Smrt superhrdiny

• Německo

Am Ende eines viel zu kurzen Tages

Animovaný / Drama

Německo / Irsko, 2011, 97 min

Svým způsobem zcela klasické story o umírajícím mladíkovi - rebelovi, kterej si zbytek života užívá mimo veškerá pravidla, přes počáteční odpor se skamarádí s psychiatrem a nakonec se zamiluje, což jeho smíření se s blížící se smrtí obrátí vzhůru nohama. Ta linie s komiksy a superhrdinou a padouchem, je sice efektní, ale vlastně zbytečná. JInak velmi příjemně až líbivě natočeno, přirovnání k 50/50 je zcela na místě.(9.7.2012)

,,NENÍ TO JEDNO? STEJNĚ NEVYHRAJU. NIKDO NEVYHRAJE.... VŽDYCKY VYHRAJE SMRT....“ /// Donald je kluk s rakem a jeho budoucnost zdá se být poněkud nejistá. Svý city ukrejvá do fantasie komiksovýho světa, kde nesmrtelnost může přerušit všudypřítomnej koloběh smrti. NAKONEC PŘECE VŠICHNI STEJNĚ UMŘOU. Teenagerskej film. Žádný ,,Prcičky“ i když snaha o odlehčení a návrat chuti do života přes sex (když je to zdraví v prdeli) může vyvolat úsměv. Ale že by se bavila celá rodina.... tohle je dost úzkoprofilový. Respektive: ukažte mi teenagera, kterýho tohle bude bavit (když sám mám problém). Pohled do psychiky mladýho kluka, kterej samozřejmě nechce umřít, ale mohlo by to bejt lepší, když se s tím počítá a jsou kolem ty správný lidi. Pak není třeba ani šukačka z lítosti – no ale tohle není to pravý vyznění. Jestli děcka baví takovýhle dráma, tak to už můžou čumět rovnou na Aronofskýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Anthony McCarten číst nebudu. 2.) Jsem přes soundtracky. 3.) Nikdy mi nebude vosumnáct. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.7.2012)

• Kryton

Takže je tu opět emoční vycucávač. Chudáček kluk umírá a všichni kolem něho chodí jak po špičkách. K tomu chodí k psychologovi a takové vatovité kecy se slyší v každém druhém filmu s podobným příběhem. To co mě zaujalo byly animované/komiksové scény. Zbytek je klasický útok na útlocitné jedince. Chudáček umíra, nemá holku, chtěl se zabít a kreslí si komiks - film pak působí totálně a opravdu totálně mdle.(2.9.2012)

Film to nepřehání s patosem a melodramatičností, naproti tomu vkládá do děje tvrdé úryvky ze světa chlapcových komiksů. Částečně dochází k prolínání těchto světů, ale ne natolik, aby zůstala zachována nesourodost obou světů, v nichž se hlavní hrdina vyrovnává se svou absurdní situací. I přesto se však obě obrazové složky výborně doplňují. Občas dochází k odlehčení lehkými vtípky, které pak přerostou v hluboké vcítění diváka, když dojde na lámání chleba. *** Ve zkratce: Shelly sitting on the rock of seaside. She is thinking.(31.5.2012)

Velmi podobné téma jako drama "My Sister's Keeper". Death of a Superhero je silný protivník, ale v několika směrech zaostává. Děj je daleko slabší, než u zmiňovaného snímku a hlavně emoce nepůsobí, tak jak by měli. I přes tyto zápory jde o kvalitní snímek, který o malý kousek zaostává. Herecké výkony považuji za velký klad a Thomas Sangster v roli nemocného, zvládl vše dokonale. Andy Serkins jako jeho poradce byl také dobrý.. 7/10 = 75%(15.7.2012)

• - Autorem eponymní literární předlohy je novozélandský novelista a dramatik Anthony McCarten. (Conspi)