Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Donald je trochu jiným typem superhrdiny. Ve skutečnosti je tento patnáctiletý chlapec nemocný a cítí se jako oloupaný brambor. Má však vynikající talent - pomocí pera a inkoustu kreslí temný svět, v němž nepřemožitelný superhrdina bojuje proti smrtícímu nepříteli a jeho sexy pomocnici. Zatímco je však Donaldův kreslený hrdina nezničitelný a není schopen lásky, on sám je velmi křehký a předurčený milovat. V době, kdy se naplňuje vyměřený čas jeho života, vede hovory o životě s nestandardním psychologem Adrianem Kingem, s rebelkou Shelly objeví lásku a udobří se se svými rodiči. Na kraji Irského moře a na sklonku svého života se tak Donald ocitá v samém srdci lásky - obyčejný superhrdina, který je sám důkazem toho, že není důležité, jak ze života odcházíš, ale jak jej žiješ. (Zlín Film Festival)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

easaque 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem čekal trochu něco jiného a možná víc nadhledu a humoru. Přesto nebyl špatný a s prokladanými komiksovými vložkami i zajímavý. Ale moc si nedokážu pro koho konkrétně je určený - pro mladé mi přijde hrozně dospělej a emoční a pro starší generaci je zase takovej cool ;-) Mě osobně se líbil o trošku víc než oba zde zmiňované filmy na podobné téma (50/50 a Je to i můj život), ale furt to stačí jen na 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem zcela klasické story o umírajícím mladíkovi - rebelovi, kterej si zbytek života užívá mimo veškerá pravidla, přes počáteční odpor se skamarádí s psychiatrem a nakonec se zamiluje, což jeho smíření se s blížící se smrtí obrátí vzhůru nohama. Ta linie s komiksy a superhrdinou a padouchem, je sice efektní, ale vlastně zbytečná. JInak velmi příjemně až líbivě natočeno, přirovnání k 50/50 je zcela na místě. ()

Reklama

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Velmi podobné téma jako drama "My Sister's Keeper". Death of a Superhero je silný protivník, ale v několika směrech zaostává. Děj je daleko slabší, než u zmiňovaného snímku a hlavně emoce nepůsobí, tak jak by měli. I přes tyto zápory jde o kvalitní snímek, který o malý kousek zaostává. Herecké výkony považuji za velký klad a Thomas Sangster v roli nemocného, zvládl vše dokonale. Andy Serkins jako jeho poradce byl také dobrý.. 7/10 = 75% ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Takže je tu opět emoční vycucávač. Chudáček kluk umírá a všichni kolem něho chodí jak po špičkách. K tomu chodí k psychologovi a takové vatovité kecy se slyší v každém druhém filmu s podobným příběhem. To co mě zaujalo byly animované/komiksové scény. Zbytek je klasický útok na útlocitné jedince. Chudáček umíra, nemá holku, chtěl se zabít a kreslí si komiks - film pak působí totálně a opravdu totálně mdle. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)

Reklama

Reklama