Twixt

Horor / Drama / Komedie / Experimentální

USA, 2011, 85 min

• Ten Druhy

Mám z toho rozpačité pocity. Film je natáčaný v digitálnom prostredí, vyznačuje sa bohatou farebnosťou, vyumelkovanosťou a spomalenými zábermi. Vizuálne je Twixt pekný, ale nie sú v ňom skoro žiadne veľké triky, dynamická akcia či brutálne scény, preto nerozumiem tejto voľbe. Cappola ponúkol nevýrazný mix reality a fikcie, jeho film štýlovo pripomína Twin Peaks. Val Kilmer ako spisovateľ Baltimore je neveľmi talentovaný autor mysterióznych románov, ktorého počas spánku či alkoholického opojenia sprevádza Edgar Allan Poe (!) príbehom, ktorý sa stal v minulosti. Celkovo mu však chýba napätie a gradácia. Žánrovo balansuje medzi duchárskym, gotickým a vampírskym hororom, ale napokon je z toho smutná neveselá komédia. Baltimorovi násťročná vampírka Virginia pripomína jeho tragicky zosnulú 13 ročnú dcéru a zároveň aj ufrflanú manželku, ktorá od neho vymáha platenie účtov. Celé mi to príde ako nočná mora unaveného chlapa, ktorý prežíva krízu stredného veku. Val Kilmer svojím nudným, nemŕtvym hraním možno práve na to upozorňuje. Predsa však netajím sklamanie (50 %).(8.5.2012)

• Morholt

Ono velké jméno samo film neudělá a v tomhle případě nepomůže ani velice povedený vizuál. Coppola zkrátka horory neumí, chybí mu cit pro napětí či pro scény, které by měly vzbudit hrůzu. V tomto případě to zamrzí dvojnásob, protože scénář patří mezi ty nadprůměrné. Dalším šlápnutím vedle bylo obsazení Vala Kilmera. marná sláva, ale kynoucí herec má své nejlepší roky za sebou a jeho pokusy o restart zatím přicházejí vniveč. Škoda. 30%(24.10.2012)

• Martin741

Francis Ford Coppola si na stare kolena rozhodol natocit horor. A musim napisat, ze sa hovno rozumie do hororu. nespochybnujem jeho rezisersky talent - jasne to preukazal kultovym Kmotrom a Apocalypse Now, ale hororom proste nerozumie. Val Kilmer /The Doors, Lovci lvu/ dost prehrava, a nic sa dohromady nedeje. Elle Fanning je sice krasna, ale aj ona dost prehravala. Napatie ziadne, atmosfera nulova, fakt ako strata casu, cely tento "horor" : 30 %(16.2.2016)

• dr.horrible

Koniec jedného veľkého režiséra. Coppola sa snaží o niečo neskutočne filozofické, ale je to úbohé a nefunguje to v jedinom smere rozprávania. Všetky tie pseudointelektuálne reči pôsobia smiešne, o to viac, o čo vážnejšie ich tragickí herci prenášajú. Celá tá hromada kecov okolo tiež a výsledkom je jedno veľké nič. Jak umelecky, tak hororovo. Jedinou svetlou stránkou filmu je Elle Fanning, ktorá je ako mŕtva malá upírka s rovnátkami cool a keď je poriadne od krvi, vyzerá super, len škoda, že sa takto neobjavila v nejakom lepšom filme. Ona a ešte tá scéna, keď sa prvýkrát stretne s Kilmerom (jediná dobre natočená scéna z celého filmu) sú tým málom, na ktoré sa dá tomto braku pozerať. A to najbolestivejšie, tie rozhovory medzi Kilmerom a Chaplinom, sú tak násilne umelecky ambiciózne a pritom tak nehorázne kŕčovité a nudné, až to bolí. Poe sa musel v hrobe obracať.(29.7.2012)

• Campbell

Coppola bohužel od roku 2000 nenatočil nic pro mě nadprůměrného a toto je jeho vyloženě špatný film. Kde jsou časy kdy uměl vyvolat emoce a držel diváka napětí a z herců dokázal vymlátit maximum? Tohle je křeč která se snaží být experimentální a umělecká. Ale pro diváka je to nudná žánrovka se zajímavým dějem ale hodně slabém pojetí. Mohl z toho vytřískat daleko více je to přece Coppola sakra! Nudný příběh, špatní herci, divná ale zajímavá zápletka a bohužel v hodně směrech nuda. Promiň Cappolo ale tohle ti nevyšlo.(23.5.2015)

• - Po filmoch Willow (1988), Zabi ma znovu (1989) a Played (2006) je toto už štvrtá spolupráca bývalých manželov Vala Kilmera a Joanne Whalley. (Brooks)