Sirano; yeonaejojakdo

• Jižní Korea 시라노; 연애조작단 (více)

Cyrano Agency je agentura na randění s 99% úspěšností. Jinými slovy, dělá všechno proto, aby dala dva lidi dohromady. Sang Yong je velmi plachý muž a se ženami nemá žádné zkušenosti. Proto se obrací na agenturu s prosbou o pomoc. Chce totiž získat srdce Hee Jong, kterou potkává pravidelně v kostele. Avšak jakmile Byung Hoon, hlavní "stratég" agentury, zjistí, že ve skutečnosti jde o jeho expřítelkyni, opět se do ní zamiluje a rozhodne se proti žádosti Sang Yonga zakročit. (Hromino)

sniper18

Je to dosť dobrá romantická komédia. Má celkom dobrý príbeh o štvorici mladých talentovaných ľudí, troch mužoch a žene, ktorí kvôli finančným problémom brániacim im hrať v divadle založia agentúru, ktorá je určená na pomoc hanblivým mužom získať ženu svojho srdca. Všetko ide úplne ideálne, až kým o pomoc nepožiada mladý muž, ktorý túži práve po bývalej láske šéfa agentúry a tak sa musia rozhodnúť, ako k tejto situácii pristúpia. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce táto zápletka mi na prvý pohľad do plnohodnotného romantického filmu až tak moc nesedí, ale aj keby to celkovo moc nevyšlo, minimálne by som tomu nemohol uprieť dobrý nápad, čo sa cení, no našťastie to nie je treba, keďže sa to skutočne vydarilo. Získala si ma už úvodná štvrťhodinka, ktorá skvelo odprezentuje činnosť agentúry prostredníctvom vyriešenia jedného prípadu získavania srdca a ani potom sa na tom nič nezmení, dej je po celý čas výborne podaný, celé to pôsobí tak príjemne sviežo a sympaticky, aj napriek dĺžke to má dobré tempo, za čo môže aj skutočne vydarený výber postáv a v priebehu som nenarazil vôbec na nič, čo by mi výraznejšie vadilo, takže si ani nemám na čo sťažovať. Dobre sú na tom aj jednotlivé žánre, romantický je veľmi príjemný a tak som postavám fandil, aby im to vyšlo, nesklame ani komédia, nie je tu žiadny prehnaný humor, ale pár situácií sa vydarilo, no hlavne to celé dokáže navodiť takú príjemnú atmosféru, čo je u mňa pri komédii najdôležitejšie. A k tomu ešte štipka dráma, ale tá má najmenej priestoru. Herecké obsadenie je výborné, v prvom rade musím vyzdvihnúť skvelé ženské postavy, či už Lee Min-Jung alebo Park Shin-Hye, tie si ma získali najviac, ale vydarilo sa aj mužské, či už Uhm Tae-Woong v hlavnej úlohe, opäť poteší aj Park Cheol-Min so svojim nezameniteľným komediálnym prejavom, ale tu si skutočne nemám na koho sťažovať, také sympatické zloženie sa vidí len málokedy. Réžia a technická stránka na špičku určite nemajú, ale aj tak je to výrazný nadštandard. Som veľmi spokojný, na tú najlepšiu juhokórejskú romantickú tvorbu Cyrano agency samozrejme nemá, ale potenciál tejto témy sa podarilo využiť snáď naplno, žiadne výraznejšie nedostatky som si nevšimol a celkovo je to taký veľmi príjemný zážitok, ktorý si rád ešte zopakujem. 78% ()

Pethushka

Už jen za tak skvělé herecké obsazení jako je Park Shin Hye a Min jung Lee slibuje skvělý zážitek. Od začátku do konce jsem se bavila, nekoukala na čas a napjatě sledovala děj. Myslím, že nápad byl využit dobře a já můžu jenom zatleskat. Navíc konec nebyl odfláknutý..toho jsem se trošku obávala. Mělo to tempo, šmrnc a charizma. U mě rozhodně zasloužených 5*. ()

Al44...

Zpočátku to vypadalo na opravdu zábavný a hlavně velmi originální film. Sledovat 100% precizní práci jednotlivých agentů byla opravdu povedená taškařice. Bohužel se pak začal film ubírat směrem k tradičnímu korejskému romantickému schématu, což mě osobně zklamalo. Chtěl jsem spíše vidět další a další klienty a hlavně nové a originální "vztahové případy" (např. i obrácený případ, kdy je klientem agentury žena). Celkově tedy sice pěkný korejský film, který ale plně nevyužívá svého potenciálu a nápadu. ()

IQ Tiqe

Skupinka herců shání peníze na opravdu vlastího divadla zajímavou prací - "dohazováním". Klientovi vytvářejí scénář a situace, aby se seznámil. Komplikace nastanou, když se objektem dohazování stane bývalá přítelkyně jednoho ze "skupiny". Je to trochu cyranovský příběh, přičemž ale závěr nelze odhadnout, humoru dost na to, aby šlo o komedii, ale dramatické momenty převládají. Přesto jde o odlehčený, dobře stravitelný film; jen škoda té frašky v závěru. Abych řekl pravdu samotný závěr mě mile překvapil a současně znejistil, jak to vlastně dopadlo. # příběh 8 | hudba 7 | humor 4 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Ceres

Dobré obsazení, ale i tak je výsledek hodně za očekáváním. Je to celé příliš natahované a nudné. Nebýt pár usměvných scén, tak by to byl průser. Nejlepší scéna v baru s "오빠". Jinak hodně velký podprůměr, jelikož ve filmu není téměř nic, co by vybočovalo ze šablony v podobně ražených filmů. Nápad dobrý, ale provedení mizerné. Za mě teda nic moc. ()