Žena (festivalový název)

Drama / Thriller / Horor / Krimi

USA, 2011, 103 min

Lucky McKee

Předloha:

Lucky McKee (kniha), Jack Ketchum (kniha)

Alex Vendler

Sean Spillane

Skôr psychologická sonda na tému rodinného násilia ako kanibalský horor. Reťazami spútaná a v pivnici uväznená kanibalka sa postupom času v príbehu ukáže ako menej dôležitá. Je to len akási časovaná bomba v prostredí narušených vzťahov rodiny právnika Chrisa. Sean Bridgers ma v tejto úlohe despotického patriarchu - otca/tyrana milo prekvapil, v zmysle vytvárania filmovej zápletky a postoja k ženám sa naozaj beštiálne prejavil. Film The Woman, ktorý mi chvíľkovými sexuálnymi bizarnosťami pripomenul Dead Girl (2008), určite neponúkol iba efektívnu zábavu polnočných filmov na jedno použitie, hoci zadosťučinenie dostal na záver aj hororový divák v podobe kanibalských gore jatiek z reťazí odviazanej divokej ženy...(28.12.2011)

• Dellamorte

Tá 2ka za Angelu a 5minútový úvod , ktorý dával nádej ,že sa bude 1dnať o akurátny film. Žiaľ opak bol zase pravdou , ako sa to v poslednej dobe tak často stáva. Áno z filozofického pohľadu , pod intelektuálne podaným drobnohľadom sa tam nájde nejaká tá symbolika o naturalisické premiestnenie prírody ( divožienky ) do civilizácie , o feministický pohľad na " rodinného dominátora " . Síce parádne zahrané aj nasnímané to plynule prešlo do rodinnej drámy ... ale celé suterénové upínanie a napínanie...ma proste nudilo. Jednou vetou ? ŤAŽKOPÁDNE NIČ Z KTORÉHO SA DALA VYŽMÝKAŤ PARÁDNA PSYCHO PECKA. P.S. Sundance je mi " uvoľnený " a s ním spojený aj " bungee hyping ". Pre niekoho určite prísny verdikt , ale už to muselo prísť - úroda z poslednej doby je toho následkom.(1.6.2011)

Originalna indie horrorova drama o civilizovanej rodinke, dobre ukryta pod beckovym plagatom a priemernymi percentami. Neprijemny pocit celu dobu buduje vyborne zvladnuta, osobita rezia, ktora sa az do sameho zaveru zaobide bez explicitnych nechutnosti. Zasol som nad tym, ze chvilami pozeram Martyrs ci Funny Games, chvilu zase Skins. May som absolutne nepochopil, ale po tomto klikam follow na McKeeho.(8.1.2013)

• akisha

Otec najde nezvladatelnou kanibalskou ženskou = otec si jí doveze domů a zavře do sklepa. Jak logické. My všichni bychom se zachovali stejně. Jeho rodina ho v tom podporuje. Samozřejmě. Každá slušná, normální rodina by se zachovala stejně. Ke konci dojde na pár čuňačinek nepřekvapující intenzity, celkově dost divný (ne zrovna kladným způsobem) film, není vyloženě špatný, ale žádná sláva taky ne. Ale je tam celkem zajímavá scénka se "psem" v kleci, k tomu jedení různých částí těla. Tak komu to imponuje, směle do toho.(26.10.2011)

60%(9.1.2012)

• - Chris Cleek (Sean Bridgers) opakovane používa slovo "anoftalmia", čím odkazuje na jednu z jeho dcér, ktorá trpí touto vrodenou absenciou oka. (DJ Rocco iNc)