poster

Smrt superhrdiny

 • Německo

  Death of a Superhero

 • Německo

  Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ****

  Velmi podobné téma jako drama "My Sister's Keeper". Death of a Superhero je silný protivník, ale v několika směrech zaostává. Děj je daleko slabší, než u zmiňovaného snímku a hlavně emoce nepůsobí, tak jak by měli. I přes tyto zápory jde o kvalitní snímek, který o malý kousek zaostává. Herecké výkony považuji za velký klad a Thomas Sangster v roli nemocného, zvládl vše dokonale. Andy Serkins jako jeho poradce byl také dobrý.. 7/10 = 75%(15.7.2012)

 • TomasKotlant
  *****

  Film to nepřehání s patosem a melodramatičností, naproti tomu vkládá do děje tvrdé úryvky ze světa chlapcových komiksů. Částečně dochází k prolínání těchto světů, ale ne natolik, aby zůstala zachována nesourodost obou světů, v nichž se hlavní hrdina vyrovnává se svou absurdní situací. I přesto se však obě obrazové složky výborně doplňují. Občas dochází k odlehčení lehkými vtípky, které pak přerostou v hluboké vcítění diváka, když dojde na lámání chleba. *** Ve zkratce: Shelly sitting on the rock of seaside. She is thinking.(31.5.2012)

 • Fr
  ***

  ,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.7.2012)

 • lucijelucije
  ***

  Není lehké přijmout fakt, že zemřete a myslím, že zrovna ve snímku Death of a Superhero to bylo dobře zobrazeno. Patnáctiletý kluk se opravdu s rakovinou vyrovnat neumí, ale pokouší se o to..a to s velkým respektem. Velmi přirozené drama, které s velkým srdcem nějak přetrpíte, protože filmy o smrti nejsou nikdy podceňovány. Onu totiž smrt nikdo neporazí. A pochopitelné výtečný výkon T. B. Sangstera, klobouk dolů. 7/10(20.4.2014)

 • Strangeb
  ****

  To samé jako Now Is Good, The Fault in Our Stars nebo My Sister‘s Keeper. Akorát zde se tolik netlačí na pilu, a přesto, že to má být i romantika, není Smrt superhrdiny tolik patetický. Je to tak 3-4 hvězdičky. Aby jich bylo výš, musel by mě příběh víc dostat. Hlavně mi vadily animované pasáže, které měly být nejspíš stěžejní částí. Ale nenudil jsem se, mam rád filmy s touto tématikou a nijak mě to nezklamalo. Nakonec dávám 4* za písničku od Angus & Julia Stone.(6.12.2014)

 • - Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace