Resident Evil: Zatracení

Japonsko, 2012, 100 min

Makoto Kamija

Šótaró Suga

Rei Kondó

Animace a detaily tohoto animovaného hororu jsou skvělé. Příběh s klasickými zombie postavami se povedl a celým filmem provází akce vedle akce. Jsem nadšený tak jako v případě Resident Evil: Rozklad. 100%(5.10.2012)

• Spike23

Ze začátku to vypadá, že to přece jen nějaký potenciál má, takže i když to tak trochu bylo o ničem, vypadalo to hezky a když berete v potaz, že polovina bude jen rozjezd toho, co potom příjde, dá se na to bez nějakých větších problémů koukat. Problém ale nastává v druhé polovině, která je až moc nabita akcí, ne tedy, že bych čekal něco jiného, ale takhle nudnou akci jsem dlouho neviděl, no a tak jsem začal přeskakovat. Je jedna věc, kdy si u filmu řeknete, že už toho bylo dost, párkrát to přeskočíte, a pak prostě to vypnete a nic dalšího neřešíte: Damnation je o to horší, že se na to do určité části dá normálně koukat, nebo aspoň já mohl, pak jsem akorát po malých částech přeskakoval tu veškerou nudu s obřími ubersoldiery, protože mě stále trochu zajímal příběh. Když jsem se ale konečně dostal k závěru, kdy se všechno vyřešilo, pak teprv přišel ten hrozný pocit, jakou chybu jsem udělal, že jsem to po půl hodině nevypnul a že jsem takhle ztratil hodinu mého života touto demencí, která mi spíše než film připadá jako pouhá ukázka enginu hry, která stejně ani na kompa nevyjde.(7.10.2012)

Z prstu vycucaný příběh, který s Resident Evil: Degeneration tvoří oproti hrané Resident Evil z posledních let kulervoucí filmovou podívanou. Přál bych hranému Resident Evil vzestup z propastného filmového močálu, a můžou začít tím, že si vezmou příklad z tohoto animáku. Mé hodnocení 3 hvězdičky…(8.10.2012)

Od minulého počinu tohoto režiséra, Resident Evil: Rozklad, velmi značný posun k zábavě. Film minulý mně skoro vůbec nezaujal, ale tohle má něco málo do sebe! Je tam více akce, více zábavy a staré známé postavy. Můžeme se těšit na zombie, které jsme mohli spatřit v Resident Evil 5 a to myslím videoherní předlohu. Náš dabing má místy poměrně slušnou úroveň i když to celý film nezachrání:) No a taky tam je konec alá Zachraňte vojína Ryana :) Rozmýšlel jsem mezi 4 a 5 hvězdama.... A to za poměrně velký posun kupředu od minule, ale.... na pět to ještě není..Nicméně podívaná skvělá, mohu vřele doporučit.(1.10.2012)

• honajz

Animace skutečně jak z počítačových her dejme tomu před 10 lety, efekty pro případné 3D, časté záběry z pohledu první osoby, to vše mi dávalo spíše dojem vložených animovaných scén během hraní hry, ale ne filmu. Ten těžce propracovaný děj, jak se hrdina musí dostat z bodu A do bodu B mi už u posledních filmů Resident Evila začíná lézt krkem. A že by to mělo nějaké noirové kvality, na to raději ani nemyslete, kdo tohle tvrdí, v životě noirový film neviděl. Závěr je pak už dokonce i nechtěně směšný.(2.10.2012)

• - Leon S. Kennedy je v tomto díle vytvořen podle předlohy ze hry „Resident Evil 6“ z roku 2012, zároveň ho v obou případech dabuje Matthew Mercer, který tak nahradil Paula Merciera, který Leona daboval ve filmu Resident Evil: Rozklad (2008) a ve hrách „Resident Evil 4“ a „Resident Evil: The Darkside Chronicles“. (Corpsegrinder)

• - Parazit Las Plagas, zde nazývaný jako Plaga, který se ve filmu objevuje, pochází ze čtvrtého a pátého dílu stejnojmenné videohry. (JackBurda)

• - Ve filmu lze najít hned několik odkazů na původní herní sérii „Resident Evil“. V bonusové misi druhého dílu herní série se poprvé objevil obr Mr. X, který ve filmu pronásleduje Leona a Buddyho. Scéna prvního setkání Leona a Ady Wong je více než podobné jejich shledání ve 4. díle původní hry, a to včetně Leonovy závěrečné narážky na ženy. U Leona je pak možné zaznamenat, že nosí stejnou obuv jako Chris Redfield ze hry „Resident Evil 5“. (VooDoo:*)