Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

Earthlings, who are you voting for?

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Aleš Koudela

Výborný námět. Lidé s mentálním postižením zkoumají naší politickou scénu těsně před volbami. Nic nedovede politiky vyvést z míry víc, než prosté otázky, o nichž si každý myslí, že na ně každý zná odpověď. Navíc sympatické zahrávání si s mimozemskou sférou, když se jeden z aktéru ptá kolemjdoucích, kdo z politiků je největší mimozemšťan, když v tom se za ním na celoplošné obrazovce zjeví mistr Paroubek. Milé, vtipné, vede k zamyšlení. Škoda, že některým politickým stranám nebylo věnováno zrovna příliš prostoru, v němž by se mohli ukázat v ostřejším světle.(7.11.2010)

Otázka: Kdo je největší mimozemšťan v rámci české politické scény je naprosto dokonalá. Musím přiznat, že jsem se občas za naše politiky a některé účastníky (zvlášť na volebních veselicích KSČM) musela stydět (například když tvůrce dokumentu označovali hanlivými výrazy a nezklamal ani Tomáš Vandas). Zajímalo by mě, co říkali, když se viděli včera v televizi. Lidé s mentálním handicapem vnímají svět odlišně a myslím si, že stojí za to se s tímto odlišným pohledem občas i seznamovat. Dávám čtyři hvězdičky, neboť bylo zábavné tento dokument sledovat. Příště bych jej použila místo volebních kampaní.(16.12.2010)

Doufám, že si na základě tohoto dokumentu voliči uvědomí, koho vlastně volí. Abych to shrnul. Nejlépe co se týče vystupování dopadla ODS, Vandasův sbor mě překvapil, že od něj nedošlo k žádné agresy. Zato KSČSSD se zase ztrapnila. Nicméně je přesně vidět rozdíl mezi voliči "normálních stran" a voliči komunistů. Paroubek už je jen taková třešnička na dortu, pardon, na hovnu.(10.6.2011)

Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

• Gulde

Totál sračka! Banda postiženců nevědomky dobře posloužila svému účelu, který jim byl přidělen - posilovat stereotypy vůči politickejm stranám, samozřejmě ve prospěch jedněch a naopak proti jinejm. Pozlátko tomu měla dát ta "vtipnost" a roztomilost oněch retardů, která ale na mě působila naopak hodně tragickym dojmem. Ale co jsem si z tohohle dokumentu odnesl za poznatek? Že volby jsou soutěž založená na tom, že vyhraje ten, kdo nabalí na svou stranu co nejvíc idiotů, na to jsem si už tak nějak zvykl Ale že vývoj státu určujou i tyhle retardi?... Ale když tu tak koukám, jaký má tohle hovno hodnocení, neni to zas tak překvapující.(14.9.2013)

• - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)