Reklama

Reklama

Cena za lidskost

(seriál)
Z natáčení  - Meaghan Rath
Horor / Fantasy
Kanada / USA, (2011–2014)

Kamera:

Pierre Jodoin

Hudba:

FM Le Sieur

Hrají:

Sam Witwer, Meaghan Rath, Sam Huntington, Mark Pellegrino, Kristen Hager, Terry Kinney, Jason Spevack, Cindy Sampson, Angela Galuppo (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(52)

Být lidský: nikdo nikdy netvrdil, že je to snadné. Ale je vůbec možné, aby to dokázala trojice spolubydlících, z nichž jeden je upír, druhý vlkodlak a třetí duch? Tento děsivý, ale zároveň zábavný a romantický seriál sleduje, co znamená být lidský, očima těchto tří outsiderů. Válečný veterán Aidan se obětoval za své muže a stal se upírem. I po 260 letech se však stále snaží vymanit z vlivu svého mocného učitele Bishopa. Josh byl nadějný student medicíny, který musel opustit svou rodinu a vzdát se nadějné budoucnosti poté, co ho pokousal vlkodlak. A Sally, před svou smrtí šťastně zasnoubená, se proměnila v ducha. Postupně Aidan, Josh a Sally zjišťují, že život po životě nabízí víc, než si normální lidé vůbec dokážou představit. (AXN)

(více)

Videa (2)

Z natáčení  - Meaghan Rath

Recenze (29)

Vojťas 

všechny recenze uživatele

3* kvůli znalosti nepřekonatelného ORIGINÁLU. Vykrádání či bohabojné kopírování vytvořeného příběhu je u američanů normální. Zvykl jsem si na to i u jiných "děl", ale zde jsem bohužel zklamán. Velkým MÍNUSEM je, že to na mě nepůsobí tak, jak bych očekával a přijde mi to jen jako (až skoro nezáživné) přepsání a přehrání toho samého s jinými herci, lehce jinak poskládanými scénami, s přidanou postavou vlkodlakovi sestry, s nastolení "amerických" upírských mýtů z předchozích seriálů = upíří hypnotizace. ..... Do kladů bych snad vypíchl postupné sledování ducha Sally, jak se snaží zhmotnit. ;-) ... Takže po 5 dílech pokračuji ve sledování. Chci vidět, jestli se v určitém místě dokáží odpoutat od originálu a pokračovat ve VLASTNÍM vyprávění osudů jednotlivých postav! ()

venalce 

všechny recenze uživatele

Bohužel pro tenhle seriál jsem prvně viděla britskou verzi, takže mi příběhově neměl co nabídnout. O to zajímavější je srovnání postav. A nebyla jsem potěšena, Američani jsou prostě jiní a mají jiné požadavky na své seriály, ale opravdu musí každý upír připomínat Edwarda? To jinak nepoznají, že je to upír nebo co? Nehledě na to, že Bishop působí zlověstně na míle daleko, u původního Herricka se mi líbila jeho nenápadnost. Většina postav je moc archetypální, snad abychom už od pohledu poznali, co jsou zač. Až na vlkodlaka, který jako hlavní hrdina musí být atraktivní. Sorry, Joshi, ale tu ňoumovitost ti nikdo neuvěří. Já vím, že se snažili a není to špatný seriál, ale postrádá to kouzlo všednosti, kterým oplývá původní verze. Takhle je to pouhý průměr. ()

Reklama

Laerry 

všechny recenze uživatele

Už ze zásady jsem zastánce originálů, tím víc, když jde o britské sériály... ale musím uznat, že ta US verze se celkem povedla a je fajn, že je v ní vidět a cítit vlastní styl. Sice pro mě několik věcí nebude žádné překvápko, protože už z prvního dílu bylo zjevné, že se určitých linií budou Američani držet (ale ne doslovně), ale i tak jsem zvědavá, jak se s tím poperou dál. Není to tak tragické, jak by se dalo čekat. To bude i tím, že Syfy si na svých seriálech dává záležet. ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Po první sérii říkám: Chci další! Já vím že si to maximum možná nezaslouží. Strašně se mi líbí ten nápad, byť vím že není původní, originál určitě zkouknu taky, ale tohle jsem prostě viděl jako první. Takže tak. Někdo může říct, že upíři chodí za dne atp a já na to odpovídám: Seru na to. Fakt je mi to fuk, protože když se pořád budeme držet starých pravidel, tak se nepohneme z místa. Navíc nevím jak by se dnešní divák tvářil, kdyby v tom hrál Max Schreck co by hrabě Orlok, Lon Chaney jako Wolfman a nějaký ten duch, vždyť bychom se u toho posrali smíchy. Jako fanoušek Vampire the masquerade se mi hodně líbilo členění upírů, že jsou dělení na "rodiny" jež ovládají určitou oblast, jsou podřízení radě nejstarších upírů, paráda. Vlastně mi byl Aidan a celá ta upířina asi nejsympatičtější, vlkodlaci, ti jsou... No není jich prostě hodně, nemají nějakou mytologii (v seriálu). I když Josh tam samozřejmě není navíc. Ale přiznejme si, upíři jsou borci furt, kdežto vlkodlaci jsou v podstatě normální lidi, jen jednou za měsíc se promění a to navíc nemůžou ovládat, takže to mají fakt úplně na hovno:-) Sally... Sally mi tam ze začátku přišla taková mimo dění. Poté ale co se vyjevilo co je Danny zač a tap, tak se mi líbila i její "dějová linka". Co říct závěrem, zasmál jsem se, občas měl skelné oči, občas trnul napětím, leknul se, skvělé. Navíc, překvapila mě poměrně (ne tv seriál) krvavost. Jako není to žádné gore, ale aspoň je vidět, že to není pro děti. Navíc v tom přeci umírají děti a to se ve slušných filmech a seriálech neděla. S napětím očekávám druhou sérii! (A čekání si možná zpříjemním shlednutím původního seroše) ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Remaky veľmi nemusím, navyše seriály typu True Blood, Vampire Diaries a pod. ma nudili k smrti, preto som si myslel, že Being Human bude pre mňa len stratou času ... stal sa však presný opak! Kanadská verzia britského seriálu ma jednoducho dostala, srší vtipom, napätím, krvou, romantikou a všetko to dohromady funguje presne tak ako má! Seriálové prekvapenie roku 2010. / Season 1 = 4* / Season 2 = 4* / Season 3 = 3* ()

Galerie (256)

Zajímavosti (3)

  • Prvá séria Being Human bola uvedená v januári 2011 na americkej káblovej televízii Syfy a kanadskej Space. (Greenpeacak)
  • Beatrice (Mary Katherine Harvey) a Ramona (Helen Colliander) by mali byť identické dvojčatá, avšak Ramona má ako dieťa hnedé oči a ako dospelá modré. (Fanita)

Reklama

Reklama