Long she xia ying

Tchaj-wan, 1977

Chen Chi-Hwa

Hsin Yi Chang

Jung-Shu Chen

Ikdyž tvrdé jádro fandů špekuluje, že zakuklený harakiri šermíř v bílém je Jackie Chan, žádná databáze tak neuvádí. Maličký Jackie by předváděnou akrobacii s přehledem zvládl, ale je o půl hlavy vyšší, než všichni jeho soupeři. Takže za mne spíše ne. Do karet fandům hraje fakt, že guru inovační kamery Jung-Shu Chen v tomto roce začíná dlouhodobě spolupracovat právě s Jackiem na jeho největších trhácích. S jistotou však mohu napsat, že zde nehraje Sammo Hung, kterého si diváci pletou s hercem Ching Kuo-Chungem. Jde o úvodní scénu v nálevně, kde tento herec a producent hraje personu zjizveného Tsao Tunga, který to umí s ostrými kruhy. Myslím, že se tyto párové zbraně nazývají Rukávové vejce. Akční choreo se krom povedených přemetů soustřeďuje na souboje s meči. Ikdyž v kaskadérském komparzu nefigurují zvučná jména, musím uznat, že tajvanští stuntmani odvedli skvělou práci za kterou by se nestyděli ani borci z Yuen klanu. Wuxia příběh plný zvratů, komplotů a spiknutí přibarvuje svou fanfárovitostí známý skladatel Stanley Chow.(6.11.2017)

• - Akční režii měl na starost Ho Wai-Hung. (Epistemolog)