Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

Earthlings, who are you voting for?

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Aleš Koudela

Svou zábavností, upřímností a "jiným pohledem" mě tento dokument naprosto odrovnal. Tleskám tvůrcům/vystupujícím, odvedli skvělou práci, protože nám představili politiky a jejich voliče z jiného úhlu. Tohle není politická agitka, byť nejlépe z toho vyšly pravicové strany. Naopak voliči komunistů se projevili, jak jinak, jako totální burani...(9.2.2011)

LFŠ 2011 ... Ohromná sranda, občas trochu na úkor mentálně postižených, ale to snad nevadí. Na celém - vskutku unikátním - dokumentu bylo asi nejpůsobivější, že ukázal na "retardech", že smýšlejí v podstatě stejně jako většinová populace ČR s tím rozdílem, že zmínění aktéři umí své názory aspoň celkem jasně a hlavně upřímně zformulovat. Rozhodně sofistikovaněji než volič KSČM pokřikující cosi o Baníku a Pyče. :)(2.8.2011)

Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

LFŠ 2011: Netušil som, že ide o komediálny dokument. Výsledok ma naozaj prekvapil. Za všetkou tou srandou a vtipmi sa skrýva niekoľko faktov: 1) Ľudia (v zmysle celej spoločnosti) sú tupé ovce a nechajú sa ovplyvniť napríklad aj tým, že politik príde do ich dediny. 2) Komunisti uviazli rovnako ako ich ideológia kdesi v minulom storočí. Len tak je možné vysvetliť ich primitívnosť a aroganciu zobrazenú v tomto filme. 3) Ľudia sa boja verejne vysloviť a obhájiť svoj vlastný názor. Dosť smutné na to, že je dvadsať rokov od revolúcie. Herci s mentálnou poruchou boli schopní svoj názor nielen prezentovať, ale aj vysvetliť.(31.7.2011)

Dát mentálně postiženým spoluobčanům kameru a nechat je točit předvolební kampaně je odvaha. Dělnická strana s hláškou "Ty poputuješ... " Schwarzenberg potěšil s oplatkama a komunisti nezklamali - Redaktor: "Jsou komunisti součáští vesmíru?" Stánkaři na komunistický akci: "Jdi s tím do prdele.... Vyfič." Redaktor znova: "Jsou komunisti součástí vesmíru?" Stánkař: "Přestaň tady pištět a jdi do hajzlu! " Redaktor: "Tak mi neříkejte, to mi vadí." Stánkař: "Tak jsi do prdele, když ti to vadí..." Redaktor: "Dobře..." Tak nevím jestli je to k pláči, nebo k smíchu.(12.5.2016)

• - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)