Force of the Ninja

Počas útoku na vojenský konvoj v Arizonskej púšti sa dostane do rúk žoldnierov aj niečo nečakané: mladá Kasuko, členka japonskej kráľovskej rodiny. Kým jakuza plánuje získať za dievča obrovské výkupné, jej rodina si zaistí pomoc mocného nindža-bojovníka, aby ju oslobodil. (beso74)

humanbeing

Čistě z pohledu zábavy: jasné čtyři hvězdy bez přemýšlení. Tady je totiž vše špatně a to snad v každém záběru, až mám dojem, že každá scéna byla dlouho dopředu precizně vytvářena odborníky na špatné filmy. Pokud by Force of the Ninja bylo natočeno dnes, šlo by o výbornou parodii na ninja filmy osmdesátých let. Zápletka s přepadením konvoje a následným únosem japonské dívky, za níž chce gang žoldáků miliony dolarů není vůbec špatná. Přestřelka je už horší, ale přesto působí zábavně - stále si nejsem jistý, jestli nechtěně, anebo to natočil génius. No a hlavní hrdina, ninja s (nejspíš falešným) knírkem, poté, co se dozvídá o únosu, se vydá na svatou ninja válku jednoho muže versus záporáci. Nakonec se k němu přidává i šerif s brokovnicí, ale proč ne, když je záporáků habaděj. Force of the Ninja přesně splnil, co jsem od něj chtěl - neustálý přísun zábavy bez jediného zaškobrtnutí. To se většině špatných filmů jen tak nepovede. ()