Mistrovský plán

Tower Heist

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $78,046,570Tržby Celosvetovo $152,930,623Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,101,532 //počet predaných kusov 255,204Tržby za predaj DVD v USA $9,788,067 //počet predaných kusov 549,751║ Nehorázna dôchodcovská sucharina, Ratner len potvrdzuje že je režisér bez lepšieho nápadu a ani rutinérský štýl mu nič nehovorí. V podstate už len pozerať sa nezáživných a prestarnutých hercov ako Matthew Broderick a Eddie Murphy bolo už čo to povedať o pokleslosti v rámci castingu. Príbeh nezáživná báchorka ako hrom a o lepší gag tu ani nezakopneme. /25%/(14.3.2012)

• Renton

Scénář: Ted Griffin, Jeff Nathanson .. Mistrovský skoro-průměr.(2.3.2012)

• Conner.s

Takovej ten film, na kterej se podíváten a hned po jeho skončení máte pocit, že jste vlastně vůbec nic neviděli. 40%(30.1.2013)

Z ukázek v kině jsem měl dojem, že to je koukatelná, vtipná vykrádačka se slušným počtem známých tváří. Ale na druhou stranu, kdy naposled natočil Murphy kvalitní film? A musím říct, že na jeho poměry to je jasně nadprůměr, "pitvořivé" a trapné scény tu skoro nejsou. Ústřední postava je spíš Stiller, takže další jistota. Taky nečekejte uragán smíchu, ale člověk se zasměje. Že celý plán je jaksi děravý se dá přehlédnout, ale zase na druhou stranu to není nijak nereálná trhlá ztřeštěnina. # příběh 6 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(11.2.2012)

• iamek

Jak mohl dopadnout snímek, kde hrajou tři zkrachovalé komediální hvězdy ( Stiller - Broderick - Murphy ) ? Ano máte pravdu. Špatně. Tower Heist neni ani akční, humor jsem taky hledal marně a krimi ? Ne. Trošku mi bylo líto Casey Afflecka, že v tomhle hnusu musel hrát. To samé platí pro Alana Aldu a Michaela Peňu. Teď jsem si uvědomil, že jsem se docela smál na úplném konci, kde je vše vysvětleno, ale tohle asi nebyl záměr.(16.12.2011)

• - Do hlavní role byli původně zvažováni Eddie Murphy a Chris Rock, protože film byl původně zamýšlen jako "afroamerická verze Dannyho Parťáků". Koncept byl ale nakonec přepracován, hlavní roli získal Ben Stiller a Murphy ztvárnil pouze vedlejší roli. Scenárista Noah Baumach postavu Joshe Kovacse upravil, aby lépe seděla právě Benu Stillerovi. (Dreadd)

• - Kvůli natáčení v letním období musela produkce scénu několikrát uměle zasněžovat. (KucC)

• - Miliardář Donald Trump poskytl filmařům k natáčení svůj Trump International Hotel & Tower, který se nachází nedaleko Central Parku. (jenik71)