Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

Earthlings, who are you voting for?

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Aleš Koudela

Doufám, že si na základě tohoto dokumentu voliči uvědomí, koho vlastně volí. Abych to shrnul. Nejlépe co se týče vystupování dopadla ODS, Vandasův sbor mě překvapil, že od něj nedošlo k žádné agresy. Zato KSČSSD se zase ztrapnila. Nicméně je přesně vidět rozdíl mezi voliči "normálních stran" a voliči komunistů. Paroubek už je jen taková třešnička na dortu, pardon, na hovnu.(10.6.2011)

Výborný námět, který je věrně přenesen do výsledného filmu. Krásný důkaz o tom, že hendikepovaní lidé mají často mnohem objektivnější a pochopitelnější názory, než lidé, kteří se považují za zcela normální. Akorát místy je lehce na pochybách, zda je dokument zcela objektivní, zejména co se týká mítinků politických stran. *** Ve zkratce: Pozemšťané, správná volba.(21.3.2011)

Výborný námět. Lidé s mentálním postižením zkoumají naší politickou scénu těsně před volbami. Nic nedovede politiky vyvést z míry víc, než prosté otázky, o nichž si každý myslí, že na ně každý zná odpověď. Navíc sympatické zahrávání si s mimozemskou sférou, když se jeden z aktéru ptá kolemjdoucích, kdo z politiků je největší mimozemšťan, když v tom se za ním na celoplošné obrazovce zjeví mistr Paroubek. Milé, vtipné, vede k zamyšlení. Škoda, že některým politickým stranám nebylo věnováno zrovna příliš prostoru, v němž by se mohli ukázat v ostřejším světle.(7.11.2010)

Svou zábavností, upřímností a "jiným pohledem" mě tento dokument naprosto odrovnal. Tleskám tvůrcům/vystupujícím, odvedli skvělou práci, protože nám představili politiky a jejich voliče z jiného úhlu. Tohle není politická agitka, byť nejlépe z toho vyšly pravicové strany. Naopak voliči komunistů se projevili, jak jinak, jako totální burani...(9.2.2011)

Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

• - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)