poster

Smrt superhrdiny

 • Německo

  Death of a Superhero

 • Německo

  Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Piggsy
  *

  Jediné, co mě na filmu zaujalo, byly komiksové vsuvky (škoda, že jich nebylo víc), jinak vše ostatní byla jen směs nudných plků a nezáživného děje. Na hlavního hrdinu byl opravdu nepříjemný pohled, ale až bude starší, byl by z něj dobrý Hitman. :) Jinak říkám na rovinu, že mě vůbec nebere tento typ filmů, kde od začátku do konce někdo umírá. Taková díla bývají skrz ždímačku divákových citů často nadhodnocena, což je bohužel i tento případ, jak vidím..(10.7.2012)

 • Fr
  ***

  ,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.7.2012)

 • Hitman_47
  *****

  "He is not 18 ... he's never going to be 18.."(23.2.2014)

 • Hunt
  ***

  70%(14.11.2015)

 • Boogeyman
  ****

  Svým způsobem zcela klasické story o umírajícím mladíkovi - rebelovi, kterej si zbytek života užívá mimo veškerá pravidla, přes počáteční odpor se skamarádí s psychiatrem a nakonec se zamiluje, což jeho smíření se s blížící se smrtí obrátí vzhůru nohama. Ta linie s komiksy a superhrdinou a padouchem, je sice efektní, ale vlastně zbytečná. JInak velmi příjemně až líbivě natočeno, přirovnání k 50/50 je zcela na místě.(9.7.2012)

 • Pilda17
  ****

  Velmi podobné téma jako drama "My Sister's Keeper". Death of a Superhero je silný protivník, ale v několika směrech zaostává. Děj je daleko slabší, než u zmiňovaného snímku a hlavně emoce nepůsobí, tak jak by měli. I přes tyto zápory jde o kvalitní snímek, který o malý kousek zaostává. Herecké výkony považuji za velký klad a Thomas Sangster v roli nemocného, zvládl vše dokonale. Andy Serkins jako jeho poradce byl také dobrý.. 7/10 = 75%(15.7.2012)

 • lena60
  *****

  Vítězný snímek 52. ročníku Filmového festivalu ve Zlíně: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/179554-zlaty-strevicek-za-smrt-superhrdiny-druhy-obuje-slavna-petka/(4.6.2012)

 • Kamca_
  *****

  Hodně silnej zážitek tenhle film. Byl sice trochu depresivní, ale za to výborně zahraný. Nevím proč, ale tohle téma mi u filmu hodně sedí. Krásná hudba a supr prostředí Irska mě prostě dostalo. 95%.(23.10.2014)

 • ARI50
  *

  Každý má aspoň trochu hrdiny v sobě, život nemocného chlapce je svým způsobem zajímavý ale moc nenabídl žádné velké drama jsem nedostal, některé kresby super.(23.9.2018)

 • Kryton
  *

  Takže je tu opět emoční vycucávač. Chudáček kluk umírá a všichni kolem něho chodí jak po špičkách. K tomu chodí k psychologovi a takové vatovité kecy se slyší v každém druhém filmu s podobným příběhem. To co mě zaujalo byly animované/komiksové scény. Zbytek je klasický útok na útlocitné jedince. Chudáček umíra, nemá holku, chtěl se zabít a kreslí si komiks - film pak působí totálně a opravdu totálně mdle.(2.9.2012)

 • beran-ek
  ***

  Čekal jsem něco trochu jinýho. Komiksovej svět, kterej tu už teda zakomponovali, nefunguje tak, jak by mohl. Bohužel pro mě nevyužitej potenciál.(4.7.2012)

 • easaque
  ***

  Od tohoto filmu jsem čekal trochu něco jiného a možná víc nadhledu a humoru. Přesto nebyl špatný a s prokladanými komiksovými vložkami i zajímavý. Ale moc si nedokážu pro koho konkrétně je určený - pro mladé mi přijde hrozně dospělej a emoční a pro starší generaci je zase takovej cool ;-) Mě osobně se líbil o trošku víc než oba zde zmiňované filmy na podobné téma (50/50 a Je to i můj život), ale furt to stačí jen na 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.2.2013)

 • Zagi20
  ****

  Takový správně ponurý a depresivní film o mladíkovi bojujícím s rakovinou, který svůj boj vykresluje na kus papíru. Kreslené postavy i jejich propojení s okolním světem byly osvěžením v průměrných vodách teenage dramatech. A taky je fajn vidět Andyho Serkise hrát nějakou normální roli. "ŽIVOT JE POHLAVNĚ PŘENOSNÁ CHOROBA. MEZI LIDMI SE ŠÍŘÍ SEXEM. A NAKONEC VÁS ZABIJE".(19.10.2015)

 • lucijelucije
  ***

  Není lehké přijmout fakt, že zemřete a myslím, že zrovna ve snímku Death of a Superhero to bylo dobře zobrazeno. Patnáctiletý kluk se opravdu s rakovinou vyrovnat neumí, ale pokouší se o to..a to s velkým respektem. Velmi přirozené drama, které s velkým srdcem nějak přetrpíte, protože filmy o smrti nejsou nikdy podceňovány. Onu totiž smrt nikdo neporazí. A pochopitelné výtečný výkon T. B. Sangstera, klobouk dolů. 7/10(20.4.2014)

 • Strangeb
  ****

  To samé jako Now Is Good, The Fault in Our Stars nebo My Sister‘s Keeper. Akorát zde se tolik netlačí na pilu, a přesto, že to má být i romantika, není Smrt superhrdiny tolik patetický. Je to tak 3-4 hvězdičky. Aby jich bylo výš, musel by mě příběh víc dostat. Hlavně mi vadily animované pasáže, které měly být nejspíš stěžejní částí. Ale nenudil jsem se, mam rád filmy s touto tématikou a nijak mě to nezklamalo. Nakonec dávám 4* za písničku od Angus & Julia Stone.(6.12.2014)

 • TomasKotlant
  *****

  Film to nepřehání s patosem a melodramatičností, naproti tomu vkládá do děje tvrdé úryvky ze světa chlapcových komiksů. Částečně dochází k prolínání těchto světů, ale ne natolik, aby zůstala zachována nesourodost obou světů, v nichž se hlavní hrdina vyrovnává se svou absurdní situací. I přesto se však obě obrazové složky výborně doplňují. Občas dochází k odlehčení lehkými vtípky, které pak přerostou v hluboké vcítění diváka, když dojde na lámání chleba. *** Ve zkratce: Shelly sitting on the rock of seaside. She is thinking.(31.5.2012)

 • Filec
  ****

  Pre mňa nemecké 50/50...(30.6.2012)

 • Ronee
  ****

  Mužům přijdu atraktivní, ale láska, to je mnohem víc.(23.7.2013)

 • heihatchi
  *****

  Super film. Žádné přehnané dojení emocí a skvělej soundtrack. Hlavně musím ale vyzdvihnout komiksovou složku!(14.8.2015)

 • Willy Wonka
  ****

  70% Death of a Superhero je příjemný film. To určitě. Srovnání se 50/50 chápu, oba snímky mají podobný námět. Rozdíly mezi nimi ovšem jsou docela značné. 50/50 je bezesporu vtipnější, bere věci s větším nadhledem a celkově se asi ve výsledku jedná o trošku kvalitnější film. Je prostě takové vyspělejší. Tím Smrt Superhrdiny rozhodně nezatracuji, jen upozorňuji na to, že se nejedná o až takovou indie nálož jako bylo 50/50. Na druhou stranu Death of a Superhero je takové příjemně britsky temné a chladné... To se mi na filmu moc líbilo. A konce si taky moc vážím, nečekejte žádný hollywoodský happyend. Jinak když už jsme u toho srovnání, osobně bych radši měl za psychiatra Andyho Serkise než Annu Kendrick...(2.8.2012)

 • JardaBauer
  ****

  Příjemně natočený pohled do hlavy chlapce, který navenek křičí, jak je mu jedno, že zemře na rakovinu a jak ho všichni ostatní obtěžují tím, že se o něj chtějí starat a přitom je to víceméně naopak. Svoje pocity vyjadřuje a také s nimi bojuje prostřednictvím svého obrovského kreslířského talentu. Příběh je celkem věrohodný, i poměrně rychle vypěstovanému přátelství mezi poněkud neortodoxním psychiatrem Andy Serkisem a hlavním hrdinou Donaldem se dá uvěřit. Death of a Superhero se také poměrně obratně vyhýbá slzotvorným scénám a ze zástupu obdobných filmů vystupuje i propojením komixového světa z Donaldova pera se světem reálným, ačkoliv k němu mohlo dojít podle mého názoru měrou vrchovatější. Člověk si k Smrti superhrdiny musí najít na cestu a mít na ni náladu. Večer vám sice nezpříjemní, ale není špatné to s ní zkusit. Pozn. na závěr: Aisling Loftus prorokuji do budoucna, že se z ní staně něco mezi Kristen Steward a Zooey Deschanel, asi se s ní budu muset jet do Nottinghamu seznámit dřív, než se z ním stane Hollywoodská stár:).(17.7.2012)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace