• VojinRyan

Myslel som si, že to bude lepšia komédia. Najviac ma prekvapil asi výkon Eddieho Murphyo. Po dlhej dobe mal aspoň nejakú lepšiu postavu, aj keď vám počase lezie na nervy.. Ale ako celok my to vôbec neprišlo ako komédia. Ratner je známy tým, že komédie vie točiť ale tento počin mu dva krát nevyšiel. Solidných 35% - 2*.(10.2.2012)

• Lacike

Ze vraj komedia. A kde sa stratili vtipy? Tym nemyslim kvalitne vtipy, ale aspon nejaky naznak o vtip. Proste z tohto hladiska tu nic nie je. Celu dobu sa zapletka snazi tvarit seriozne, ale nie natolko, aby sa to dalo oznacit za dramu. Je to len vlazne monotonne nic bez spadu alebo akychkolvek emocii. Az v poslednej tretine, kedy sledujeme samotnu lupez, tak to zacne byt aspon trochu napinave. Sice su vam postavy stale uplne ukradnute, ale aspon ste zvedavi ako ta lupez dopadne. Len vdaka tejto casti si film u mna horkotazko vybojoval 2*. Celkovo sa jedna o velke sklamanie najmä kvôli Ratnerovi, ktory sice nikdy nebol nejaky vynimocny reziser, ale komedie mu skoro vzdy sli. P.S. Comeback Eddie Murphyho sa stale nekona. Sice nepredvadza nic tak trapne ako v Norbitovi a spol., ale ani nie je nijak zabavny. Je len nudny rovnako ako cely film. 4/10.(15.2.2012)

• SaNcHeZ_cz

Brett Ratner strikes again! Předsudky stranou, Mistrovský plán je hodinu a třičtvrtě dlouhá šílenost, která se vás bude snažit bezvýsledně přesvědčit o faktu, že je zábavná. Jediné o čem vás ale dokáže přesvědčit je fakt, že Eddie Murphy je dávno odepsaný, Matthew Broderick je na tom podobně a o zbytku ani nemluvě. Pokud nevolíte film jen jako kulisu, doporučuji sáhnout po něčem jiném, zde hrozí poškození mozku.(15.2.2012)

Z ukázek v kině jsem měl dojem, že to je koukatelná, vtipná vykrádačka se slušným počtem známých tváří. Ale na druhou stranu, kdy naposled natočil Murphy kvalitní film? A musím říct, že na jeho poměry to je jasně nadprůměr, "pitvořivé" a trapné scény tu skoro nejsou. Ústřední postava je spíš Stiller, takže další jistota. Taky nečekejte uragán smíchu, ale člověk se zasměje. Že celý plán je jaksi děravý se dá přehlédnout, ale zase na druhou stranu to není nijak nereálná trhlá ztřeštěnina. # příběh 6 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(11.2.2012)

Okamžitě po skončení filmu jsem přemýšlel, jestli se mně film vůbec líbil nebo jestli jsem akorát nebyl rád, že po dlouhé době vidím v jednom filmu herce, které mám z mládí moc rád, což ale částečně mohlo přebít kvality filmu. Řeč je hlavně o Eddie Murphym, který mě po hodně dlouhé době konečně v nějakém filmu zase docela pobavil. A to je co říct, když si uvědomím, že je tady na něj ve zdejších komentářích spíš nadáváno. Ale stejně i Alan Alda, Ben Stiller, Matthew Broderick nebo Téa Leoni. Tohle setkání bylo hrozně fajn. Škoda, že film byl natočenej neuvěřitelně jalově. To ale upřímně vůbec nechápu, protože Brett Ratner není žádnej béčkař. Příběh byl ale ze začátku hrozně nudnej, ve chvíli, kdy se objevil Eddie Murphy, se trošku oživil a hudba, ta byla naprosto příšerná. Jak z nějakýho lacinýho porno filmu. Kolikrát jsem si říkal, proč ten film, když už mají takové herce pohromadě, nenatočili pořádně. Je to hrozná škoda. Z toho totiž pramení i skutečnost, že já vlastně nevěděl, jak ten film mám hodnotit. Nakonec ale vyhrál fakt, že jsem ty herce po dlouhé době zase mohl vidět nad skutečností, že tenhle film se fakt moc nepředvedl.(24.7.2012)