Smrt superhrdiny

• Německo

Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

Film to nepřehání s patosem a melodramatičností, naproti tomu vkládá do děje tvrdé úryvky ze světa chlapcových komiksů. Částečně dochází k prolínání těchto světů, ale ne natolik, aby zůstala zachována nesourodost obou světů, v nichž se hlavní hrdina vyrovnává se svou absurdní situací. I přesto se však obě obrazové složky výborně doplňují. Občas dochází k odlehčení lehkými vtípky, které pak přerostou v hluboké vcítění diváka, když dojde na lámání chleba. *** Ve zkratce: Shelly sitting on the rock of seaside. She is thinking.(31.5.2012)

To samé jako Now Is Good, The Fault in Our Stars nebo My Sister‘s Keeper. Akorát zde se tolik netlačí na pilu, a přesto, že to má být i romantika, není Smrt superhrdiny tolik patetický. Je to tak 3-4 hvězdičky. Aby jich bylo výš, musel by mě příběh víc dostat. Hlavně mi vadily animované pasáže, které měly být nejspíš stěžejní částí. Ale nenudil jsem se, mam rád filmy s touto tématikou a nijak mě to nezklamalo. Nakonec dávám 4* za písničku od Angus & Julia Stone.(6.12.2014)

,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.7.2012)

Není lehké přijmout fakt, že zemřete a myslím, že zrovna ve snímku Death of a Superhero to bylo dobře zobrazeno. Patnáctiletý kluk se opravdu s rakovinou vyrovnat neumí, ale pokouší se o to..a to s velkým respektem. Velmi přirozené drama, které s velkým srdcem nějak přetrpíte, protože filmy o smrti nejsou nikdy podceňovány. Onu totiž smrt nikdo neporazí. A pochopitelné výtečný výkon T. B. Sangstera, klobouk dolů. 7/10(20.4.2014)

Takový správně ponurý a depresivní film o mladíkovi bojujícím s rakovinou, který svůj boj vykresluje na kus papíru. Kreslené postavy i jejich propojení s okolním světem byly osvěžením v průměrných vodách teenage dramatech. A taky je fajn vidět Andyho Serkise hrát nějakou normální roli. "ŽIVOT JE POHLAVNĚ PŘENOSNÁ CHOROBA. MEZI LIDMI SE ŠÍŘÍ SEXEM. A NAKONEC VÁS ZABIJE".(19.10.2015)

• - Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)