Gümüş

• Slovensko V objatí hodvábu
Telenovela
Turecko, (2005–2007), 150 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Kemal Uzun

Hudba:

Cem Erman

Songül Öden, Kıvanç Tatlıtuğ, Güngör Bayrak, Ekrem Bora, Serdar Orçin, Ayça Varlıer, Sevinç Gürşen Akyıldız, Kayra Simur, Elif Akşar, Barış Bağcı (více)

Série(3) / Epizody(100)

Jedného dňa sa život pôvabnej, láskavej a jednoduchej vidieckej dievčiny Gümüš (Songül Öden) nečakane zmení – v ten deň sa totiž dozvie, že si ju bohatá istanbulská rodina Šádolu vybrala za manželku pre dediča rodinného impéria, problémového fešáka Mehmeta (Kıvanç Tatlıtuğ)! No a keďže tohto krásavca Gümüš už od detstva ľúbi, nenašli by ste v tej chvíli šťastnejšej ženy nielen v Turecku, ale hádam i na celom svete! Jej úprimnú radosť však pomerne rýchlo zhatí poznanie, že jej manželstvo sa nezrodilo pod šťastnou hviezdou... Mehmet je totiž od smrti bývalej priateľky Nihan (Hilal Uysun), s ktorou dokonca čakali dieťa, zlomený muž, ktorý sa odmieta opäť zaradiť do života a cielene sa vyhýba akémukoľvek zblíženiu, nieto ešte láske! Navyše systematicky pracuje na zničení seba samého – spíja sa, stretáva sa s nesprávnymi ľuďmi, necháva sa vyprovokovať k bitke... Jeho milujúci starý otec, mocný a vplyvný Mehmet Fikri Šádolu (Ekrem Bora), sa už vnukovmu trápeniu nemohol len tak nečinne prizerať a rozhodol sa ho, hoc aj proti jeho vôli, zachrániť pred ním samým. Práve preto mu vybral za manželku Gümüš, o ktorej bol od počiatku presvedčený, že je preňho tou najvhodnejšou životnou družkou. No hoci sa starý múdry muž nemýli, primäť oboch mladých manželov k šťastiu nebude ľahké, práve naopak – Mehmet je totiž zo svojej svadby, ktorú sprevádzalo viacero dramatických okolností, veľmi nešťastný! Pretože si vzal ženu, ktorú by si sám isto-iste nikdy nevybral - a hoci je Gümüš pekná, milá a príjemná spoločníčka, jeho doráňané srdce voči nej dlho ostáva chladné... No napriek jeho odmeranosti a ponižujúcej skutočnosti, že sa jeho manželkou stala len pred ľuďmi a na papieri – nie v srdci a pred bohom -, a tiež napriek neskrývanému nepriateľstvu časti rodiny, do ktorej sa vydala, sa Gümüš nemieni vzdať viery, že jedného dňa sa jej vysnívaný sen o šťastí predsa len naplní. Je odhodlaná vypracovať sa po všetkých stránkach, čo sa týka jej fyzického vzhľadu i vzdelania, pretože neprestáva dúfať, že si získa nielen Mehmetovo priateľstvo, rešpekt a obdiv, ale i to, po čo túži najviac – jeho lásku...! (oficiální text distributora)

TheDarKnig odpad!

viděn jeden díl, který trval asi 4 hodiny (pojetí času zde opravdu není takové, jako normálně), celou dobu jsem umíral, bud smíchy nebo pláčem a říkal jsem si proč? Díl byl vůbec poslední díl celé telenovely, ale samozřejmě to vůbec nevadilo. Celou dobu jsem se modlil, at tam někdo umře, že pak dám v klidu i hvězdičku jako odměnu.... A pak jak začal ten nekonečný epilog plný blábolů o plynutí času a povahovém dospívání, ale to jsem už jen rezignovaně zíral a ani moc nevnímal. Umřelo mi nějakých pár milionů buněk, ale ok, hlavně, že jsem to přežil. Humus ()

AxelWers

Oh Alah, Alah. Tuctová telenovela akých sú milióny, ale dal som 2* za pekné prostredie Bosporského prielivu, cez ktorý som mal česť sa preplaviť. ()

krapek odpad!

Smrť všetkým Tureckým huslistom, klavíristom a gitaristom! Aby ich porantalo aj s tými ich geniálnymi slučkami. Normálneho človeka to po polhodine prestane baviť a po hodine ho to začne nenormálne srať. O obrazovej časti vám nič nepoviem, na ušiach nemám oči (vďaka Bohu). ()

cobraSK odpad!

Nenadávajte na Televízie, že vysielajú tieto sračky. Televízie sledujú len svoj business a snažia sa zabezpečiť vysokú sledovanosť. A Slovák je dostatočný debil, aby takéto zhovadilosti každý deň sledoval. ()