Cena za lidskost (TV seriál)

• Kanada

Being Human

Being Human

Horor / Fantasy

Kanada / USA, 2011–2014, 52x45 min

Pierre Jodoin

FM Le Sieur

Sam Witwer, Meaghan Rath, Sam Huntington, Mark Pellegrino, Kristen Hager, Terry Kinney, Jason Spevack, Cindy Sampson, Angela Galuppo, Deanna Russo, Jay Baruchel, Dichen Lachman, Kyle Schmid, Robert Naylor, Natalie Brown, Albert Kwan, Tracy Spiridakos, Sarah Allen, Alain Chanoine, Jon Cor, Catherine Bérubé, Laurence Leboeuf, Jesse Rath, Tim Rozon, Amber Goldfarb, Pat Kiely, Alexandra Ordolis, Paul Hopkins, Susanna Fournier, Anne Day-Jones, Alain Moussi, Kalinka Petrie, Stephanie Lemelin, Nastassia Markiewicz, Giles Thomas, Sean Tucker, Melissa Galianos, Kyle Breitkopf, Elliott Larson, Jake Raymond, Oluniké Adeliyi, Trevor Botkin, Graham Cuthbertson, Susan Glover, John Maclaren, Keyanna Fielding, Shawn Baichoo, Karl Werleman, Kathleen Fee, Connor Price, Kate Drummond, Jason Cavalier, Victoria Diamond, Dawn Ford, Richard Jutras, Jasson Finney, David Rigby, Bruno Verdoni, Devery Jacobs, Janine Theriault, Raphael Grosz-Harvey, Andreas Apergis, Katharine Isabelle, Vincent Leclerc, Gianpaolo Venuta, Ruth Chiang, Justin Bradley, Kyle Switzer, Marc-André Boulanger, Julia Dawi, Xander Berkeley, Amy Aquino, Alison Louder, Bobby Campo, Dusan Dukic, James A. Woods, Mylène Dinh-Robic, Helen Colliander, Lydia Doesburg, Deena Aziz, Kyle Gatehouse, Kwasi Songui, John Bregar, Ron Lea, Sergio Di Zio, Rhiannon Moller-Trotter, Amy Sobol, Kaniehtiio Horn, Vlasta Vrana, Erin Agostino, Sebastien Roberts, Chip Chuipka, Brittany Drisdelle, Richard Zeman, Sebastien Beaulac, Jessica Malka, Mark Antony Krupa, Alain Goulem, Katy Breier, Dan Jeannotte, Nancy-Ann Michaud, Eric Davis, Alex Ivanovici, Matthew Boylan, Lorne Brass, Arthur Holden, Liz MacRae, Kevin Woodhouse, Zack Peladeau, Martin Thibaudeau, Rahnuma Panthaky, Joseph Antaki, Harry Standjofski, Meghan Allen, Nick Baillie, Mike Paterson, Erica Deutschman, Kimberly-Sue Murray, Paula Jean Hixson, Nadia Verrucci, Carl Alacchi, Carlo Mestroni, Xiao Sun, Sabrina Reeves, Kimberly Laferriere, Ellen David, Izabela Daszkiewicz

Dívat se po roce na remake seriálu,to je jako mít dejavu. Boužel dávám vždy přednost UK před US, nicméně objektivně....jediné v čem je US verze lepší je asi hudba. Obsazení se mi nelíbí, obyčejní herci, ničím zajímaví. Upír v britské verzi měl rozhodně charisma a herec, který hrál vlkodlaka, opravdu vypadal jako outsider(ne příliš hezký herec, odstáté uši...), americký vlkodlak by pomalu mohl fotit reklamu na spodní prádlo....a v poslední řadě americký duch mi přijde jak slepice. Co se děje týče, ten byl stejný, takže nemám co dodat. Jediná chyba britského Human Being byla, že mě po čase začal nudit, tak doufejme, že to USA změní, na což jsou popravdě experti. Upírskou tématiku mám ráda, ale začíná toho být až MOC. Už dost prosím, ať si Nosferatu uchová důstojnost.(25.1.2011)

Už po prvním dílu mě to neskutečně chytlo. Britskou původní verzi jsem neviděla, rozhodovala jsem se do jaké verze se pustím, nakonec jsem se rozhodla pro tu kanadskou, hlavně kvůli Samovi Witwerovi, kterého znám z dosti jiných věcí, a vůbec toho nelituji. Zábavný a napínavý seriál, ve kterém jsou tři hlavní postavy, upír, vlkodlak a duch, neskutečně sympatičtí a osobně se nemůžu rozhodnou koho mám nejraději, protože všichni tři jsou dokonalý. Líbí se mi, že je to trochu jiného žánru než Upíří deníky a Pravá krev. Je to o tom jak se nadpřirozené bytosti snaží žít normální život. Jsem v půlce první série, čekala jsem jestli se můj názor nezmění, ale nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček.(19.2.2013)

3* kvůli znalosti nepřekonatelného ORIGINÁLU. Vykrádání či bohabojné kopírování vytvořeného příběhu je u američanů normální. Zvykl jsem si na to i u jiných "děl", ale zde jsem bohužel zklamán. Velkým MÍNUSEM je, že to na mě nepůsobí tak, jak bych očekával a přijde mi to jen jako (až skoro nezáživné) přepsání a přehrání toho samého s jinými herci, lehce jinak poskládanými scénami, s přidanou postavou vlkodlakovi sestry, s nastolení "amerických" upírských mýtů z předchozích seriálů = upíří hypnotizace. ..... Do kladů bych snad vypíchl postupné sledování ducha Sally, jak se snaží zhmotnit. ;-) ... Takže po 5 dílech pokračuji ve sledování. Chci vidět, jestli se v určitém místě dokáží odpoutat od originálu a pokračovat ve VLASTNÍM vyprávění osudů jednotlivých postav!(30.5.2011)

• Hapretor

Mně to přišlo nudné. Takové remcání pro "teen" diváky hlavně o vztazích a jak je to všechno komplikované. Vůbec mě to nechytlo. Jediný klad je postava roztržitého "vlkodlaka" Joshe. Nebýt jeho, ani bych se nepousmál. Suma sumárum: Málo krve, málo vtipu, málo akce a naopak hodně keců, hodně patosu, hodně nevýrazných postav. - A to ani herci/čky nebyli špatní. Dávám přednost a vřele doporučuji "True Blood". - To mě chytlo hned. Tam jediná postava není nezajímavá.(11.3.2014)

Po čtvrtém díle už vím jistě, že můžu hodnotit tak jak hodnotím. Originál z UK jsem neviděl a ani se k tomu nechystám. Naprosto mi stačí to co mám v téhle verzi. Líbí se mi lehký humor, který provází celé moje prozatimní čtyři díly. Hlavně postava Sally dává tomuto seriálu onen vtipný nádech. Ani jedna epizoda mě prozatím nezklamala, i když nebýt otevřeného konce pilotního dílu, možná bych se neodhodlal sledovat druhé pokračování, čeho bych nejspíše hodně litoval, protože bych se připravil o skvělou podívanou. Každá ze tří postav má rozběhlou svoji dějovou linii, která se postupem času stále vyvíjí kupředu.A i když jsem odkojen klasickým seriálem o upírech Buffy the vampire slayer, dokážu překousnout, že upíří chodí za dne a nic většího to s nimi nedělá. Jediné co bych možná seriálu vytkl je Joshova proměna ve vlkodlaka. Ta nepatří mezi ty nejpovedenější. No nezbývá mi nic jiného než pokračovat dál ve sledování. Což mile rád udělám. 1.SERIE: 5* 2.SERIE: 4* 3.SERIE: 5* 4.SERIE: 5*(26.10.2011)

• - Prvá séria Being Human bola uvedená v januári 2011 na americkej káblovej televízii Syfy a kanadskej Space. (Greenpeacak)

• - Beatrice (Mary Katherine Harvey) a Ramona (Helen Colliander) by mali byť identické dvojčatá, avšak Ramona má ako dieťa hnedé oči a ako dospelá modré. (Fanita)