Smrt superhrdiny

• Německo

Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

To samé jako Now Is Good, The Fault in Our Stars nebo My Sister‘s Keeper. Akorát zde se tolik netlačí na pilu, a přesto, že to má být i romantika, není Smrt superhrdiny tolik patetický. Je to tak 3-4 hvězdičky. Aby jich bylo výš, musel by mě příběh víc dostat. Hlavně mi vadily animované pasáže, které měly být nejspíš stěžejní částí. Ale nenudil jsem se, mam rád filmy s touto tématikou a nijak mě to nezklamalo. Nakonec dávám 4* za písničku od Angus & Julia Stone.(6.12.2014)

Svým způsobem zcela klasické story o umírajícím mladíkovi - rebelovi, kterej si zbytek života užívá mimo veškerá pravidla, přes počáteční odpor se skamarádí s psychiatrem a nakonec se zamiluje, což jeho smíření se s blížící se smrtí obrátí vzhůru nohama. Ta linie s komiksy a superhrdinou a padouchem, je sice efektní, ale vlastně zbytečná. JInak velmi příjemně až líbivě natočeno, přirovnání k 50/50 je zcela na místě.(9.7.2012)

,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.7.2012)

• Piggsy

Jediné, co mě na filmu zaujalo, byly komiksové vsuvky (škoda, že jich nebylo víc), jinak vše ostatní byla jen směs nudných plků a nezáživného děje. Na hlavního hrdinu byl opravdu nepříjemný pohled, ale až bude starší, byl by z něj dobrý Hitman. :) Jinak říkám na rovinu, že mě vůbec nebere tento typ filmů, kde od začátku do konce někdo umírá. Taková díla bývají skrz ždímačku divákových citů často nadhodnocena, což je bohužel i tento případ, jak vidím..(10.7.2012)

• Kryton

Takže je tu opět emoční vycucávač. Chudáček kluk umírá a všichni kolem něho chodí jak po špičkách. K tomu chodí k psychologovi a takové vatovité kecy se slyší v každém druhém filmu s podobným příběhem. To co mě zaujalo byly animované/komiksové scény. Zbytek je klasický útok na útlocitné jedince. Chudáček umíra, nemá holku, chtěl se zabít a kreslí si komiks - film pak působí totálně a opravdu totálně mdle.(2.9.2012)

• - Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)