Resident Evil: Zatracení

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2012, 100 min

Makoto Kamija

Rei Kondó

Výborná animace, výborný děj, postavy a akce. Jeden z těch kvalitnějších animovaných filmů, kterým nemám o vytknout. Už se těším na další pokračování. Z tohohle filmu by si měli vzít příklad tvůrci hrané série a natočit to přesně takhle. Jen konec už byl trochu překombinovaný ale to se dá vzhledem ke zbytku přehlédnout.(21.9.2012)

Pseudointelektuálové všech zemí spojte se! Vytvořte si účty na csfd, mulťácké účty, naserte se do diskuzí a do hodnocení a pak jebejte takové skvělé filmy. Napsat, že tenhle díl przní sérii je asi tak trošku víc na facku. Jsem intelektuál, film je hovadina, protože postrádá hlubší myšlenku a zombie nebyly vůbec strašidelné, dám filmu odpad nebo 1* a budu se cítit děsně kůl. Takový cool bych vám zarazil do srdce. Film se drží na pomezí svého předchozího dílu a možná ho i lehce dokáže předčit. Trošku delší rozjezd nám později dává skvělou akční podívanou. Ano, když to NĚKTEŘÍ vypnou po 50 minutách, tak je jasné, že potom hovno dostanou. Co kdyby si třeba takoví raději četli časopis SPY a raději vynechávali skvělé filmy, protože je pak sráží zbytečně a já musím psát takové pseudokomentáře o hovnu?(30.9.2012)

No určitě lepší, než 4 díly filmového Residenta, ale jelikož jsem nikdy nehrál žádnou hru, tak jsem se tady v příběhu ztrácel, bo jsem nechápal motivace a pohnutky postav. Ale slušná animace, zasazení do fiktivní post-sovětské republuky a spousta krvavé akce to vynahrazuje. A i obři na konci byli fajn, i když jsem vůbec netušil, co tam vůbec dělají. Hráči her asi budou mnohem spokojenější. 6/10(29.9.2012)

Vydarený sequel k nevýraznému animáku Resident Evil: Degeneration. Starý známy agent Leon Kennedy dostane za úlohu preveriť fámy o bio-organických zbraniach na východe, no skôr než niečo stihne zistiť ho odvolajú. Napriek tomu sa však rozhodne ostať a na vlastnú päsť zistiť o čo tu ide... Parádna počítačová animácia, pekné prostredia, štýlovo temné spracovanie a uchádzajúci príbeh s čriepkami zo sveta Resident Evilu, v podobe známych postáv i monštier vytvárajú dojem, akoby sa človek ocitol uprostred diania niektorej RE hry, ibaže v tomto prípade ostáva len pasívnym účastníkom (čo vo viacerých momentoch priam zamrzí). Akčne-hororový dej bol v pohode a vizuál mi tu vyložene sadol, akurát sa mi zdalo, že im sem-tam trochu uletel dabing a osobne by som asi uvítal aj menej hlášok a dialógov, keďže mi neprišli až také dôležité. Každopádne, fanúšikovia RE (ku ktorým sa radím aj ja) môžu byť spokojní, ale myslím si, že tento počin je natoľko vydarený a pekne spracovaný, že má šancu zaujať aj ostatných.(18.9.2012)

• honajz

Animace skutečně jak z počítačových her dejme tomu před 10 lety, efekty pro případné 3D, časté záběry z pohledu první osoby, to vše mi dávalo spíše dojem vložených animovaných scén během hraní hry, ale ne filmu. Ten těžce propracovaný děj, jak se hrdina musí dostat z bodu A do bodu B mi už u posledních filmů Resident Evila začíná lézt krkem. A že by to mělo nějaké noirové kvality, na to raději ani nemyslete, kdo tohle tvrdí, v životě noirový film neviděl. Závěr je pak už dokonce i nechtěně směšný.(2.10.2012)

• - Spoiler: Dominantní typ parazita Plaga hostitele nezbavuje vlastní vůle a kontroly nad tělem. Proto jsou Ataman (Robin Sachs) i Buddy (Dave Wittenberg) schopni lidského jednání. (Perth)

• - Druhý celovečerní CGI – obraz zcela generovaný počítačem – film „Skrytého zla“, jehož děj se odehrává před událostmi ve hře Biohazard 6 (2012) pro PS3. (Perth)

• - Producent filmu Hiroyuki Kobayashi produkoval i film Resident Evil: Rozklad (2008) a podílel se i na filmech Resident Evil: Afterlife (2010) a Resident Evil: Apokalypsa (2004). (Perth)