Gümüş (TV seriál)

Telenovela

Turecko, 2005, 200x43 min

Kemal Uzun

Cem Erman

Songül Öden, Serdar Orçin, Dilek Serbest, Baris Bagci, Kivanç Tatlitug, Tarık Ünlüoğlu, Kamil Güler, Laçin Ceylan, Emre Karayel, Sebahat Adalar, Çiğdem Batur, Hikmet Karagöz, Halil Kumova, Erdal Cindoruk, Ayla Arslancan, Ayça Varlıer, Ömer Güney, Arzu Budak, Arzu Yanardağ, Cüneyt Şen, Soydan Soydaş, Ece Çeşmioğlu, Kemal Danacı, Uğur Aslan, Muhammet Ali Tuncer, Erdoğan Tutkun, Sercan Gidişoğlu, Tevfik Yapıcı, Hilal Uysun, Kaya Erdaş, Funda İlhan, Türkan Kılıç, Bülent Onur, Engin Yüksel, Alper Düzen, Serdar Çakmak, Gülenay Kalkan, Tolga Öztürk, Bilge Parlak, Halil Günbeyi, Ahmet Bilgin, Seda Kement, Arda Karapınar, Sevgi Sarıkaya, Sibel Türkoğlu, Cansın Özyosun, Merve Tutkun, Asya Derya, Kamuran İnselel, Hikmet Akay, Azel Salman, Erdal Güner, Meltem Ören, Murat Onuk, Abdullah Toprak, Nigar Alkan, Burhan Topkaya, Füsun Erbulak, Bahar Ön, Tayfun Eraslan, Zeynep Kaçar, Yeliz Başlangıç, Kayra Simur, Faik Ergin, Tibet Töre, Cemal Gürsoy, Nilay Olcay, Güngör Bayrak, Koray Nizamoğlu, Sema Mumcu, Sevinç Gürşen Akyıldız, Dilek Yorulmaz, Murat Yapıcı, Türkan Avcı, Aliye Uzun, Fatih Kaçan, Kardelen Bakırkan, Maşuka Altın, Serdar Saraçoğlu, Cüneyt Çalışkur, Tünay Süer, Hayri Erdem, Doğan Umut, Ekrem Bora
  • AxelWers

Oh Alah, Alah. Tuctová telenovela akých sú milióny, ale dal som 2* za pekné prostredie Bosporského prielivu, cez ktorý som mal česť sa preplaviť.(28.3.2012)

• TheDarKnig

viděn jeden díl, který trval asi 4 hodiny (pojetí času zde opravdu není takové, jako normálně), celou dobu jsem umíral, bud smíchy nebo pláčem a říkal jsem si proč? Díl byl vůbec poslední díl celé telenovely, ale samozřejmě to vůbec nevadilo. Celou dobu jsem se modlil, at tam někdo umře, že pak dám v klidu i hvězdičku jako odměnu.... A pak jak začal ten nekonečný epilog plný blábolů o plynutí času a povahovém dospívání, ale to jsem už jen rezignovaně zíral a ani moc nevnímal. Umřelo mi nějakých pár milionů buněk, ale ok, hlavně, že jsem to přežil. Humus(15.4.2012)

• Morganela

Najúžasnejšia vec, akú som za posledné obdobie videla! Počas 2-týždňového pobytu u kamaráky som sa dostala k telke a tam šiel práve tento skvost tureckej kinematrografie. Telenovelám sa už pár rokov veľmi zdarne vyhýbam (Časy vyrastania pri Milágros sú už dávno minulosťou), ošiaľ okolo Šeherezády ani nevnímam (Nevidela som ani jednu epku, yay!), no tomuto som úplne podľahla. Isteže, ako sa skončila moja návšteva, skončilo sa aj sledovanie Gümüš (Predstavte si to vyslovené tým najhorším prízvukom s monštróznym vykrútením úst). Ale tých 6 častí, ktoré som videla, sa mi navždy vryjú do pamäti. Nie je v tom nijaká originalita, nič, čo by sme predtým nevideli, žiadna inovácia. Dôvod, prečo si túto telenovelu budem do smrti pamätať, je fakt, že mi poskytla nevídanú a skutočne neočakávanú zábavu. Pretože s kamarátkou sme líhali smiechom pri kostrbatých "dialógoch", nadávali "logike" príbehu či komentovali účes hlavnej záporáčky. Boli to chvíle naplnené smiechom, zábavou, aké mi dosiaľ vari ani jedna komédia neposkytla. Kráľovsky som sa bavila. Samozrejme, treba si hneď určiť limit, koľko epizód človek zvládne pozrieť predtým, než zistí, že lobotómiu už nemusí podstúpiť, pretože nebude na čom :D.(6.9.2011)

• krapek

Smrť všetkým Tureckým huslistom, klavíristom a gitaristom! Aby ich porantalo aj s tými ich geniálnymi slučkami. Normálneho človeka to po polhodine prestane baviť a po hodine ho to začne nenormálne srať. O obrazovej časti vám nič nepoviem, na ušiach nemám oči (vďaka Bohu).(1.12.2011)

• renoarko

1 hviezda za toho blondiaka...(10.11.2011)

• - Dům, který se v seriálu objevil, byl použit i v další turecké telenovele Čas tulipánů (od. r. 2011). (fiLLthe3DD)