditechi
  ****

  LFŠ 2011: Netušil som, že ide o komediálny dokument. Výsledok ma naozaj prekvapil. Za všetkou tou srandou a vtipmi sa skrýva niekoľko faktov: 1) Ľudia (v zmysle celej spoločnosti) sú tupé ovce a nechajú sa ovplyvniť napríklad aj tým, že politik príde do ich dediny. 2) Komunisti uviazli rovnako ako ich ideológia kdesi v minulom storočí. Len tak je možné vysvetliť ich primitívnosť a aroganciu zobrazenú v tomto filme. 3) Ľudia sa boja verejne vysloviť a obhájiť svoj vlastný názor. Dosť smutné na to, že je dvadsať rokov od revolúcie. Herci s mentálnou poruchou boli schopní svoj názor nielen prezentovať, ale aj vysvetliť.(31.7.2011)

 • anitae
  ****

  Dát mentálně postiženým spoluobčanům kameru a nechat je točit předvolební kampaně je odvaha. Dělnická strana s hláškou "Ty poputuješ... " Schwarzenberg potěšil s oplatkama a komunisti nezklamali - Redaktor: "Jsou komunisti součáští vesmíru?" Stánkaři na komunistický akci: "Jdi s tím do prdele.... Vyfič." Redaktor znova: "Jsou komunisti součástí vesmíru?" Stánkař: "Přestaň tady pištět a jdi do hajzlu! " Redaktor: "Tak mi neříkejte, to mi vadí." Stánkař: "Tak jsi do prdele, když ti to vadí..." Redaktor: "Dobře..." Tak nevím jestli je to k pláči, nebo k smíchu.(12.5.2016)

 • - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace