Televízna inscenácia rieši aktuálny problém okázalých príprav pomaturitných slávností. (STV)

dyfur

...........hrozne násilná výchovná moralitka s "prezretými" maturantami...ozaj smiešne ,kde skoro tridsiatnici hrajú maturantov a pijú v bare pepsi colu....v čase vzniku mňa to minulo-toto dielko-, teraz hodnotím skôr ako slabú trápnu komédiu /ktora iste nebola zámerom tvorcov/..... a mladí  herci-kt. dnes zostarli, niektorí už nehrajú a niektorí už zomreli.... ()

Autogram

Nedostatok mladých hercov sa prejavil tak, že maturantov hrajú herci a herečky vo veku 22 až 25 rokov. Nevadí to zásadne, len niektorí žiaci by sa výzorom hodili aj za učiteľov. Takýto nedostatok by mohol nahradiť príbeh o splnení svojho sna poctivou prácou. Horšie je, ako to na konci spláchli do hajzlu typicky socialistickým spôsobom. –––– Vždy sme boli viac ako iní. Konečne budeme celkom extra! ()

javlapippi

Norma platí pre každého alebo gymnazisti pri lopate. Zhýčkaní stredoškoláci organizujú extra fajnové pomaturitné mecheche a pri zháňaní obeživa na jeho zaplatenie poznávajú skutočnú cenu práce. Príjemné, dobové, vtipné a zopár neskôr známych ksichtov zamlada tiež poteší. ()