Mistrovský plán

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

• JohnnyD

Ďalšia chlebovka Bena Stillera. Neviem, či som videl horší heist movie. Tak po prvé trvá 45 minút, kým sa film vôbec snaží vyzerať vtipne. A jediný komu to ako tak ide, je Eddie Murphy. To by ale nebol úplne najväčší problém. Sú tu dva väčšie a to: 1. réžia a strih - film pôsobí dojmom, akoby z neho bolo vystrihnutých aj zo dvadsať minút (často scény končia uprostred - napr. tréning na streche, alebo zase sú prazvláštno zostrihané - napr. tréning otvárania sejfu) a 2. scenár - ktorý je strašný blábol, lebo napriek prekladu filmu že "Majstrovský plán", tak určite na ňom nie je nič majstrovské a nepovedal by som, že tu vôbec nejaký plán je. Celý "heist plan" je len sled náhod a deus ex machina zvratov. A to Bret Ratner býval kedysi celkom dobrý remeselník.(15.9.2013)

Skoro se až divím tak nízkému hodnocení místních kritiků a vůbec celé té společnosti složené z různých filmových jakože fajnšmekrů zde na ČSFD. Ten film má všechno, co si tahle doba žádá. Ať už je to jednoduchý scénář, občasné humory, peníze, černocha, téma korupce, dobrou fintu, napínavou loupež, sexy FBI agentku, New York, díkuvzdání, hru na city, team docela neokoukaných herců a Bena Stillera, který stále, z mě neznámých důvodů, údajně stále válí jako z dob prvních ztřeštěných komedií typu Něco na Mary je. Nicméně, nevím, proč tak nízké hodnocení, chvílemi jsem se dobře bavil, i když mi bylo jasné, že z toho šlo vyždímat víc. Nevadí ale. Speciální jednu hvězdičku dávám pro Eddieho Murphyho. Byl opět výborný. Tahle postava by si zasloužila nějaký spin off.(13.5.2012)

• Davies182

Nebetyčná nuda (přitom kamera je bezva), pár bezvadných Eddieho hlášek, a jedna extrémně nezáživná a nezajímavá zlodějská akce nakonec. Nic víc se z tohohle komediálního výkvětu, do kterého jsem bůh ví proč vkládál obrovské naděje, zapamatovat nedá. A už mě vážně unavuje, jak se v každém filmu s Benem Stillerem musí zákonitě objevit několik trapných dialogů o šourcích a vaginách.(13.11.2011)

• tron

Hm, komédia, ktorá nie je skoro vôbec vtipná (až na dialóg o lesbách). Je to asi taká komédia, ako preventívna návšteva zubárky. Síce viete, že ak aj vám niečo nájde, nebude to hneď „opravovať“. Dá vám termín o niekoľko dní/týždňov neskôr. Ale aj tak. Fádna vizuálna stránka, mimoriadne rutinná réžia, nezáživní herci v čele s Benom Stillerom, Eddiem Murphym a (preboha!) Matthewom Broderickom (?????), nelogické kraviny, nesympatický Alan Alda, blbý scenár... no proste je toho dosť, ale nič z toho nie je príliš pozitívne.(26.1.2017)

• Lacike

Ze vraj komedia. A kde sa stratili vtipy? Tym nemyslim kvalitne vtipy, ale aspon nejaky naznak o vtip. Proste z tohto hladiska tu nic nie je. Celu dobu sa zapletka snazi tvarit seriozne, ale nie natolko, aby sa to dalo oznacit za dramu. Je to len vlazne monotonne nic bez spadu alebo akychkolvek emocii. Az v poslednej tretine, kedy sledujeme samotnu lupez, tak to zacne byt aspon trochu napinave. Sice su vam postavy stale uplne ukradnute, ale aspon ste zvedavi ako ta lupez dopadne. Len vdaka tejto casti si film u mna horkotazko vybojoval 2*. Celkovo sa jedna o velke sklamanie najmä kvôli Ratnerovi, ktory sice nikdy nebol nejaky vynimocny reziser, ale komedie mu skoro vzdy sli. P.S. Comeback Eddie Murphyho sa stale nekona. Sice nepredvadza nic tak trapne ako v Norbitovi a spol., ale ani nie je nijak zabavny. Je len nudny rovnako ako cely film. 4/10.(15.2.2012)

• - Zloděj Slide (Eddie Murphy) uzavře v bývalém domě pana Fitzhugh (Matthew Broderick), šéfa Simona (Judd Hirsch), a pustí velmi hlasitou hudbu. Když se však hrdinové snaží dostat auto do stejného bytu, hudba nehraje. (ricky4)

• - S nápadem na natočení snímku příšel Eddie Murphy. (KucC)

• - Auto, které se tváří jako Ferrari Lusso, je ve skutečnosti podstatně upravené Volvo 1800. Celkově byly pro film vytvořeny dvě. (KucC)