Znamení smrti

James Cotten, Greg Hartman

Travis Joiner

Scénografie:

Matt Yeager

Gotický horor? To jako proč? Co na tom má být gotického? Další vyvraždovačka, tentokrát jedou dva páry (po čase to není lichý počet) kamsi kempovat. Nechápu tu posedlost amíku trajdat někam do pustiny, kde to neznají. Co následuje je celkem jasný, i když tady je to trochu jiný. Neboť první obět není turista, ale domorodec a je do toho zapletena celá vesnice (u nic město). Solidní atmosféra, spousta buranů a gore scén. Lepší průměr.(16.6.2013)

V tomhle vidlákově jsou všichni tak těžce na hlavu, že i takovej Leatherface mi oproti nim přijde jako pohodovej, i když občas trochu hlučnej, soused od vedle. Což znamená, že projíždět se u nich na čtyřkolkách nebyl zrovna nejlepší nápad dne. Každopádně chválím výběr buranů protože rejža si dal záležet a vypadá to, že vidláky ani nemusel moc maskovat, stačila přirozená "krása" místního obyvatelstva. Co se týče klaďáků tak tam to dopadlo hůře. Sympatickej mi byl z téhle fantastické čtyřky jen jeden a osud zbytku mě naprosto nezajímal, takže jsem pro ně v případě jejich předčasného skonu ani nemohl okázale truchlit. Znamení smrti je slasher takže jak na tom jsou vraždy? Chvilka napětí....tááákže...ještě chvilku...tak fajn...vraždy jsou celkem uspokojivé i když přehnané gore, nebo jak tomu tady všichni říkaj, nečekejte. Hlavní padouch vypadal jako o něco menší brácha wrestlera Andre The Gianta a vynalézavost mu nechyběla takže palec hore. Celkově je to po všech stránkách průměrnej horor na jedno až deset mrknutí. Proč až deset? Protože do půl roka zapomenete, že jste to viděli a pustíte si to znova...a pak se to stane znova a znova atd....(14.8.2015)

Spravodlivosti budiš zadosťučineno. Ak sa vydáte do lesov-pralesov a neposlúchate rady miestnych ( banda pedo-homo-náckoidných bigotných kresťanov ), máte po vtákách. Čo na tom, že ste ( možno ) v práve. Ďalší americký tvorcovia sa rozhodli, že poukážu na ,,trafenosť,, ich hillbillies. A v tomto prípade sú naozaj nekompromisný.(27.4.2016)

• George Stobbart

Z môjho pohľadu až príliš otrepaná buranská vyvražďovačka, ktorá si nápady požičiava od všetkých možných podobných kúskov, no sama toho moc neponúkne. Zbytočná rozvláčnosť, nevýrazné spracovanie, priveľká predvídateľnosť a trápne postavy, ktorých správanie bolo ešte dementnejšie ako u teenagerov v slasheroch a pri ktorých bolo vlastne najväčším hororom pozerať sa na otrasnú hlavnú hrdinku. Zopár scén bolo síce fajn; po atmosférickej i krvavej stránke, no ako celok to bolo slabšie než by som čakal.(29.4.2012)

• peter12

2 páry sa vyberú kempovať na pre nich nezmapované miesto a dostanú sa na benzínku a jeden totálne nesympatický miestny vidlák im poradí kade majú isť.No logika v tomto filme nieje a celú dobu filmu sa ani neukázala sviňa.Obsah tohoto filmu je na hovno,lebo sa hovorí o znameniach a ja som žiadne nepostrehol a gotický horor a to nieje určite.Celkovo spracovanie je z tých horších a tupejších.Nielenže tento film nieje originálny ale všetko tu už bolo a aj omnoho lepšie spracované a hlavne zo sympatickejším osadenstvom.Toto bola číro číra blbosť a nasierala ma svojou odvážnou nelogickosťou.Čistý nefalšovaný tupí film z totálne primitívnymi účastníkmi hry-kto prežije a kto zomrie.Aj tento slaboduchý slashar ide po stopách známejších a skúsenejších kolegov ale im sa nevyrovná ani atmosférou ani napätím a ani gore festivalom.(29.7.2014)