Twixt

Horor / Drama / Komedie / Experimentální

USA, 2011, 85 min

• Ten Druhy

Mám z toho rozpačité pocity. Film je natáčaný v digitálnom prostredí, vyznačuje sa bohatou farebnosťou, vyumelkovanosťou a spomalenými zábermi. Vizuálne je Twixt pekný, ale nie sú v ňom skoro žiadne veľké triky, dynamická akcia či brutálne scény, preto nerozumiem tejto voľbe. Cappola ponúkol nevýrazný mix reality a fikcie, jeho film štýlovo pripomína Twin Peaks. Val Kilmer ako spisovateľ Baltimore je neveľmi talentovaný autor mysterióznych románov, ktorého počas spánku či alkoholického opojenia sprevádza Edgar Allan Poe (!) príbehom, ktorý sa stal v minulosti. Celkovo mu však chýba napätie a gradácia. Žánrovo balansuje medzi duchárskym, gotickým a vampírskym hororom, ale napokon je z toho smutná neveselá komédia. Baltimorovi násťročná vampírka Virginia pripomína jeho tragicky zosnulú 13 ročnú dcéru a zároveň aj ufrflanú manželku, ktorá od neho vymáha platenie účtov. Celé mi to príde ako nočná mora unaveného chlapa, ktorý prežíva krízu stredného veku. Val Kilmer svojím nudným, nemŕtvym hraním možno práve na to upozorňuje. Predsa však netajím sklamanie (50 %).(8.5.2012)

• bestlama

Tak já teda měl dost silný žalud a správně rozpoložení na to, abych tuhle chujovinu zvládl dokoukat. Na konci jsem teda dostal krvavou sprchu, ale už jsem neměl sílu zjistit, kdo měl tak silné menzes. Byla tam nějaká špinavá blond. Byla to jeho dcera? Nebo ta kravka, co tam pobíhala a luminiscencovala? Kdo ví ...(16.7.2013)

• korbitch22

Val Koblížek Kilmer se valí v průjmu posledního výstřiku jednoho senilního starce, který kdysi býval uznávaným tvůrcem.Snová, experimentální píčovina ve které se děje doslova úplný hovno.Senilní halucinace po práškách na tlak, prostatu, revma, roztroušenou sklerózu a Alzheimera.Přesně totiž tak i příběh vypadá, kdyby si Kilmer odpustil ten poslední Twix, možná by utekl ze župmy světové kinematografie a nedovalil se do tohodle Twixtu.Edgar Allan Poe se obrací v hrobě a já snažně prosím, aby z Coppolova Draculi povstal hlavní hrdina a vysál toho senilního páprdu na prach za to neuvěřitelné prznění všech žánrů, včetně upírů.Nepochopitelné jak někdo mohl vůbec dovolit natočit takovou sračku, nechápu, že jsem to vůbec dokoukal, chtěl jsem ale prostě vědět, jestli se dobelhá ten stupidní příběh k nějakému rozuzlení a k mému úžasu nedobelhal.1* za kameru a hezké sekvence kdy se Val valí ve snech.Rozbolela mě z toho hlava.Přivažte někdo toho fosila do křesla v důchoďáku a nechte ho prosím režirovat leda loutkové divadlo pro pár staříků, kteří na chvilku s radostí zapomenou na cévku genitáliích a budou vesele křepčit a házet s pytlíky na moč.10%.Tenhle tvůrce že kdysi natočil něco takového, jako je Apocalypsa?Jestli je tedy film Twixt důkazem jak je stáří na hovno, máte další důvod proto uchlastat se k smrti mladý, abyste se vyhnuli kálení do plenek nebo točení těhle píčovin.(18.3.2013)

• Mulosz

Francis se na stará kolena pustil do intimních osobních příběhů. Ne že by to bylo a priori špatně a vyžadoval bych od něj pouze monstrózní a komerčně úspěšná díla, problém je však v tom, že mu to vůbec nejde. Neschopnost vyprávět příběh alespoň trochu civilizovaným způsobem je zakryta vypilovanou formální stránkou, za kterou se vše schová. Na chvíli se divák nachytá a krásné záběry si užívá, brzy však odhalí, že na filmu už je pak zajímavé jen jméno režiséra, jinak jde o podprůměrné dílo bez umělecké hodnoty v podobě např. kvalitního námětu, scénáře, pečlivé charakterizace či psychologizace postav apod. Vše je naopak na úrovni laciného bijáku z videopůjčovny. Obsazení Vala Kilmera do hlavní role dělá z Twixtu už vyloženě šestákovou záležitost.(18.2.2013)

• Morholt

Ono velké jméno samo film neudělá a v tomhle případě nepomůže ani velice povedený vizuál. Coppola zkrátka horory neumí, chybí mu cit pro napětí či pro scény, které by měly vzbudit hrůzu. V tomto případě to zamrzí dvojnásob, protože scénář patří mezi ty nadprůměrné. Dalším šlápnutím vedle bylo obsazení Vala Kilmera. marná sláva, ale kynoucí herec má své nejlepší roky za sebou a jeho pokusy o restart zatím přicházejí vniveč. Škoda. 30%(24.10.2012)

• Val Kilmer

• - Po filmoch Willow (1988), Zabi ma znovu (1989) a Played (2006) je toto už štvrtá spolupráca bývalých manželov Vala Kilmera a Joanne Whalley. (Brooks)