Cena za lidskost (TV seriál)

• Kanada

Being Human

Being Human

Horor / Fantasy

Kanada / USA, 2011 - 2014, 52x45 min

Už ze zásady jsem zastánce originálů, tím víc, když jde o britské sériály... ale musím uznat, že ta US verze se celkem povedla a je fajn, že je v ní vidět a cítit vlastní styl. Sice pro mě několik věcí nebude žádné překvápko, protože už z prvního dílu bylo zjevné, že se určitých linií budou Američani držet (ale ne doslovně), ale i tak jsem zvědavá, jak se s tím poperou dál. Není to tak tragické, jak by se dalo čekat. To bude i tím, že Syfy si na svých seriálech dává záležet.(27.1.2011)

Už po prvním dílu mě to neskutečně chytlo. Britskou původní verzi jsem neviděla, rozhodovala jsem se do jaké verze se pustím, nakonec jsem se rozhodla pro tu kanadskou, hlavně kvůli Samovi Witwerovi, kterého znám z dosti jiných věcí, a vůbec toho nelituji. Zábavný a napínavý seriál, ve kterém jsou tři hlavní postavy, upír, vlkodlak a duch, neskutečně sympatičtí a osobně se nemůžu rozhodnou koho mám nejraději, protože všichni tři jsou dokonalý. Líbí se mi, že je to trochu jiného žánru než Upíří deníky a Pravá krev. Je to o tom jak se nadpřirozené bytosti snaží žít normální život. Jsem v půlce první série, čekala jsem jestli se můj názor nezmění, ale nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček.(19.2.2013)

• Hapretor

Mně to přišlo nudné. Takové remcání pro "teen" diváky hlavně o vztazích a jak je to všechno komplikované. Vůbec mě to nechytlo. Jediný klad je postava roztržitého "vlkodlaka" Joshe. Nebýt jeho, ani bych se nepousmál. Suma sumárum: Málo krve, málo vtipu, málo akce a naopak hodně keců, hodně patosu, hodně nevýrazných postav. - A to ani herci/čky nebyli špatní. Dávám přednost a vřele doporučuji "True Blood". - To mě chytlo hned. Tam jediná postava není nezajímavá.(11.3.2014)

Jsem trochu na vážkách, jak ohodnotit tento seriál. Veskrze není špatný, ale kvalita jednotlivých dílů celkem kolísá. Nicméně v celku se jedná o poměrně dobrý seriál, zápletky nejsou špatné, herci, alespoň mně, do svých rolí velmi dobře sedí a jde na to koukat i v jednom kuse. Nicméně příliš často se vám nestane, že by skončil jeden díl, a vy měli chuť pustit si hned další kvůli tomu napětí. To je opravdu jen výjimečné. Celkově hodnotím na pomezí mez 3 a 4, mírně však převažuje 3.(13.7.2013)

3* kvůli znalosti nepřekonatelného ORIGINÁLU. Vykrádání či bohabojné kopírování vytvořeného příběhu je u američanů normální. Zvykl jsem si na to i u jiných "děl", ale zde jsem bohužel zklamán. Velkým MÍNUSEM je, že to na mě nepůsobí tak, jak bych očekával a přijde mi to jen jako (až skoro nezáživné) přepsání a přehrání toho samého s jinými herci, lehce jinak poskládanými scénami, s přidanou postavou vlkodlakovi sestry, s nastolení "amerických" upírských mýtů z předchozích seriálů = upíří hypnotizace. ..... Do kladů bych snad vypíchl postupné sledování ducha Sally, jak se snaží zhmotnit. ;-) ... Takže po 5 dílech pokračuji ve sledování. Chci vidět, jestli se v určitém místě dokáží odpoutat od originálu a pokračovat ve VLASTNÍM vyprávění osudů jednotlivých postav!(30.5.2011)

• - Beatrice (Mary Katherine Harvey) a Ramona (Helen Colliander) by mali byť identické dvojčatá, avšak Ramona má ako dieťa hnedé oči a ako dospelá modré. (Fanita)

• - Prvá séria Being Human bola uvedená v januári 2011 na americkej káblovej televízii Syfy a kanadskej Space. (Greenpeacak)