Resident Evil: Zatracení

Japonsko, 2012, 100 min

Makoto Kamija

Šótaró Suga

Rei Kondó

Velice obstojná akční zombie jednohubka rozšiřující svět Resident Evilu. Navíc se jedná o solidní práci na poli animace a vyzuální stránky filmu, takže celkové vyznění není vůbec špatné. Esteticky to opravdu vypadá peněžitě, žádný levný shit. Akce pěkné, konec je hodně efektní. Příběhově s tím taky nemám moc problém, sice to jde jinam než hra a hraje si to na poli globálnosti, ale zázraky jsem po ději rozhodně nečekal. Tudíž zas tak neřeším. Měl jsem chuť na akčni mutárnu a tu jsme dostal. Pro mě vcelku spokojenost a hlavně je tehle film o dost zajímavější a zábavnější než Andersonův Afterlife a věřím, že i Odveta. Chudší 4*. Jen škoda, že Leonův charakter jaksi není cítit.(29.9.2012)

• KOZEL84

Tak tohle bylo hodně nemillé.Trapná nuda,která je desetkrát delší než by měla a se scénářem,že ho snad psali v hollywoodu.Všechny hrané sou lepší i jednička a dvojka,a že to sou jóó lejna.Dlouho sem neměl takový pocit totální ztráty času a to sem viděl Artistu,Huga,Melancholiu i W.hors (čili nejhorší filmy roku).(14.11.2012)

• fugazi

Taky jsem to nedokázal vydržet a vypnul v 28. minutě, jako SeBig (ke konci jsem se pak proklikal). Obrovská trapná nuda s nejhoršim dabingem, co jsem kdy slyšel. Každý herní intro / video má lepší grafiku, akci, kameru, hudbu, nápad, emoce ... prostě všechno lepší, než tenhle spletenec pro puberťáky kolem 15ti let, kterým stačí vážně málo.(21.9.2012)

Neskutečné, strhující a postupně gradující. Animace je skvělá, některé scény působí neuvěřitelně realisticky a pár scén naopak tak barvitě jako by byly vytaženy z RE2 nebo RE3. Místo survival horroru se díky tvďáckého Leona (který je zde mimochodem největším sympaťákem jakým kdy byl) přesouváme spíše k thrilleru, film ale servíruje dávky intenzivního napětí tak dobře, že přechod k akčnějšímu pojetí vadí minimálně. Co víc říct, prostě nářez! edit: Všiml jsem si že spoustě lidí unikají logické souvislosti snímku, tady se dočtete víc: http://www.csfd.cz/uzivatel/242018-perth/denicek/(19.9.2012)

Já věděl, proč se na tento film těšit. Gradující napětí a skvělá animace dává tomuto filmu opravdu hodně vysokou kvalitu. Nejlepší RE v animované verzi a jeden z nejlepších dílů celkové RE serie. Ne že bych chtěl srovnávat animovaný film s hraným, ale dějově to tak je. Zatracení je pokračování s prozatím nejvíce gradujícím a nervy drásajícím závěrem. Doufám, že budou tvůrci v těchto šlépějích pokračovat, protože se jedná skutečně o skvělý počin. 87% těsně pod hranicí plného hodnocení.(20.9.2012)

• - Ve filmu lze najít hned několik odkazů na původní herní sérii „Resident Evil“. V bonusové misi druhého dílu herní série se poprvé objevil obr Mr. X, který ve filmu pronásleduje Leona a Buddyho. Scéna prvního setkání Leona a Ady Wong je více než podobné jejich shledání ve 4. díle původní hry, a to včetně Leonovy závěrečné narážky na ženy. U Leona je pak možné zaznamenat, že nosí stejnou obuv jako Chris Redfield ze hry „Resident Evil 5“. (VooDoo:*)

• - Druhý celovečerní CGI – obraz zcela generovaný počítačem – film „Skrytého zla“, jehož děj se odehrává před událostmi ve hře Biohazard 6 (2012) pro PS3. (Perth)

• - Leon S. Kennedy je v tomto díle vytvořen podle předlohy ze hry „Resident Evil 6“ z roku 2012, zároveň ho v obou případech dabuje Matthew Mercer, který tak nahradil Paula Merciera, který Leona daboval ve filmu Resident Evil: Rozklad (2008) a ve hrách „Resident Evil 4“ a „Resident Evil: The Darkside Chronicles“. (Corpsegrinder)