Pozemšťané, koho budete volit? (TV film)

Earthlings, who are you voting for?

(festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 30 min

Aleš Koudela

Svou zábavností, upřímností a "jiným pohledem" mě tento dokument naprosto odrovnal. Tleskám tvůrcům/vystupujícím, odvedli skvělou práci, protože nám představili politiky a jejich voliče z jiného úhlu. Tohle není politická agitka, byť nejlépe z toho vyšly pravicové strany. Naopak voliči komunistů se projevili, jak jinak, jako totální burani...(9.2.2011)

LFŠ 2011: Netušil som, že ide o komediálny dokument. Výsledok ma naozaj prekvapil. Za všetkou tou srandou a vtipmi sa skrýva niekoľko faktov: 1) Ľudia (v zmysle celej spoločnosti) sú tupé ovce a nechajú sa ovplyvniť napríklad aj tým, že politik príde do ich dediny. 2) Komunisti uviazli rovnako ako ich ideológia kdesi v minulom storočí. Len tak je možné vysvetliť ich primitívnosť a aroganciu zobrazenú v tomto filme. 3) Ľudia sa boja verejne vysloviť a obhájiť svoj vlastný názor. Dosť smutné na to, že je dvadsať rokov od revolúcie. Herci s mentálnou poruchou boli schopní svoj názor nielen prezentovať, ale aj vysvetliť.(31.7.2011)

Výborný námět, který je věrně přenesen do výsledného filmu. Krásný důkaz o tom, že hendikepovaní lidé mají často mnohem objektivnější a pochopitelnější názory, než lidé, kteří se považují za zcela normální. Akorát místy je lehce na pochybách, zda je dokument zcela objektivní, zejména co se týká mítinků politických stran. *** Ve zkratce: Pozemšťané, správná volba.(21.3.2011)

Místy úsměvné a vtipné. Štáb lidí s mentálním hendikepem obráží předvolební mítinky a přemýšlí koho budou volit. Ptají se všech kolemjdoucích koho budou volit a to včetně politiků. Nejlepší otázka "Kdo z politiků je největší mimozemšťan ?", která se opakuje celým dokumentem a místy působí hodně komicky např. na pozadí velkoplošné projekce Paroubka. V dokumentu je však některým politickým stranám věnováno málo času. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

Doufám, že si na základě tohoto dokumentu voliči uvědomí, koho vlastně volí. Abych to shrnul. Nejlépe co se týče vystupování dopadla ODS, Vandasův sbor mě překvapil, že od něj nedošlo k žádné agresy. Zato KSČSSD se zase ztrapnila. Nicméně je přesně vidět rozdíl mezi voliči "normálních stran" a voliči komunistů. Paroubek už je jen taková třešnička na dortu, pardon, na hovnu.(10.6.2011)

• - Ocenění na MFDF Jihlava : Cena diváků. (mr.filo)