Xiao gui da ge da

• Tchaj-wan 小鬼大哥大 (více)
všechny plakáty

Kusko.t2

Kung fu deti znova zasahujú. Škoda že len s takým výsledkom. Klasické tvrdé "hardcore" jadro skupiny tvorené tučkom Fattym (Chubby) a Tigrom (malý Bruce Lee v žltom obtiahnutom kostýme), je umelo vystužené detskými charaktermi ako americký Rambo, či dievčatkami Ninja a “Carrie“ (moje vlastné pomenovanie, dôvod telekinetické schopnosti). KILLBILLovská túžba malých “kung fu kids“ za ďalšou hlavou organizovaného zločinu sa vďaka plienkovému spracovaniu stáva neznesiteľnou. Hnedú stopu uprostred (scenár a réžia) nevyčistí ani ARIEL, malá morská víla s bieliacim účinkom. Big Boss – drogový díler a po novom už aj únosca malých detí, netrávi svoj práškom posypaný drahocenný čas len prácou, ale aj zábavou, vydieraním. Vedľajší nezdanený príjem sa predsa vždy počíta. Ako sa stalo dobrým zvykom, “kung fu kids“ sú do tejto šlamastiky namočené nevinne. Že neustále priťahujú mafiu, ktorá usiluje o ich životy, je obohraný kung fu evergreen železnej pravidelnosti. Výcvikový tábor v Tajvane, kde zoceľujú svoje sily, ich od tohto životného údelu neuchráni. Príchod putovnej trojice na čele s malou “Carrie“ do zasľúbenej zeme zvanej Tajvan, nesie zo sebou aj otázniky. Spojenie síl a ich správna orientácia potrebuje ale ešte čas. ### Detské spracovanie detskej témy zaujme azda výhradne iba cieľovú skupinu špuntov, ktorí ku úspechu nepotrebujú veľa. Inak by to musel byť veľký fanatik s vyhradeným vkusom aby sa úspech dostavil. Mňa minul na míle. Nespočet vyslovene otrasných hereckých charakterov, trápne fóry fungujúce asi iba v družine poobedňajšej škôlky, a iné obludnosti jednoznačne vymedzujú rámec kvality/nekvality. V tomto kontexte okrem niektorých bojový scénok poteší aj príležitostné označenie vybraných postáv ako “zkurvysyn“ :D. Pozor nechýbajú ani záhrobní zombie upíri v bielych plášťoch ako duchovia, či regulárny zombie film odsúdený klbkom malých usmrkancov. "Čo to je za sračku, kung fu filmy sú jednoznačne lepšie" :) OMFG! ()