Hrdina príbehu prichádza na rodný majer, kde v povojnových časoch vášnivo bojoval za socialistickú orientáciu našej dediny - aby tu dnes presadil a realizoval odvážny projekt poľnohospodárskej veľkovýroby. V konfrontácii spomienok a prítomnosti sa vo filme vynára myšlienka, že skutočne pokrokový - tvorivý človek sa nesmie poddať únave, spokojnosti s dosiahnutými výsledkami, ale vždy musí nekompromisne bojovať proti pohodlnosti, životnému rutinérstvu. (oficiální text distributora)

klúčik

Tento televízny film nám pripomína budovanie socialistickej dediny. Mladí ľudia sa pustia do boja za lepší zajtrajšok. V hlavnej postave vidíme A.Mojžiša, ktorý prichádza do rodnej dediny a spomína na minulosť. Jeho mladšie "ja" hrá O.Pavelka.Vo filme ma zaujali ma tie parné traktory, tie boli fakt úžasné!!! Film hodnotím ako priemerný 45%. ()

ArthasKarfa

Docela zajímavý snímek o jedné vesnici na začátku nové doby po skončení 2. světové války, možná trošku netradiční, impulzivní a radikální. Výborný Ondřej Pavelka, škoda jen, že jeho Slovenštinu museli nadabovat. Jinak moc dobře je zpracovaná scéna s oráním na parních lokomotivách. ()

jan72

Naozaj zaujímavé boli dve parné lokomobily pomocou ktorých orali. Ktovie či sa tieto stroje zachovali dodnes. ()

Hombre8

Divocí lidé, divoká doba. Tyhle retroperspektivní filmy Slovákům jdou. A Pavelkovi se ve slovenských filmech dařilo. I přes "bolševický" podtext dobrý film. ()