Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

Earthlings, who are you voting for?

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Aleš Koudela

Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

Výborný námět, který je věrně přenesen do výsledného filmu. Krásný důkaz o tom, že hendikepovaní lidé mají často mnohem objektivnější a pochopitelnější názory, než lidé, kteří se považují za zcela normální. Akorát místy je lehce na pochybách, zda je dokument zcela objektivní, zejména co se týká mítinků politických stran. *** Ve zkratce: Pozemšťané, správná volba.(21.3.2011)

LFŠ 2011 ... Ohromná sranda, občas trochu na úkor mentálně postižených, ale to snad nevadí. Na celém - vskutku unikátním - dokumentu bylo asi nejpůsobivější, že ukázal na "retardech", že smýšlejí v podstatě stejně jako většinová populace ČR s tím rozdílem, že zmínění aktéři umí své názory aspoň celkem jasně a hlavně upřímně zformulovat. Rozhodně sofistikovaněji než volič KSČM pokřikující cosi o Baníku a Pyče. :)(2.8.2011)

• Gulde

Totál sračka! Banda postiženců nevědomky dobře posloužila svému účelu, který jim byl přidělen - posilovat stereotypy vůči politickejm stranám, samozřejmě ve prospěch jedněch a naopak proti jinejm. Pozlátko tomu měla dát ta "vtipnost" a roztomilost oněch retardů, která ale na mě působila naopak hodně tragickym dojmem. Ale co jsem si z tohohle dokumentu odnesl za poznatek? Že volby jsou soutěž založená na tom, že vyhraje ten, kdo nabalí na svou stranu co nejvíc idiotů, na to jsem si už tak nějak zvykl Ale že vývoj státu určujou i tyhle retardi?... Ale když tu tak koukám, jaký má tohle hovno hodnocení, neni to zas tak překvapující.(14.9.2013)

Výborný námět. Lidé s mentálním postižením zkoumají naší politickou scénu těsně před volbami. Nic nedovede politiky vyvést z míry víc, než prosté otázky, o nichž si každý myslí, že na ně každý zná odpověď. Navíc sympatické zahrávání si s mimozemskou sférou, když se jeden z aktéru ptá kolemjdoucích, kdo z politiků je největší mimozemšťan, když v tom se za ním na celoplošné obrazovce zjeví mistr Paroubek. Milé, vtipné, vede k zamyšlení. Škoda, že některým politickým stranám nebylo věnováno zrovna příliš prostoru, v němž by se mohli ukázat v ostřejším světle.(7.11.2010)

• - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)