Resident Evil: Zatracení

Makoto Kamija

Šótaró Suga

Rei Kondó

• C0r0ner

Resident Evil jako takový je vyjma jedničky jenom tupá řežba. Rákosníci to vzali z jiného soudku a zkusili zombíky a další příšery našroubovat na občanskou válku někde v prdeli. No, být to dva oddělené filmy, tak mohl být každý zvlášť zajímavý, ale takhle z toho vznikl takový divný paskvil, který pořádně nevěděl, na co se má soustředit. 60%(1.3.2017)

Hlučná akce a krvavé fontány mutantské krve v kombinaci s revolučním úsilím postsovětských republik, fungují jako samostatné složky, ale v kontextu jednoho filmu se to docela bije díky absenci silnějších jednotících prvků, v tomto případě hlavního hrdiny, který je málo cool a navíc trpí otravnou samomluvou; fandové hry se v tomhle světě budou evidentně chytat více. 3 a ½.(26.9.2012)

• LIVINGDEAD

Hrozná blbost! Po 50 minutách jsem to musel vypnout. Je to urážka RESIDENTA EVIL :-((22.9.2012)

O niečo akčnejšie ako Degeneration a s celkovo o niečo lepším spádom ale ani Damnation nedokázalo kvality hernej predlohy pretransformovať do podoby filmu. A to aj napriek tomu, že ide o Resident Evil pre pravých hráčov predlohy a ktorý z dejového hľadiska vhodne doplňuje jeho univerzum. (a znova je možné si všimnúť, že hlavných hrdinov dabujú rovnakí dabéri) Čo však funguje v jednom médiu, nemusí zákonite fungovať aj v druhom a príbeh a jeho podanie je znova skôr slabinou, to isté sa však dá povedať aj o akcii, ktorá aj tentokrát trpí napriek istému zlepšeniu stále nie až tak presvedčivou animáciou, čo výslednému dojmu nijak neprospieva. Snáď to do tretice výjde, aspoň pri odkazoch na na predošlé diely skutočnému fanúšikovi zaplesá srdce. 50%(25.9.2012)

Z prstu vycucaný příběh, který s Resident Evil: Degeneration tvoří oproti hrané Resident Evil z posledních let kulervoucí filmovou podívanou. Přál bych hranému Resident Evil vzestup z propastného filmového močálu, a můžou začít tím, že si vezmou příklad z tohoto animáku. Mé hodnocení 3 hvězdičky…(8.10.2012)

Je to dosť dobrý animovaný akčný horor na motívy úspešnej hernej série. Má veľmi dobrý príbeh o zvláštnom agentovi Leonovi, ktorý dostane za úlohu preveriť využívanie biologických organických zbraní v jednej východoeurópskej krajine, kde prebieha konflikt medzi vládnymi vojakmi a povstalcami a po odvolaní tam zostane konať na vlastnú päsť, no okrem vojakov musí čeliť aj omnoho nebezpečnejšiemu protivníkovi. Spracovanie je celkom slušné, síce tempo filmu je väčšinu času skôr pomalšie a výraznejšie sa rozbehne až v záverečnej tretine, ale nemám s tým problém, zápletka je výborná, zasadenie boja do vojenského konfliktu je skvelý krok a tak sa je stále na čo pozerať, ak práve nie sú v obraze rôzne netvory, tak zaujmú aj dialógy medzi hlavným hrdinom a povstalcami alebo aj situácia v prezidentskom dome, veľmi ma zaujali lokácie, ktoré presne pripomínajú rôzne herné prostredia a tak ma to bavilo stále. Je síce pravda, že skôr ocením klasické zombie, ako rôznych mutantov, ale vzhľadom na to, že toto nie je zombie film, ale film z univerza Resident Evil to samozrejme aj očakávam. Akcie tu nie je až tak moc, ale je dosť vydarená. Za prvú hodinu sa skôr nájdu len také menej výrazné akcie, ale aspoň čiastočne to vynahradzuje celý záver, kedy je zase akcie plno. Zaujalo ma, že pôsobí pomerne uveriteľne, samozrejme v rámci možností. Jednoducho nie sú tu žiadne prehnané akčné scény, ale hlavný hrdina pôsobí uveriteľne, akcii sa snaží vyhýbať a hlavne pokiaľ je nepriateľ vo väčšej presile, čo je takmer stále a je aj pomerne napínavá. Jedine ma trochu sklamalo, že sa v akcii zombie moc nevyskytujú, je zameraná skôr proti výraznejším monštrám, ktoré navyše konajú na príkaz ľudí, ale je perfektne natočená, s dostatkom zaujímavých spomaľovačiek, zaujali ma zábery v prvej osobe, ktorých nie je zbytočne moc, ale vždy akciu osviežia, stále sa je na čo pozerať, či už na súboje jeden na jedného, rôzne prestrelky, alebo aj veľkolepejšie akcie s explóziami. A tak okrem záverečnej akcie, či už v podzemí alebo aj vonku chválim hlavne súboj dvoch žien. Veľkým plusom sú postavy, obzvlášť Leon v hlavnej úlohe, ktorý ma bavil po celý čas, je skvelý v akcii, páči sa mi jeho štýl držania zbraní, občas povie dobrú hlášku a ľahko ťahá celý film, zaujímavé sú aj postavy povstalcov, Ada Wong alebo aj prezidentka. Po vizuálnej stránke som veľmi spokojný, vyzerá to perfektne, postavy, prostredie, netvory, akcia a všetky predmety, jednoducho radosť pozerať. S hernou sériou nemám žiadne skúsenosti, ale som veľmi spokojný, škoda toho menšieho množstva akcie, keby jej bolo viac aj v prvej hodine a hlavne s väčším nasadením zombií, tak by to asi bolo aj na plné hodnotenie, príbeh, postavy a aj vizuál sú perfektné. Ďalší vydarený japonský animovaný akčný film, ktorý je navyše aj o niečo lepší, ako predchádzajúci diel. 78%(21.9.2012)

Vydarený sequel k nevýraznému animáku Resident Evil: Degeneration. Starý známy agent Leon Kennedy dostane za úlohu preveriť fámy o bio-organických zbraniach na východe, no skôr než niečo stihne zistiť ho odvolajú. Napriek tomu sa však rozhodne ostať a na vlastnú päsť zistiť o čo tu ide... Parádna počítačová animácia, pekné prostredia, štýlovo temné spracovanie a uchádzajúci príbeh s čriepkami zo sveta Resident Evilu, v podobe známych postáv i monštier vytvárajú dojem, akoby sa človek ocitol uprostred diania niektorej RE hry, ibaže v tomto prípade ostáva len pasívnym účastníkom (čo vo viacerých momentoch priam zamrzí). Akčne-hororový dej bol v pohode a vizuál mi tu vyložene sadol, akurát sa mi zdalo, že im sem-tam trochu uletel dabing a osobne by som asi uvítal aj menej hlášok a dialógov, keďže mi neprišli až také dôležité. Každopádne, fanúšikovia RE (ku ktorým sa radím aj ja) môžu byť spokojní, ale myslím si, že tento počin je natoľko vydarený a pekne spracovaný, že má šancu zaujať aj ostatných.(18.9.2012)

Řekl bych, že kvůli těm nehorázně kulervoucím posledním dvaceti minutám stojí za to prokousat se idiotskou hodinou, která akci na náměstí předchází. No, vlastně i bitka předtím ve skladišti byla cool... Absolutně otřesná postava JDho a debilní hlášky nicméně v první půlce zabíjí, co se dá - vlastně počkat, zabila to potitulková scéna. Nepouštějte si ji!(9.10.2012)

Leon tu hází hlášky, že bych blil.(4.10.2012)

***Celkem 84%***DVD/// Postavy 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Animace 8/10/// PLUS: známé postavy, jejich chování je uvěřitelné, animace výborná, původní dabing i ten český je kvalitní, atmosféra je přímo hororová, tvůrci si celkově toho dovolí hodně ukázat, občas jsem se bál nebo se vylekal, příběh je zajímavý, jsou tu i emoce, zajímavé dialogy a hlášky MÍNUS: přesto že to není nejkratší, tak to působí jako akční jednohubka ale spíš jde o to, že je škoda, že takových filmů není víc./// Shrnutí: Velká spokojenost, film jsem si opravdu užil a je překvapující (pro někoho naopak není), že Resident Evil: Damnation překonává svoje hrané bratříčky a to především tam kde právě hraný film na to nemá (odvaha něco ukázat, neuvěřitelná akce, kupodivu i příběh atd.)/// PS: Resident Evil je má oblíbená herní-filmová série a tohle patří k tomu lepšímu.(30.12.2012)

Doposud nejvíce věrohodný video-herní film, který kdy byl natočen (hrané RE se můžou jít bodnout a otrávit). Tohle je absolutní NÁŘEZ! Naprosto dokonalá animace, která mi každou další scénou vyrážela dech, promyšlený a emotivní děj, kulervoucí a napínavá akce.... a Leon, který hláškuje jako o život a navíc si přivlastnil titul největšího animovaného bad-ass. Třešničkou na dortu jsou pak už jen postavy Tyrantů. Chci další díl s Chrisem Redfieldem a Weskerem! PS: Nevěřícně kroutím hlavou nad některými kokotinami, co zde uživatelé do komentářů píšou (zdravím SeBig, bez urážky). Zombící mluví? Zaprvé, nebyli to zombící. Ve filmu všechno vysvětlili, stačilo by jen být věrným dívákem. Zadruhé, co to má společnýho se hrou RE? Všechno a nic. Pro fanatické fanoušky RE her (všech) je to orgastická záležitost. Udělit hodnocení pod 4 hvězdy může snad jen absolutní nenáviděč žánru, nebo někdo, kdo RE v životě nehrál.(21.9.2012)

Animace se velmi povedla. Komu chybělo více akce v první polovině a kvůli tomu nedokoukal, lze doporučit dodívání, protože druhá polovina je nepřetržitou akcí našlapaná. HODNOCENÍ 70%(30.9.2012)

Na môj vkus priveľa príšer. Postupne sa z Resident Evil vytrácajú zombie a akosi sa zabúda, že predsa to bola podstata príbehu. Bohužiaľ, hra aj film sa odoberajú úplne iným smerom. Kde všetci prežívajú orgazmus v 3D a efektoch, mne sa chce grcať. Príbeh stále slabší a slabší o čom svedčia aj posledné dve časti hraného filmu. Tá štvrtá a piata časť, veď to je normálne katastrofa. Filmová séria je na tom stále horšie. Hru pomaličky ale isto zahrabávajú pod koberec. Pre mňa osobne je tento kreslený príbeh len veľmi, veľmi slabučká náplasť už tak zdecimovanej filmovej či hernej série. No, a teraz mám chrobáka v hlave, či som tie tri hviezdy nedal viacmenej z ľútosti.(1.10.2012)

Výborná animace, výborný děj, postavy a akce. Jeden z těch kvalitnějších animovaných filmů, kterým nemám o vytknout. Už se těším na další pokračování. Z tohohle filmu by si měli vzít příklad tvůrci hrané série a natočit to přesně takhle. Jen konec už byl trochu překombinovaný ale to se dá vzhledem ke zbytku přehlédnout.(21.9.2012)

Degeneration mě nijak zvlášť neuchvátilo, ale Damnation už bylo výrazně zajímavější. Taková klasická videoherní zápletka a scénář, povedená akce a hravá kamera. V herní sérii RE se sice moc neorientuji, takže nemohu posoudit konzistentnost, ale oproti posledním dílům filmové série je tento přírůstek rozhodně lepší volbou.(29.10.2014)

• SeBig

Po prvních 28 minutách jsem to nemohl vydržet a film jsem vypnul.. protože takovou kokotinu jsem ješte neviděl.. můžete mi někdo říct co to má společnýho se hrou RE? kromě postavy Leona.. kde jsou zombici? Co to je za trapný postavy? za celou tu pulhodinu jsem viděl jen trapného lickera který byl jen něčí trapný mazlíček a mluvicí zombies?? WTF? Neuvěřitelná sračka navíc to jak je to animovaný mě sere ješte víc.. nedokoukam stejná zbytečnost jako filmy animovaný Tekken.. tohle nemá s RE nic společnýho. NUDA! a mám tu vzkaz pro některé uživatele phoenix631, Beckett51, yoSHITsune a další.. RE1,2,nemesis nostalgické pecky od 4 to začla být pekná sračka.. světe div se tedy že se mi tohle nelíbí o.O viz Andersonova blitka Retribition.(20.9.2012)

Tak sice ne tak dobré jako předchozí cgi film, ale i tak si myslím že tahle animovaná série má co nabídnout. Film se dost podobá hernímu dílu 6. Který jsem dohrál za věechny postavy. A i v tomhle filmu mě nevadila akčnost která tu je fakt velká, ale postava Ada Wong já ji prostě nemusím. Nicméně jako výplň pro hru je to dobré, jen stejně jako u hry postrádám klasický zombie. Ale těch se už asi nedočkám.(9.3.2013)

Po "Rozkladu" další animovaná verze legendární videohry "Resident Evil". Oproti filmovým verzím stále zajímavější a zábavnější ale oproti již zmíněnému "Rozkladu" slabší a to i přesto, že se více zaměřuje na drsnou akci než stěžejní příběh. Nebo možná právě proto.(18.2.2013)

Tak jsem tady znovu v plné parádě a dostalo se ke mě stejné pobavení jako u předchozího snímku ale rozhodně to je pěkně zpracované.(8.9.2018)

Poměr kecy/akce je celkem vyváženej, navíc kecy nuděj jenom trochu a akce je pochoutkově dynamická i drsná, zvlášť pokud se závěrečnýho "bosse" tejká, to je ultramacho jako prase! O dokonalý animaci nemluvě. 65 - 80%(29.9.2012)

Po technické stránce výborný animák, který vypráví příběh Leona a Ady odehrávající se před hrou Resident Evil 6. Děj se odehrává ve Východoslávské republice, ve které probíhá občanská válka. Chudý lid se vzbouřil proti kapitalistickému vedení státu Po dlouhých bojích vyhlásila prezidentka Světlana Beliková, vyhlásila příměří, ale jen do doby, než vláda zjistila, že se na území rebelů nachází ropa. Vláda opět zaútočila na takzvané teroristy, aby nerostnou surovinu získala. Prohrávající vzbouřenci se stáhli do hlavního města Holivgrad. Sem byl také vyslán Leon S. Kennedy, který má zneškodnit B.O.Z. - Biologické zbraně, (B.O.W.) které se zde vyskytli. Hned po příjezdu zjistí, že jej vláda stahuje ze země spolu s celou americkou ambasádou. Leon se tedy vydá pátrat po B.O.Z. sám, ale brzy je zajat vzbouřenci...... Ve filmu nejsou zombíci, ale lidé ovládání Plagou, dále je zde spousta Lickerů a objeví se zde i Tyranti. Film má nejen parádní vizuální stránku, ale i parádní soundtrack. Jako film doplňující herní sérii, se mi RE Damnation hodně líbil a za mě hodnotím 100% :)(23.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9