Rybář dobrodruh

• Česko Dobrodruh na rybách (více)
Kanada, 2006, 44 min

Rybář dobrodruh mluví jazykem, kterému všichni rozumějí. Rybolovu se věnují lidé všech kultur. Vzhledem k tomu, že voda pokrývá 70 procent povrchu Země, lze oblíbené místo pro lov ryb najít v každém zapadákově. Proto se tento dokumentární seriál o odvážném chlapíkovi, který rád cestuje za rybolovem, vydává objevovat nejexotičtější místa planety. Na rozdíl od ostatních cestopisných pořadů - a stejně tak ostatních pořadů o rybolovu - žene průvodce seriálu Cyrila Chauqueta vášnivá závislost k tomu, aby vzal svůj malý nafukovací člun, nasedl do letadla a vyrazil za svým cílem, kterým je chytit a pustit všechny druhy ryb v každé řece, jezeře, oceánu či potoce. Úchvatné záběry vysokorychlostní kamery odhalují příval adrenalinu, který Cyrila zaplaví, když svádí souboj s rybou větší než jeho člun. Občas je jeho úlovek dokonce tak velký, že v tom, kdo koho táhne, se role obracejí. (oficiální text distributora)

Attta

Viděn jeden díl tak ani nehodnotím, ale docela fajn pokoukání. Pro někoho, kdo má rád přírodu a zvláště pak vodu a ryby, je tohle paráda. Docela tomuhle sympaťákovi závidím (kdo by si taky neprojel nejzajímavější kouty světa a nezachytal si ryby většinou v nedotčené přírodě). :) ()

K.I.N.G.

Já rozhodně nepatřím mezi milovníky rybářství. Nikdy mi tato činnost nebyla blízká, ale myslím si, že patřím mezi zvědavé lidi, které zajímají jakékoliv nové informace z jakýchkoliv věcí nebo činností na této planetě či mimo ni. Musím ale uznat, že tento sériál je zpracován velmi zajímavě a napínavě. Pro milovníky tohoto typu rybářství, neboli lovu exotických velkých ryb, to musí být přímo ráj. Navíc nutno říct, že Cyril Chauquet je velmi zábavný a sympatický člověk. ()

subic

Cyril Chauquet je podobný rybářský úchyl jako u nás Jakub Vágner. O rybaření nic nevím, ale rybu na talíři mám moc rád. Takže je to dokument čistě o chytání ryb někde v Kanadě a normálně se na to dá dívat, i když jen jednou. ()