Resident Evil: Zatracení

Japonsko, 2012, 100 min

Makoto Kamija

Šótaró Suga

Rei Kondó

Degeneration mě nijak zvlášť neuchvátilo, ale Damnation už bylo výrazně zajímavější. Taková klasická videoherní zápletka a scénář, povedená akce a hravá kamera. V herní sérii RE se sice moc neorientuji, takže nemohu posoudit konzistentnost, ale oproti posledním dílům filmové série je tento přírůstek rozhodně lepší volbou.(29.10.2014)

• ecceHOMMO

S filmovým Resident Evil to nemalo nič spoločné, a kto nevidel predchádzajúce (animované)časti je ukrátený o hlbšie vcítenie sa do deja. Digitálna animácia je fajn, akcie je tam taktiež dosť a nie je vôbec zlá. Bohužiaľ príbeh je zle poskladaný a nemá patričnú kvalitu, dialógy sú plytké a nudia. */**(26.9.2012)

Hlučná akce a krvavé fontány mutantské krve v kombinaci s revolučním úsilím postsovětských republik, fungují jako samostatné složky, ale v kontextu jednoho filmu se to docela bije díky absenci silnějších jednotících prvků, v tomto případě hlavního hrdiny, který je málo cool a navíc trpí otravnou samomluvou; fandové hry se v tomhle světě budou evidentně chytat více. 3 a ½.(26.9.2012)

O niečo akčnejšie ako Degeneration a s celkovo o niečo lepším spádom ale ani Damnation nedokázalo kvality hernej predlohy pretransformovať do podoby filmu. A to aj napriek tomu, že ide o Resident Evil pre pravých hráčov predlohy a ktorý z dejového hľadiska vhodne doplňuje jeho univerzum. (a znova je možné si všimnúť, že hlavných hrdinov dabujú rovnakí dabéri) Čo však funguje v jednom médiu, nemusí zákonite fungovať aj v druhom a príbeh a jeho podanie je znova skôr slabinou, to isté sa však dá povedať aj o akcii, ktorá aj tentokrát trpí napriek istému zlepšeniu stále nie až tak presvedčivou animáciou, čo výslednému dojmu nijak neprospieva. Snáď to do tretice výjde, aspoň pri odkazoch na na predošlé diely skutočnému fanúšikovi zaplesá srdce. 50%(25.9.2012)

Raccoon City a Umbrella mi prostě chybí. Větvení vesmíru RE jsem přestal stíhat, ale jsem více méně rád, že jsem si prožil start příběhu ještě v dobách PSone. Každopádně když na něco okolo RE narazím, vždy se rád podívám. A i tady to celkem šlo. Start byl pěkně temný a připomínal právě počátek série. Později je to už takové ... jak to říct... přeplácané? Nevím trochu mumraj. Za Leona dám i tu 4tou hvězdu, ale bylo to o prsa. 70 procent.(4.5.2014)

• - Spoiler: Lickery napadá typ parazitu Plaga, proto poslouchají Atamana (Robin Sachs) i Buddyho (Dave Wittenberg), kteří jsou nositeli dominantního typu Plagy. (Perth)

• - Leon S. Kennedy je v tomto díle vytvořen podle předlohy ze hry „Resident Evil 6“ z roku 2012, zároveň ho v obou případech dabuje Matthew Mercer, který tak nahradil Paula Merciera, který Leona daboval ve filmu Resident Evil: Rozklad (2008) a ve hrách „Resident Evil 4“ a „Resident Evil: The Darkside Chronicles“. (Corpsegrinder)

• - Spoiler: Dominantní typ parazita Plaga hostitele nezbavuje vlastní vůle a kontroly nad tělem. Proto jsou Ataman (Robin Sachs) i Buddy (Dave Wittenberg) schopni lidského jednání. (Perth)