Kocour v botách

The True Story of Puss'N Boots

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie, 2009, 80 min

• MartinezZ

17.11.2010 ~ Amerika své 3D více méně pokořila a už si s touto technologií může vyhrávat jako zběhlý profík. Ostatní filmaři v ostatních zemích ale nemají takové možnosti a tak si s 3D snaží hrát po svém. Pomalu, jednoduše, levně. Bohužel prozatím i dost blbě. Zatím se mi do rukou dostaly dva takovéto technologické testy výdrže diváka. Jeden jak druhý byl katastrofou. ~ Tím prvním zjevením byl pokus z českých luhů, hájů, putyk a ToiToiek - Kozí příběh. Nebyl nijak zajímavý, nijak hezký a namísto vtipem sršel trapností, nechutností, nedodělaností a nedomyšleností. Něco podobného, takřka skoro na chlup, se jali odzkoušet i filmaři z tzv. romantické Francie. Ačkoliv se jedná o dvě díla ze dvou různých zemí různých kultur, oboje stojí za prd, velebnosti. Bohužel pro Kocoura, na rozdíl od Kozy jsem tohle ani nedokoukal, resp. ne celé. Musel jsem přeskakovat po úvodních cca. 15 minutách, protože bylo jasné, že je to to stejné, jako právě 'Kozí příběh'. Tedy divná plovoucí animace "ála Polda 5", panďuláci hnusní (včetně princezny - o slečnách, dívkách, paních i dámách jen v dobrém, ale tohle se fakt nepodařilo, stejně jako s Mácou v 'Kozím příběhu'), Jedině kocour byl jakž takž koukatelný. Vtipů jsem moc nepostřehl, ačkoliv bylo z některých scének jasné, že by se mělo o vtip jednat, jen nebyl vtipný. Díky Bohu chyběly nechutné "kozí" trapnosti, ale příběh stál i tak za prd. Jde o zkopírovaný příběh Kocoura v botách, proti tomu žádná, ale je to protkáváno rádoby modernou, což se sem absolutně nehodí. Princezna je blázen do tančení a to tak velký, že má v zámku i svůj vlastní sál a po večerech chodí trsat do hospody ožralům (už tam chyběla jen tyč). Bohužel dohromady s nepovedenou animací jde o další a navíc nechtěný nevtipný vtip. V průběhu příběhu i během tanečních "kreací" je děj doprovázen francouzsky nazpívanými více či méně známými písničkami, které se sem ale zase nehodí, jsou tu naprosto zbytečné a v příběhu totálně nepodstatné. Jen se tím podtrhuje pitomost a lacinost celého animáku. Mladší publikum by tuhle koninu mohlo ještě nějak "akceptovat", ale byla by to ztráta času. Jděte raději ven, s kamarády, drahou polovičkou, dětmi, v jakémkoliv počasí, byť sebehnusnějším, stále to tak bude lépe ztrávený čas. ~ Vždyť podobnou animaci měla už Karcoolka a i když to nebylo nic objevného, alespoň to mělo nějaký náběh na vtip a humor a nějaký, na hlavu postavený, příběh, tak proč něco tak ulítlého nešlo udělat i tady?(20.4.2011)

• pepa3rd

Nuda, nuda a zase nuda. V podstatě si o tomhle filmu myslím skoro to samé co o Kozím příběhu. Podobná animace, podobně praštěné, podobně nudné, hrozné pseudomoderně historické vsuvky, jen tu naštěstí chybí nechutné "vtipy". Konec jsem už popoháněl víc, než je zdrávo, takže na druhou hvězdu nedosáhne. Kdyby tuhle pohádku natočili v klasickém pojetí (na které jsem se těšil), nechybělo by mnoho a jsme s hodnocením rázem někde jinde. 30 %(10.11.2010)

• Avarga

Akorát jsem to dokoukal, protože ležím doma se zápalem plic... Musel jsem tento film několikrát stoupnout a řádně se nadechnout, protože tahle mega prasárna mi dosti přitížila. Celý film je jedna katastrofa vedle druhé. Grafika je nehorázně odporná, postavy dementní až skoro debilní, příběh je postižený, dialogy jsou jak po mrtvici a hlavně.... ALE HLAVNĚ hudba! Ty wole, jak ta pitomá kr*va zpívala v tý hospodě... to sem stopnul asi 12x, abych to rozdejchal. Jenom zhulený a nebo totálně ožralý jedinec je schopen hodnotit tento blivajz více jak jednou hvězdičkou. Vidím tu dokonce, že tu někdo dal 5 hvězd. Tobě radím, aby si už nikdy nekombinoval LSD, Vodku, Marihuanu, Hašiš, Perník, Kokain, Crack, Rohypnol, Ferneta, Rychlý špunty a Pervitin dohromady. Ty si se snad zbláznil ne??????(31.5.2012)

• oveckaoa

No že by mě to nějak nadchlo nemůžu teda říct. zaregistroval jsem 2 dobré hlášky a scény (Nemám rád mladé lidi protože jsou mladí a tobě že je kolik :-)) a Pozvěte jen Vašeho bratra vy 2 můžete jít taky s naším hnusným komorným No je opravdu hnusný :-) ) Písně jsou zde samé covery jen v francouzštině a moc opodstatnění tam pro nich teda nevidím přišly my tam zbytečné.(6.11.2010)

• Jezinka.Jezinka

Originálně pojatá hudba by vyzněla podstatně lépe, kdyby princezna uměla zpívat. Angažovat do role zpívající tančící princezny někoho s hlasem dabérky v originále, byl nápad hodný vyšinuté mysli pana komořího. Taneční kreace téhle milovnice hudby a tance byly na stejné úrovni. Její vlnění a pohyby končetin připomínaly tanec ještě méně, než vlnění chapadel lidožrouta. Mlynář Petřík z toho vychází podstatně lépe a kocour samotný byl relativně roztomilá figura. Nemyslím, že by se tohle mohlo líbit dětem. Je to tak nekonzistentní, že se ztrácí i předlohy znalý dospělý.(6.8.2016)