Sranda musí být, i kdyby mámu zahrabávali... Pohřeb, bankovní loupež, dva všehoschopní amorální mladíci, úctyhodný občan, vnadná ošetřovatelka s temnou minulostí a samozřejmě nesmlouvavý muž zákona. To jsou základní ingredience dekadentní černé komedie, kterou v roce 1970 natočil režisér Silvio Narizzano podle svého času skandální divadelní hry anglického dramatika Joea Ortona o tom, že jakkoli je třeba ctít otce svého a matku svou, svatý jsou jedině prachy. Vyprávění se točí kolem úspěšně provedené bankovní loupeže, jejíž dva aktéři mají největší problém s bezpečným ukrytím lupu. Rozhodnou se peníze schovat do rakve právě zesnulé matky jednoho z nich, což po příjezdu policie spustí kolotoč bláznivých situací, během nichž nebožka putuje po všech možných i nemožných místech. Vypočítavou ošetřovatelku ve filmu hraje hvězdná Lee Remicková, zatímco v roli komisního policejního inspektora exceluje Richard Attenborough. (Česká televize)

andrii

Slupnou. Výlupkové, co nebožka jim přeje, moc dlouho se ale nikde neohřeje. Klub, co měl za lubem. V aréně lumpáren. Půl na půl se podělit o taškářův "pult."  Putovní klepadlo na Pluto. Někdo jiný ale dosáhne jejích úrovně, padne do klepet. ()

tranquill

"Tak a už stačí!.. Fajn, beztak mám jen 5 minut.. O 4 víc, než potřebuješ..." Bláznivá komedie nepostrádající hlášky. "Neumíš lhát jako normální člověk?" ()

rivah

Obvyklým českým názvem je LUP, film byl natočen podle hry Joe Ortona LOOT. (Tato hra byla inscenována v Dejvickém divadle jako LUP r.2000). Výstřední dekadentní crazy komedie o dvou amorálních mladících, jejich skopičinách i zločinu. ....Dialogům to sluší víc na jevišti. (max.70%) ()

ostravak30

Větší pitomost jsem opravdu dlouho neviděl. Ti dva mladíci jsou hodně amorální. Nevím, kdy byla napsána původní divadelní hra, ale nedivím se, že musela působit skandálně. Vždyť jeden z nich nejenže nelituje smrti matky, ale ještě si pohazuje s její mrtvolou a běhá s ní tam a zpět, A nakonec nechá zavřít svého otce. Možná autor odkazoval na tehdejší cynismus mládeže. Mezitím se v ději odehrává sled rádoby komických situací. Pitomost komisaře nezná mezí, ostatních lidí vlastně taky, ovšem je-li to zrovna potřeba. Když to potřeba není, chovají se naprosto logicky až chladnokrevně. Takže celý ten mišmaš nedává vlastně vůbec smysl... Jediná ocenění hodná věc na filmu je hudba. ()