Smrt superhrdiny

• Německo

Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

Od tohoto filmu jsem čekal trochu něco jiného a možná víc nadhledu a humoru. Přesto nebyl špatný a s prokladanými komiksovými vložkami i zajímavý. Ale moc si nedokážu pro koho konkrétně je určený - pro mladé mi přijde hrozně dospělej a emoční a pro starší generaci je zase takovej cool ;-) Mě osobně se líbil o trošku víc než oba zde zmiňované filmy na podobné téma (50/50 a Je to i můj život), ale furt to stačí jen na 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.2.2013)

• Kryton

Takže je tu opět emoční vycucávač. Chudáček kluk umírá a všichni kolem něho chodí jak po špičkách. K tomu chodí k psychologovi a takové vatovité kecy se slyší v každém druhém filmu s podobným příběhem. To co mě zaujalo byly animované/komiksové scény. Zbytek je klasický útok na útlocitné jedince. Chudáček umíra, nemá holku, chtěl se zabít a kreslí si komiks - film pak působí totálně a opravdu totálně mdle.(2.9.2012)

Takový správně ponurý a depresivní film o mladíkovi bojujícím s rakovinou, který svůj boj vykresluje na kus papíru. Kreslené postavy i jejich propojení s okolním světem byly osvěžením v průměrných vodách teenage dramatech. A taky je fajn vidět Andyho Serkise hrát nějakou normální roli. "ŽIVOT JE POHLAVNĚ PŘENOSNÁ CHOROBA. MEZI LIDMI SE ŠÍŘÍ SEXEM. A NAKONEC VÁS ZABIJE".(19.10.2015)

Film to nepřehání s patosem a melodramatičností, naproti tomu vkládá do děje tvrdé úryvky ze světa chlapcových komiksů. Částečně dochází k prolínání těchto světů, ale ne natolik, aby zůstala zachována nesourodost obou světů, v nichž se hlavní hrdina vyrovnává se svou absurdní situací. I přesto se však obě obrazové složky výborně doplňují. Občas dochází k odlehčení lehkými vtípky, které pak přerostou v hluboké vcítění diváka, když dojde na lámání chleba. *** Ve zkratce: Shelly sitting on the rock of seaside. She is thinking.(31.5.2012)

Není lehké přijmout fakt, že zemřete a myslím, že zrovna ve snímku Death of a Superhero to bylo dobře zobrazeno. Patnáctiletý kluk se opravdu s rakovinou vyrovnat neumí, ale pokouší se o to..a to s velkým respektem. Velmi přirozené drama, které s velkým srdcem nějak přetrpíte, protože filmy o smrti nejsou nikdy podceňovány. Onu totiž smrt nikdo neporazí. A pochopitelné výtečný výkon T. B. Sangstera, klobouk dolů. 7/10(20.4.2014)

• - Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)