Mistrovský plán

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

• Gilmour93

Kovaksova skoro jedenáctka amatérů proti defraudantovi s tváří vetchého Hawkeyeho Pierce. Kofein proti Ratnerovi. Power Heist. Bralo mi to sílu, že bych v rukou neudržel ani zlatý disk od Ferrari.. U komedie až zarážející nepřítomnost humoru, mizerná práce s herci (především u vážnějších scén) a díky slabému scénáři a kruté předvídatelnosti jen opravdu stopové množství napětí. Osobně by mě zajímalo, komu z producentské obce Brett pronajal své mezihýžďové prostory, že dostává opakovaně(!) šanci prokázat svůj talent k vytvoření díla, co je sice vizuálně vyleštěné, ale má účinky Rohypnolu.. Velká škoda, že Gabourey Sidibe nedotáhla své dvojsmyslné sexuální narážky až do konce - z Eddieho by totiž vytekla jen zelená voda..(2.4.2013)

• Driss

Mistrovský plán je opravdu mistrovské dílo, je totiž jediná komedie, ve které není nic natolik vtipného, abyste se aspoň v duchu zasmáli. Nosatej Beník se obalil hordou hvězd a nepočítal s tím, že kvantita není rovnou kvalita a je potřeba i dobrého scénáře. Vietnamský veterán sice hraje burzovní svini skvěle a Peňa s Affleckem dělají super křoví. Jenže nejvíc záběrů je na vyšeptanou hvězdičku, která v poslední době hraje v samých "píp"ovinách a nevím, jestli budu mít chuť se ještě na nějaký jeho film podívat.(6.4.2012)

Problém tohoto filmu je, že jsem čekal trochu něco jiného a dotaženého. A co jsem čekal nejvíc byl návrat Eddie Murphyho z totálních sraček, což se tak trochu stalo, ale ne tak jak jsem doufal. Bylo ho tam prostě strašně málo, ale lepší to už asi nikdy nebude, takže si do budoucna nebudu už dělat plané naděje. Film nefunguje jako celek a někdy ani jednotlivé kousky skládačky vůbec nefungují. Nemá to tu správnou gradaci, vše je jen po povrchu a celý heist je úplně na hovno.(13.11.2011)

Hodně pohodová oddechovka. Nic náročného, ani nějak extra bezvadného, ale ani žádný propadák. Prostě vcelku zábavný film obsazený slušnou plejádou známých hereckých tváří. Nejvíce mě od tohoto odrazoval Ben Stiller, ale zde působil poměrně dobře, žádné přihlouplé nesmysly, ale snaha vypadat aspoň trochu seriozně, koukatelně. Líbila se mi Téa Leoni, ale ta asi snad pokaždé, přestože v roli agentky FBI to bylo takové strojené. Eddie Murphy mě mile překvapil, v psoeldní dekádě to z jeho strany bylo dosti slabé. S postavou v tomto filmu se vypořádal na můj vkus více než slušně. Navíc k tomu hrála fajn hudba, sice taková kopírovačka z obdobně laděných filmů, seriálů, ale byla fajn. Jako komedie kde by se měl člověk řehtat mi to nepřišlo, ale i tak jsem se po celou dobu u filmu příjěmně bavil a odreagoval se. 6/10(10.11.2013)

Reziser Brett Ratner ma celkom slusne skusenosti s akcnymi komediami, ved natocil vsetky KRIZOVATKY SMRTI (1998, 2001 a 2007) s Jackie Chanom a s Chrisom Tuckerom alebo aj REC PENAZI (1997) s Charlie Sheenom a taktiez s Tuckerom, tak som predpokladal i na zaklade traileru a zvucnych mien ako Stiller a Murphy, ze to bude tiez poriadna komedia k popukaniu, ale netreba sa zmiest. Pokus alebo snaha o humor tu sice bol, ale bolo ho prilis malo, alebo to nevyslo a namiesto toho, aby som sa na Eddiem nasmial, tak mi skor jeho povaha liezla na nervy a ani Stiller mi tentokrat tak smiesny neprisiel. Takze ak by ste ocakavali perfektnu komediu, tak pri tejto by som vas radsej varoval, aj ked to nebolo nudne a zivotunebezpecna kradez auta stoji za to vidiet :-) Okrem komedii natocil reziser aj thriller CERVENY DRAK (2002) s Edwardom Nortonom a s A. Hopkinsom o Hannibalovi Lecterovi alebo aj tretich X-MENOV: POSLEDNY VZDOR (2006). _________ Ben Stiller - (Josh Kovacs) +++ Eddie Murphy - (Slide) +++ Casey Affleck - (Charlie) +++ Alan Alda - (Arthur Shaw) +++ Matthew Broderick - (Mr. Fitzhugh) +++ Stephen Henderson - (Lester) +++ Judd Hirsch - (Mr. Simon) +++ Téa Leoni - (Agentka FBI Claire Denham) +++ Michael Peña - (Enrique Dev’Reaux) +++ Gabourey Sidibe - (Odessa) +++ Produkcia: Brian Grazer, Eddie Murphy +++(13.11.2011)