Mistrovský plán

Tower Heist

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

Od Tower Heist čekal každý víc, než se mu ve výsledku dostalo. Ostatně čekat, že tohle bude jedna z těch lepších komedií je pochopitelné, už jen dle obsazení a reřiséra. Jenom by ten scénář nesměl být tak kostrbatý a nezáživný, za tohle bych scénáristu pověsil do průvanu, že zahodil takovýhle potenciál. Koukat se na to dá a závěrečná část má i co do sebe!(12.3.2012)

• M.a.t.t.

Tentokrát to Ratnerovi tak úplne nevyšlo a to ma viaceré jeho filmy dokázali osloviť. Ťažko však zvaľovať vinu len na neho, s takým scenárom by to mal ťažké hocikto. Relatívne sympatická zostava nestačí, kde nie sú hlášky, zmysluplný dej či lúpež, ktorá by prevedením skutočne stála za to, tam sa len ťažko zrodí kvalitný žánrový film. Nevadí mi pritom, že Tower Heist osciluje medzi komédiou a vážnejším filmom ale to, že ani v jednom z toho poriadne nefunguje.(11.2.2012)

• mcb

Nejenom, že je to dementní jako naprostá většina posledních amerických komedií, ono je to i neskutečně nudné a nezajímavé. Kombinace "vážného" sociálního příběhu a snahy o ukrutně vtipnou verzi Dannyho parťáků vůbec nefunguje. Ratnera jsem nikdy nepovažoval za dobrého režiséra (ani X3 mi tep nezvedlo), po tomhle ho budu mít zapsaného jako unylého rutinéra, který chce rychle bez zápalu odtočit a jít domů (vlastně se ani nedivím, že Oscarovou show přenechali někomu jinému). Víceméně to režii ani nepřipomíná. A navíc - to strašné obsazení složené z největších hereckých odpadlíků poslední doby! Murphy si bude muset na svůj "comeback" ještě chvíli počkat, klišovitá role uřvaného černocha mu k tomu jistě nepomůže. P.S. Pokud scenárista zamýšlel, jak nám ukázat ukázkově nefunkční komedii, opravdu se mu povedl jeho mistrovský plán.(12.2.2012)

• Gary

Tak špatné vedení herců (RATNER NO MORE!!!), načasování a vystavění filmu jsem zase dlouho neviděl. Hlavní postava absolutně nezajímavá, zábava či snad dokonce humor se jaksi nedostavili (RATNER NO MORE!!!) a já zase promarnil hodinu a půl života nad nevtipnou komedií se znuděným Stillerem a nevyužitým Murphym (zbytek obsazení je úplně zbytečné jmenovat kromě Alana Aldy, který hraje sympaticky jako vždy, ale bohužel ve špatném filmu). RATNER NO MORE!!!!!! Upřímně se víc zasměju při Zamilovaném profesorovi 2, i kdybych si ho pustil třikrát za sebou.(11.12.2011)

• Gilmour93

Kovaksova skoro jedenáctka amatérů proti defraudantovi s tváří vetchého Hawkeyeho Pierce. Kofein proti Ratnerovi. Power Heist. Bralo mi to sílu, že bych v rukou neudržel ani zlatý disk od Ferrari.. U komedie až zarážející nepřítomnost humoru, mizerná práce s herci (především u vážnějších scén) a díky slabému scénáři a kruté předvídatelnosti jen opravdu stopové množství napětí. Osobně by mě zajímalo, komu z producentské obce Brett pronajal své mezihýžďové prostory, že dostává opakovaně(!) šanci prokázat svůj talent k vytvoření díla, co je sice vizuálně vyleštěné, ale má účinky Rohypnolu.. Velká škoda, že Gabourey Sidibe nedotáhla své dvojsmyslné sexuální narážky až do konce - z Eddieho by totiž vytekla jen zelená voda..(2.4.2013)

• - Produkce najala Jeffa Sitara, osminásobného světového šampiona v otevírání sejfů, aby naučil Gabourney Sidibe pracovat s nástroji. (Dreadd)

• - Slide (Eddie Murphy) nosí hodinky značky IWC Aquatimer Chronograph. (dyfur)

• - Zloděj Slide (Eddie Murphy) uzavře v bývalém domě pana Fitzhugh (Matthew Broderick), šéfa Simona (Judd Hirsch), a pustí velmi hlasitou hudbu. Když se však hrdinové snaží dostat auto do stejného bytu, hudba nehraje. (ricky4)